Προς το περιεχόμενο

χτισιμο πολυκατοικιας


kikeros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά δώστε μια συμβουλή στον άνθρωπο μη του λέτε γιατί άνοιξες thread και τι περιμένεις να σου πουμε. Δεν είμαι μηχανικός αλλά πχ στην ερώτηση αν στα 1000 ανά τμ περιλαμβάνει κουφώματα πλακάκια, μηχανικοί είστε την ξέρετε την αγορά πείτε κάτι ενδυκτικο. Δεν νομίζω να τα πάρει και της μετρητοίς ότι του γράψετε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TitanX είπε

Να φανταστώ ότι όσοι έχουν απαντησει στην αρχική ερώτηση του συμφωρουμητη είναι είτε μηχανικοί που σκοτώνουν την ώρα τους είτε άσχετοι που απλά γράφουν για να γράφουν. Το λέω αυτό διότι τυχαία που διάβαζα το thread κάτι ουσιώδες δεν έχει υπωθει,  απλά μπλα μπλα κάργα λάδι και τηγανιτα τίποτα. 

Ως γνωστόν το φορουμ εδω αφορά μόνο μηχανικούς αρχιτέκτονες, αρα η απορίας σου μας προσβάλλει

Αν ήταν σοβαρός και ήθελε σωστές απαντήσεις έπρεπε να γράψει εδώ

http://www.michanikos.gr/forums/

..και οχι στο μπλα μπλα του ινσομνια οχι τιποτα άλλο αλλά δεν είναι και παρασκευή σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TitanX είπε

Ρε παιδιά δώστε μια συμβουλή στον άνθρωπο μη του λέτε γιατί άνοιξες thread και τι περιμένεις να σου πουμε. Δεν είμαι μηχανικός αλλά πχ στην ερώτηση αν στα 1000 ανά τμ περιλαμβάνει κουφώματα πλακάκια, μηχανικοί είστε την ξέρετε την αγορά πείτε κάτι ενδυκτικο. Δεν νομίζω να τα πάρει και της μετρητοίς ότι του γράψετε. 

Δε καταλαβαίνεις ότι το νούμερο από μόνο του δε λέει τίποτα ; 

Εδώ δε ξέρουμε τι θέλει να κάνει και που, και φτάσαμε και στα πλακάκια 

Προσωπικά πάντως εξέφερα την άποψη ότι αυτό το νούμερο κατά πάσα πιθανότητα δε του φτάνει για να χτίσει (ακόμα και χωρίς κουφώματα / πλακάκια)

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Ως γνωστόν το φορουμ εδω αφορά μόνο μηχανικούς αρχιτέκτονες, αρα η απορίας σου μας προσβάλλει

 Αν ήταν σοβαρός και ήθελε σωστές απαντήσεις έπρεπε να γράψει εδώ

 http://www.michanikos.gr/forums/

..και οχι στο μπλα μπλα του ινσομνια οχι τιποτα άλλο αλλά δεν είναι και παρασκευή σήμερα

Φυσικά και εκεί πάλι δε θα του έλεγαν το παραμικρό, ειδικά με το feedback που μας έχει δώσει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, TitanX said:

Να φανταστώ ότι όσοι έχουν απαντησει στην αρχική ερώτηση του συμφωρουμητη είναι είτε μηχανικοί που σκοτώνουν την ώρα τους είτε άσχετοι που απλά γράφουν για να γράφουν. Το λέω αυτό διότι τυχαία που διάβαζα το thread κάτι ουσιώδες δεν έχει υπωθει,  απλά μπλα μπλα κάργα λάδι και τηγανιτα τίποτα. 

Ρε παιδιά δώστε μια συμβουλή στον άνθρωπο μη του λέτε γιατί άνοιξες thread και τι περιμένεις να σου πουμε. Δεν είμαι μηχανικός αλλά πχ στην ερώτηση αν στα 1000 ανά τμ περιλαμβάνει κουφώματα πλακάκια, μηχανικοί είστε την ξέρετε την αγορά πείτε κάτι ενδυκτικο. Δεν νομίζω να τα πάρει και της μετρητοίς ότι του γράψετε. 

Κανεις δεν εχει απαντησει στην αρχικη του ερωτηση συνεπως τα ποστ σου δεν απευθυνονται καπου, απλως ειδες φως , μπηκες, σκεφτηκες τι να γραψεις, κι εγραψες το παραπανω...

Αφ'εταιρου, μιλαμε για το μπλα μπλα section τεχνολογικου φορουμ. Δεν ξερω στο δικο σου μυαλο σε τι μπορει να παραπεμπουν αυτοι οι προσδιορισμοι, αλλα να σε βοηθησω: Οι πιθανοτητες σε τετοιο section τετοιου forum για να βρεις συμβουλες μηχανικων για ανεγερση οικοδομικων συγκροτηματων, ειναι οσες κι αυτες του να μαθεις να γραφεις μια προταση χωρις να χρειαστει να παμε οφθαλμιατρο για να την διαβασουμε.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Κανεις δεν εχει απαντησει στην αρχικη του ερωτηση συνεπως τα ποστ σου δεν απευθυνονται καπου, απλως ειδες φως , μπηκες, σκεφτηκες τι να γραψεις, κι εγραψες το παραπανω...

