Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες και βίντεο που αποκαλύπτουν το Google Pixel 3 XL


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εγώ που έχω μείνει με το MOTOROLA NEXUS 6 μπορώ να το πάρω ?

Θέλω καθαρό Android και υποστήριξη για καιρό.

Δεν με ενδιαφέρει το σχήμα, design, θέλω απλά ένα τηλέφωνο σβέλτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, boulevar είπε

Κανεις δεν το παιρνει..  εχει υπερβολικα χαμηλες πωλησεις... 

Ναι, και δεν είναι τυχαίο....

1 λεπτό πριν, adtakhs είπε

 

Εγώ που έχω μείνει με το MOTOROLA NEXUS 6 μπορώ να το πάρω ?

Θέλω καθαρό Android και υποστήριξη για καιρό.

Δεν με ενδιαφέρει το σχήμα, design, θέλω απλά ένα τηλέφωνο σβέλτο .

Πάρτο. Δεν παρεξηγουμε εδώ μέσα 😛 :)

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xyvirus είπε

Κάποιοι κορόιδευαν το IPhone X όταν βγήκε......όλοι αντιγράφουν την apple σχεδιαστικά -όχι ότι είναι καλό αυτό - η αγορά των κινητών έχει γίνει πλέον πολύ πολύ βαρετή όλα τα μοντέλα λες και έχουν βγει από το ίδιο εργοστάσιο μόνο η Samsung προσπαθεί ακόμα να βγάλει κάτι δικό της διαφορετικό σχεδιαστικά, κρίμα......η apple τελικά trollάρει όλο τον κόσμο....δηλαδή εάν αύριο έβγαζε ένα τηλέφωνο με πάνω και κάτω notches σίγουρα μετά όλοι σαν πιθήκια θα αντέγραφαν το ίδιο μοτίβο 

πόσο δίκιο έχεις. Εδώ αφαίρεσε τη θύρα ακουστικών και έσπευσαν όλοι οι υπόλοιποι να την αφαιρέσουν. Ακατανόητη ενέργεια και τώρα όλοι παλεύουν με αντάπτορα του αντάπτορα, ωωω αντάπτορα.

Επομένως αυτό που λες δεν μοιάζει απίθανο. 

Επεξ/σία από gdriver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gdriver είπε

πόσο δίκιο έχεις. Εδώ αφαίρεσε τη θύρα ακουστικών και έσπευσαν όλοι οι υπόλοιποι να την αφαιρέσουν. Ακατανόητη ενέργεια και τώρα όλοι παλεύουν με αντάπτορα του αντάτορα, ωωω αντάπτορα.

Επομένως αυτό που λες δεν μοιάζει καθόλου απίθανο. 

 

Μήπως το jack το αφαίρεσαν για να τα κάνουν πιο αδιάβροχα και πιο λεπτά ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, adtakhs είπε

 

Μήπως το jack το αφαίρεσαν για να τα κάνουν πιο αδιάβροχα και πιο λεπτά ?

 

Σωστά. Και στο κάτω κάτω πρέπει να προχωρήσουμε μπροστά, όπου τα ακουστικά θα βγαίνουν κατευθείαν σε usb c με δικό τους dac προσαρμοσμένο σε αυτά για την καλύτερη δυνατή ποιότητα. Εξάλλου το εξωτερικό dac έχει και άλλα πλεονεκτήματα. Είναι η μεταβατική περίοδος που θα ενοχλήσει πολλούς, αλλά αν δεν γίνει αυτή θα κολλήσουμε με το αναλογικό και τεράστιο jacκ για πάντα. Υπάρχει και το καλώδιο ανταπτορας που είναι σαν προέκταση των ακουστικών που δεν βλέπω τι πρόβλημα δημιουργει. Ίσα ίσα που στην θήκη στο αμάξι βγαίνει το καλώδιο από κάτω αντί από πάνω και δεν φαίνεται άσχημο.

Ακόμη και στην περίπτωση της ταυτόχρονης φόρτισης και ακουστικών είναι πιο βολικό να έχεις ένα καλώδιο από κάτω που χωρίζει σε δύο και κουμπώνει τα 2 καλώδια, παρά να έχεις ένα καλώδιο να βγαίνει από πάνω και ένα από κάτω.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Μήπως το jack το αφαίρεσαν για να τα κάνουν πιο αδιάβροχα και πιο λεπτά ?

