Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες και βίντεο που αποκαλύπτουν το Google Pixel 3 XL


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, GrigM είπε

Δεν το εχει γραψει καποιος κ ουτε ειμαι ειδικος, αλλα νομιζω το bezel κατω, ειναι το μονο θετικο του design. To λεω γιατι βλεπω ηχειο εκει, οποτε ισως υπαρξουν stereo speakers.

Το Pixel3 θα εχει front facing speakers οπως το 2 αλλα η ποιοτητα του ηχου δεν έγκειται μόνο στο σημειο τοποθετησης. Το αντιθετο μάλιστα το S9 και το iPhone X εχουν καλύτερο ήχο χωρίς να έχουν τα ηχεία μπροστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ τι σας ενοχλεί στο notch. 1ον μπορείς να το κάνεις μαύρο και να μην φαίνεται και όταν πρόκειται για AMOLED οθόνες πραγματικά δεν ξεχωρίζεις σχεδόν τίποτα, 2ον σου προσφέρει λίγο μεγαλύτερο πεδίο στην οθόνη χρήσης όταν η μπάρα ειδοποιήσεων μπαίνει εκεί ενώ σε ένα κινητό προηγούμενης γενιάς η μπάρα ειδοποιήσεων σου έκοβε από το πεδίο της οθόνης που ήταν για χρηση. Το αποτέλεσμα τώρα είναι να έχεις ένα νέο κινητό με πάνω bezel λίγο μικρότερο από ένα παλαιό κινητό αλλά χωρίς να χάνεις το πεδίο που έπιανε η μπάρα ειδοποιήσεων. Η λύση που έχουν κάνει άλλες εταιρίες όπως η xiaomi στα mix δεν μου γεμίζουν το μάτι... Μεταφορά της κάμερας κατω, κάμερα να εμφανίζεται από το πουθενά με μηχανικά μέρη κλπ κλπ... Η samsung που δεν έχει κάνει τίποτα από τα δύο απλά σου λέει πάρε μια οθόνη 6.2" χάσε λίγο οθόνη από πάνω χάσε λίγο οθόνη από κάτω χάσε και στα πλάγια λόγο edge και έχεις μια φανταστική οθόνη δήθεν 6.2".

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ google, τις προηγούμενες φορές μπορείς να πεις ότι είχες μια δικαιολογία για τέτοια εμφάνιση. Τρίτη φορά όμως όχι. Οταν ο άλλος πληρώνει 1000 ευρώ θέλει τουλάχιστον κορυφαία ποιοτικά χαρακτηριστικά, όχι ποσοτικά, κανείς δεν ενδιαφέρεται αν μια συσκευή έχει τα πάντα όλα ή όχι αλλά αυτά τα οποία προσφέρει να είναι υψηλής ποιότητας. Σε αυτό το πράγμα κάμερες και λογισμικό προφανώς και το έχουν αλλά η συσκευή δεν είναι μόνο αυτά. Ακόμα και το θέμα της εμφάνισης στα 1000 ευρώ το θες να είναι κάπως ιδιαίτερο και κλασσάτο. Αυτό εδώ είναι είναι να το κλάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ τι σας ενοχλεί στο notch. 1ον μπορείς να το κάνεις μαύρο και να μην φαίνεται και όταν πρόκειται για AMOLED οθόνες πραγματικά δεν ξεχωρίζεις σχεδόν τίποτα, 2ον σου προσφέρει λίγο μεγαλύτερο πεδίο στην οθόνη χρήσης όταν η μπάρα ειδοποιήσεων μπαίνει εκεί ενώ σε ένα κινητό προηγούμενης γενιάς η μπάρα ειδοποιήσεων σου έκοβε από το πεδίο της οθόνης που ήταν για χρηση. Το αποτέλεσμα τώρα είναι να έχεις ένα νέο κινητό με πάνω bezel λίγο μικρότερο από ένα παλαιό κινητό αλλά χωρίς να χάνεις το πεδίο που έπιανε η μπάρα ειδοποιήσεων. Η λύση που έχουν κάνει άλλες εταιρίες όπως η xiaomi στα mix δεν μου γεμίζουν το μάτι... Μεταφορά της κάμερας κατω, κάμερα να εμφανίζεται από το πουθενά με μηχανικά μέρη κλπ κλπ... Η samsung που δεν έχει κάνει τίποτα από τα δύο απλά σου λέει πάρε μια οθόνη 6.2" χάσε λίγο οθόνη από πάνω χάσε λίγο οθόνη από κάτω χάσε και στα πλάγια λόγο edge και έχεις μια φανταστική οθόνη δήθεν 6.2".

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα ποτέ ποιος είναι ο λόγος ύπαρξης του notch.

Τι μας ενοχλεί; Είναι απλά άσχημο. Κακό design πώς το λένε, χωρίς να προσθέτει απολύτως τίποτα χρηστικά.

Επίσης σίγουρα δεν είναι απαραίτητο τεχνικά. Προτιμώ τεράστια bezels πάνω κάτω από notch.

Γούστα είναι αυτά βέβαια...Θεωρώ δεδομένο ότι θα περάσει η μόδα του σύντομα.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...