Αφ'εταιρου, μιλαμε για το μπλα μπλα section τεχνολογικου φορουμ. Δεν ξερω στο δικο σου μυαλο σε τι μπορει να παραπεμπουν αυτοι οι προσδιορισμοι, αλλα να σε βοηθησω: Οι πιθανοτητες σε τετοιο section τετοιου forum για να βρεις συμβουλες μηχανικων για ανεγερση οικοδομικων συγκροτηματων, ειναι οσες κι αυτες του να μαθεις να γραφεις μια προταση χωρις να χρειαστει να παμε οφθαλμιατρο για να την διαβασουμε.

Ήθελά να ήξερα οι φιλολογοι γιατι απαντουν σε thread για χτισιμο πολυκατοικιας, και ενδιαφερονται για την ορθογραφια μου. Αντε διορθωσε ρε φιλολογε τιποτε αλλο και ασε εμας εδω.

Αλλα οπως ειπα και πριν τελικα κατι ασχετοι απαντουν χωρις τιποτα να προσφερουν στην αρχικη ερωτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, TitanX said:

Ήθελά να ήξερα οι φιλολογοι γιατι απαντουν σε thread για χτισιμο πολυκατοικιας, και ενδιαφερονται για την ορθογραφια μου. Αντε διορθωσε ρε φιλολογε τιποτε αλλο και ασε εμας εδω.

Αλλα οπως ειπα και πριν τελικα κατι ασχετοι απαντουν χωρις τιποτα να προσφερουν στην αρχικη ερωτηση.

Καλα κανεις και εγκαλεις εμας τους φιλολογους (διοτι πρεπει να εισαι φιλολογος για να ξερεις την αλφα-βητα αλλωστε) που δεν απανταμε. Εσυ που εχεις κανει 3 πoστ σε αυτο το thread (4ο inc.) μπορεις να μας μιλησεις για την προσφορα σου στο αρχικο ερωτημα; Η απλα ειδες φως και μπηκες θεωρωντας οτι εχουν καποιο νοημα αυτα που γραφεις;

Διοτι το να ποσταρεις για να κατηγορεις τους αλλους, δεν σε φερνει πιο κοντα στην απαντηση του αρχικου ερωτηματος, αντιθετως βοηθαει στο να εκτροχιασει ακομα περισσοτερο την "συζητηση" για την οποια διαμαρτυρεσαι στους αλλους οτι την εκτροχιασαν...

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια καλη ερωτηση που θα μπορούσε να εκανε και να ειχε και αξία ειναι οι υποδομές του κτιρίου

Πχ να εχει η οχι υπόγεια γκαραζ, πιλοτή, τι θέρμανση, τι ψυξη, πχ θα μπορούσε να είναι γεωθερμική πριν χτιστεί.

κλπ κλπ κλπ

Ενα κτίριο μπορεί να εχει απο 4 τοίχους με 100 ευρω μεχρι και χρυσούς με 1000000 το μέτρο

Ουτε προϋπολογισμοί υπάρχουν ούτε όρια

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανοίξω και εγώ θέμα σε λίγο και περιμένω απαντήσεις.

 

Χτίσιμο ουρανοξύστη!

 

Μου έδωσε ο εργολάβος με τον μηχανικό 100.000€ κόστος ο κάθε όροφος,καλά είναι; Για πείτε να κάνουμε μπλα μπλα

 

Ρε σεις έλεος. 😂😂😂

Μια ερώτηση που μπαζει από παντου,παντελώς αόριστη και δεν έχει μελλον

 

Ts βγαίνεις από insomnia και μιλάς με τον μηχανικο.απλο και εύκολο.εδω ότι απαντήσει θα πάρεις θα είναι στον αέρα.κανεις δεν έχει δει τον χώρο σου ώστε να σου πει τι και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα παιδια,ειμαι καινουριος εδω και εχω μερικες αποριες..η κοπελα μου εχει καποια οικοπεδα στην κεφαλονια 2 συγκεκριμενα και το ενα σε πολυ καλο σημειο σκεφτομαστε να τα επενδυσουμε μελλοντικα και δεν εχουμε ιδεα πως πρεπει να κινηθουμε.Αν μπορειτε να συμβουλεψετε καπως σχετικα με

1)δανειο στη τραπεζα 

2)τι θα χρειαστει να προσεχουμε και πως να ψαχτουμε 

3)αν συμφερει λογω νησιου να τα κανουμε διαμερισματα η ενοικιαζομενα δωματια για τουρισμο 

Υ.γ ακομα δεν γνωριζουμε τετραγωνικα λογω το οτι δεν εχουν περαστει στο ονομα της για την ωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Πόσα βγάζετε τον μηνα, και ποσα έχετε κεφάλαιο;

Παντρεμενοι;

λεει κοπελα. κοιταζει τι προικα θα παρει... αν τον παρουν ειδηση οι γονεις της δεν παταει στο νησι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...