Προς το περιεχόμενο

Hands-on με το Galaxy Note 9 της Samsung


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, NexGen είπε

Ούτε ένα σχόλιο με αναφορά στην υδρόψυξη; Το είπαν μόνο ή έδειξαν και κάτι στην παρουσίαση;

δεν ειναι κατι πρωτοτυπο..

https://www.extremetech.com/mobile/215724-microsoft-announces-lumia-950-and-950xl-water-cooled-windows-phones

 

αχ καλο μου lumia...μου λειπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Στα ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά κατατάσσουμε και το ανανεωμένο DeX mode που αναφερθήκαμε στην αρχή και το οποίο πλέον κάνει περιττή την αλλαγή του -ακριβού- περιφερειακού αφού αρκεί η σύνδεση του Note με την τηλεόραση ή την οθόνη μέσω ενός usb-c to hdmi προσαρμογέα προκειμένου να μεταμορφωθεί σε προσωπικό υπολογιστή, με τον χρήστη να έχει στη διάθεσή του ένα desktop. "

 

Θα το δουμε αραγε και στο S9 αυτο με κανενα software update;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έβαλα προπαραγγελίαχαχαχαχαχαχα....

....το βρήκανε το κολπάκι πάντως....όταν θα πάει στην κανονική day one τιμή μετά από λίγους μήνες(700-800),θα νομίζεις ότι τους κλέβεις κιόλας. 

epic fail τιμές,απ όλους....για να μην παρεξηγηθώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παιδιά η Samsung δεν προνόησε να βγάλει ενα κινητό με τις δυνατότητες και την ποιότητα του Note στα 150€ για να μπορεί να το αγοράσει και ο μέσος Έλληνας αγοραστής με τα οικονομικά δεδομένα της χώρας του. Θα σας πάρει λίγο καιρό αλλά θα συνηθίσετε μερικοί επιτέλους ότι τώρα πια θα υπάρχουν διαφορετικά επίπεδα τιμών για τα τηλέφωνα, από τα φτηνά στα Premium όπως γίνεται σε όλα τα προιόντα που κυκλοφορούν, είτε μιλάμε για αμάξια, είτε για κάμερες, είτε για ποδήλατα, είτε για ηχεία κτλ. 

Στα του τηλεφώνου, πολύ καλή κατασκευή όπως συνηθίζει η Samsung στην κορυφαία σειρά της, η μπαταρία τρομερή και το Dex έχει γίνει πολύ βολικό, στην ουσία από γκουμούτσα που ήτανε στο Note 8 έχει γίνει ένα τόσο δα καλωδιακή που στην ουσία θα σου επιτρέπει να μετατρέπεις κάθε τηλεόραση σε σταθερό υπολογιστή, τρομερό πραγματικά. Μόνο το UI πιστεύω ότι πρέπει να του κάνουν μερικές αλλαγές επιτέλους, τα τελευταία χρόνια έχει παραμείνει στάσιμο. Γενικά για Android είναι το κορυφαίο τηλέφωνο (μετά το Pixel πάντα, σαν το Pure Android δεν έχει)

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έδινα 1300€ για κινητό,ακόμα και 1300 λόγους να είχα να το αγοράσω....

 

Ελα,εντάξει έλεος. 

 

Αφαίμαξη 1000%

 

Όποιος το πάρει στις αρχές του,και είναι απλός άνθρωπος (όχι φραγκατος η γενικά άτομο που βγάζει τουλάχιστον 10.000€ per month 😛 ) που απλά έσκασε 1300€,θα τον δειρω προσωπικά!! 

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικη συσκευη   και μια απο τις 2 επιλογες μου αν  μου εκανε το λειτουργικο τους .Αυτο, το  pixel   kai to  edge ειναι οι  ναυαρχιδες του  android .

Για οποιον θελει κορυφαια ποιοτητα σε ολους τους τομεις  θα πληρωσει το   χιλιαρικο που ειναι η καθιερωμενη τιμη για τις  ναυαρχιδες  τα τελευταια χρονια διοτι ως γνωστον η ποιοτητα  πληρωνεται αδρα απο καταβολης κοσμου .

Οι υπολοιποι θα συμβιβαστουν και θα παρουν υποδυεστερα μοντελα  και παραλληλα θα τρολαρουν η' θα διαρρυγνυουν τα  ιματια τους στα forums  προκειμενου να ξεγελασουν την πραγματικοτητα η οποια ειναι αμειλικτη και τους  διαψευδει καθε φορα .Ειτε κραζουν την τιμολογιακη πολιτικη της apple ειτε  τις τιμες των κορυφαιων μοντελων στο android .

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το note 4 έχει αρχίσει να τα παίζει...νομίζω ότι το 9 είναι το επόμενο μου και λόγω μπαταρίας.

 

1000€ είναι πολλά άλλα επειδή είμαι και ανυπόμονος μπορεί και να τα σκασω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Το note 4 έχει αρχίσει να τα παίζει...νομίζω ότι το 9 είναι το επόμενο μου και λόγω μπαταρίας.

1000€ είναι πολλά άλλα επειδή είμαι και ανυπόμονος μπορεί και να τα σκασω..

Αν δεν είσαι πολύ... large, περίμενε ένα δίμηνο. Όλο και θα πέσει κανα 200ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που έχουμε φτάσει ρε :P... να μιλάμε με τέτοια άνεση για το χιλιάρικο... Σορρυ αλλά 1000 ευρώ κινητό δεν δικαιολογείται όσο φαν και να είσαι.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung galaxy note 8 επισημη τιμη 1029ευρω πριν 1 χρονο.

Απορω γιατι προκαλουν σε πολλους εκπληξη τα 1049ευρω του Note 9,οταν το S9+ πλησιαζε τα 1000ευρω πριν κατι μηνες.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...