Οχι, το iphone X ειναι θεοχοντρο! βλεπε τα s8 kai s9 πολυ ποιο λεπτα και ποιο αδιαβροχα, αρα δεν εχει σχεση το jack.  Ο μονος λογος που η Apple εκανε αυτην την κινηση ειναι για να πλήρωσεις 200$ για wireless earphones. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Σωστά. Και στο κάτω κάτω πρέπει να προχωρήσουμε μπροστά, όπου τα ακουστικά θα βγαίνουν κατευθείαν σε usb c με δικό τους dac προσαρμοσμένο σε αυτά για την καλύτερη δυνατή ποιότητα. Εξάλλου το εξωτερικό dac έχει και άλλα πλεονεκτήματα. Είναι η μεταβατική περίοδος που θα ενοχλήσει πολλούς, αλλά αν δεν γίνει αυτή θα κολλήσουμε με το αναλογικό και τεράστιο jacκ για πάντα. Υπάρχει και το καλώδιο ανταπτορας που είναι σαν προέκταση των ακουστικών που δεν βλέπω τι πρόβλημα δημιουργει. Ίσα ίσα που στην θήκη στο αμάξι βγαίνει το καλώδιο από κάτω αντί από πάνω και δεν φαίνεται άσχημο.

Ακόμη και στην περίπτωση της ταυτόχρονης φόρτισης και ακουστικών είναι πιο βολικό να έχεις ένα καλώδιο από κάτω που χωρίζει σε δύο και κουμπώνει τα 2 καλώδια, παρά να έχεις ένα καλώδιο να βγαίνει από πάνω και ένα από κάτω.

Σε καμία περίπτωση δεν έχει καλύτερη ποιότητα το εξωτερικό dac. Ίσα ίσα προς το παρόν το θεωρώ πονοκέφαλο να χρησιμοποιούμε adapter και για τα ακουστικά. Όταν γενικά μια ωραία πρωία θα αρχίσουν να βγαίνουν τα περισσότερα κινητά με usb c και κατά επέκταση όλα τα ακουστικά σε usb c θα λέμε ότι είμαστε στον σωστό δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, adtakhs είπε

 

Μήπως το jack το αφαίρεσαν για να τα κάνουν πιο αδιάβροχα και πιο λεπτά ?

 

υπάρχουν κινητά τηλεφωνα με το jack που ε΄χουν την ίδια πιστοποίηση αδιαβροχοποίησης με αυτά που δεν έχουν. Επίσης υπάρχουν και τηλέφωνα χωρίς jack που όμως δεν είναι αδιάβροχα.

Γενικώς , ξέρεις τί μου θυμίζει αυτό το πράγμα; την αφαιρούμενη μπαταρία με την ενσωματωμένη. Σαφώς όμως εκεί το θέμα αδιαβροχοποίηση αλλάζει άρδην. Δύσκολα αδιαβροχοποιείται ένα τηλέφωνο με αφαιρούμενη μπαταρία εκτός και αν το κάνεις σε στυλ ρολογιού,  πίσω καπάκι με βίδες. 

Επίσης , για μερικούς χρήστες η αδιαβροχοποίηση είναι παντελώς αδιάφορη. Εννοώ όχι άχρηστη, αλλά μία δυνατότητα που δεν τη θεωρούν και must σε κινητό τηλέφωνο. κοινώς το jack δεν επηρεάζει το αδιάβροχο του τηλεφώνου.

Επεξ/σία από gdriver
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Σωστά. Και στο κάτω κάτω πρέπει να προχωρήσουμε μπροστά, όπου τα ακουστικά θα βγαίνουν κατευθείαν σε usb c με δικό τους dac προσαρμοσμένο σε αυτά για την καλύτερη δυνατή ποιότητα. Εξάλλου το εξωτερικό dac έχει και άλλα πλεονεκτήματα. Είναι η μεταβατική περίοδος που θα ενοχλήσει πολλούς, αλλά αν δεν γίνει αυτή θα κολλήσουμε με το αναλογικό και τεράστιο jacκ για πάντα. Υπάρχει και το καλώδιο ανταπτορας που είναι σαν προέκταση των ακουστικών που δεν βλέπω τι πρόβλημα δημιουργει. Ίσα ίσα που στην θήκη στο αμάξι βγαίνει το καλώδιο από κάτω αντί από πάνω και δεν φαίνεται άσχημο.

Ακόμη και στην περίπτωση της ταυτόχρονης φόρτισης και ακουστικών είναι πιο βολικό να έχεις ένα καλώδιο από κάτω που χωρίζει σε δύο και κουμπώνει τα 2 καλώδια, παρά να έχεις ένα καλώδιο να βγαίνει από πάνω και ένα από κάτω.

δεν έχεις άδικο , αλλά σε αυτήν την περίπτωση πιστέυω πως θα έπρεπε να παρέχουν παραπάνω από μία θύρα usb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...