Προς το περιεχόμενο

Hands-on με το Galaxy Note 9 της Samsung


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ενημερώσω αυτούς που κράζουν για την τιμή του κινητού... Προσφορά Γερμανού...

Κάνε προπαραγγελια το note 9 και επιστρέφεις το παλιό σου note 8. Αγοράζεις το note 9 με τιμολόγιο για απαλλαγή ΦΠΑ δλδ τα 1049€ γίνονται 845,96€... Επιστρέφοντας το note 8 ο Γερμανός σου δίνεις bonus επιστροφής 200€ αλλά λόγο απαλλαγής ΦΠΑ τα 200€ γίνονται 161,20€ δλδ πάμε στα 684,76€... Ο Γερμανός σου αγοράζει το note 8 350€ και αυτά επειδή είναι τρόπος πληρωμής δεν χάνουν το ΦΠΑ και στο τέλος από το παλιό σου note 8 πας στο note 9 με έξτρα 334,76€. Έτσι νομίζω αξίζει η αναβάθμιση αν δεν κάνω λάθος 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, allen19m είπε

Μετά από 3 χρόνια μου χάλασε το s6 edge και είπα να περιμένω να πάρω το note 9... και μετά ακούω το 1049 ευρώ... ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝΕ!

Και η Samsung, και η Apple, στεναχωριουνται για καθε Ελληνα πελατη που χανουν. 

4 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Να ενημερώσω αυτούς που κράζουν για την τιμή του κινητού... Προσφορά Γερμανού...

Κάνε προπαραγγελια το note 9 και επιστρέφεις το παλιό σου note 8. Αγοράζεις το note 9 με τιμολόγιο για απαλλαγή ΦΠΑ δλδ τα 1049€ γίνονται 845,96€... Επιστρέφοντας το note 8 ο Γερμανός σου δίνεις bonus επιστροφής 200€ αλλά λόγο απαλλαγής ΦΠΑ τα 200€ γίνονται 161,20€ δλδ πάμε στα 684,76€... Ο Γερμανός σου αγοράζει το note 8 350€ και αυτά επειδή είναι τρόπος πληρωμής δεν χάνουν το ΦΠΑ και στο τέλος από το παλιό σου note 8 πας στο note 9 με έξτρα 334,76€. Έτσι νομίζω αξίζει η αναβάθμιση αν δεν κάνω λάθος 😉

ή το πουλας ακομα και 400 αν γουσταρεις να το διωξεις αμεσα, και η τιμη του παει στα 650 με ΦΠΑ, 520 χωρις. Με το παραδειγμα σου δεν καταλαβα πως εριξες την τιμη στα 334.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

 Ο Γερμανός σου αγοράζει το note 8 350€

Σχεδον μιση τιμη σου αγοραζει το κινητο ο Γερμανος και το θεωρεις προσφορα?

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/28/Samsung.html?keyphrase=note+8

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σχεδον μιση τιμη σου αγοραζει το κινητο ο Γερμανος και το θεωρεις προσφορα?

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/28/Samsung.html?keyphrase=note+8

Ο Γερμανός στο αγοράζει 350 + 200 με ΦΠΑ +161 χωρίς ΦΠΑ... Ναι είναι προσφορά να σου το πάρει 500€+ χωρίς πολλά πολλά όταν μέσα στα forum δεν μπορείς ούτε 500€ να το δώσεις...

17 λεπτά πριν, overpower είπε

Και η Samsung, και η Apple, στεναχωριουνται για καθε Ελληνα πελατη που χανουν. 

ή το πουλας ακομα και 400 αν γουσταρεις να το διωξεις αμεσα, και η τιμη του παει στα 650 με ΦΠΑ, 520 χωρις. Με το παραδειγμα σου δεν καταλαβα πως εριξες την τιμη στα 334.

Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω... Τα λέω αναλυτικά βήμα βήμα...

Επεξ/σία από Xviper13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εμένα σε ότι έχει βγάλει είναι υπερεκτιμημένη ας είναι και 500 και 1000€. Υπάρχουν και άλλες εταιρίες με παρόμοια χαρακτηριστικά που δε βγάζουν κιόλας, τηλεοράσεις και ψυγεία.🤣 Ίσως αυτά που ζητάω σε ένα κινητό και για τη χρήση που το θέλω,να μην είναι τόσο απαιτητικό σε χαρακτηριστικά. Σε τέτοιες τιμές ίσως να αποσκοπεί σε κοινό enthusiast, πάντως έχω κι άλλες επιλογές στα 200 και 300€ χαμηλότερα που θα με κάλυπταν. Γιατί να προσπαθούν να μετατρέψουν ένα κινητό σε παιχνιδομηχανή ? Γιατί σε video camera? Να πω ότι πληρώνεις και κάποια καινοτομία και μη μου πει κανένας ότι κανοτομία ενοούμε το βάζω στη TV και γίνετε pc. Ούτε ασφάλεια έχει, ούτε κανα hub όπως πχ ΒΒ 10 ή ΒΒ hub.....τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια παντελή μου. Για τρεις εταίριες θα πληρωνα το κάτι παραπάνω για Hauwei, Black Berry και δυστηχώς Apple λόγω του λειτουργικού της ….    

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Ο Γερμανός στο αγοράζει 350 + 200 με ΦΠΑ +161 χωρίς ΦΠΑ... Ναι είναι προσφορά να σου το πάρει 500€+ χωρίς πολλά πολλά όταν μέσα στα forum δεν μπορείς ούτε 500€ να το δώσεις...

Τωρα το εγραψες καλυτερα.

Αλλα και παλι και 500-550ευρω να στο παιρνει ο Γερμανος και να ζηταει αλλα τοσα η προσφορα που ειναι?

Στο οτι θα πληρωσεις αλλο ενα note 8(η τιμη του παιζει πλεον γυρω στα 600) για να παει καποιος απο το Note 8 στο Note 9?

Πιο πολυ λογικο μου φαινεται να παει καποιος απο Note 8 σε s9+ απο αποψης hardware παρα στο note 9 την παρουσα χρονικη στιγμη.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Τωρα το εγραψες καλυτερα.

Αλλα και παλι και 500-550ευρω να στο παιρνει ο Γερμανος και να ζηταει αλλα τοσα η προσφορα που ειναι?

Στο οτι θα πληρωσεις αλλο ενα note 8(η τιμη του παιζει πλεον γυρω στα 600) για να παει καποιος απο το Note 8 στο Note 9?

Πιο πολυ λογικο μου φαινεται να παει καποιος απο Note 8 σε s9+ απο αποψης hardware παρα στο note 9 την παρουσα χρονικη στιγμη.

Η προσφορά είναι αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο για να γλιτώσεις το ΦΠΑ...αλλιώς ο καθένας το κρίνει όπως θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Ο Γερμανός στο αγοράζει 350 + 200 με ΦΠΑ +161 χωρίς ΦΠΑ... Ναι είναι προσφορά να σου το πάρει 500€+ χωρίς πολλά πολλά όταν μέσα στα forum δεν μπορείς ούτε 500€ να το δώσεις...

Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω... Τα λέω αναλυτικά βήμα βήμα...

Και παλι δεν καταλαβαινω πως βγαινει το μπονους επιστροφης. Το λεει καπου? Δεν το βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μόνη της είναι κορυφαία συσκευή. Δυστυχώς, αντικαθιστά μια συσκευή ελάχιστα διαφορετική και κυκλοφορεί μερικούς μήνες μετά από άλλη μια σχεδόν όμοια συσκευή, και οι δύο πολύ φθηνότερες. Γι'αυτό και θα σπάσει όλα τα ρεκόρ απατοσύνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Η προσφορά είναι αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο για να γλιτώσεις το ΦΠΑ...αλλιώς ο καθένας το κρίνει όπως θέλει...

Ναι δεν αντιλεγω αλλα και παλι το ιδιο πραγμα ισχυει πχ και για το S9+ που αν το παρεις χωρις ΦΠΑ παλι εχει το ιδιο σχεδον hw με το Note(λιγο χειροτερη καμερα και μπαταρια)αλλα κοστιζει πολυ λιγοτερα.

Και αν θες κυριως το πενακι,αγοραζεις το note 8 στα μισα χρηματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, overpower είπε

Και παλι δεν καταλαβαινω πως βγαινει το μπονους επιστροφης. Το λεει καπου? Δεν το βρισκω

Το κινητό από 1049 χωρίς ΦΠΑ κάνει 845€ μείον 161€ από το bonus που επεστρεψες το note 8 και μείον τα 350€ που σου αγοράζουν το note 8... Έτσι βγαίνει η τιμή.

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι δεν αντιλεγω αλλα και παλι το ιδιο πραγμα ισχυει πχ και για το S9+ που αν το παρεις χωρις ΦΠΑ παλι εχει το ιδιο σχεδον hw με το Note(λιγο χειροτερη καμερα και μπαταρια)αλλα κοστιζει πολυ λιγοτερα.

Και αν θες κυριως το πενακι,αγοραζεις το note 8 στα μισα χρηματα.

Δες s9+ vs note 9 σχετικά μικρές διαφορές αλλά note 8 vs note 9 αρκετές διαφορές εκτός από την εμφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...