Προς το περιεχόμενο

Tunnel Subwoofer με ενσωματωμένο ενισχυτή - γνώμες


bill89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην ομάδα! Ψάχνω τώρα τελευταία για μικρό και βολικό subwoofer αλλά ό,τι συνδυασμό να κάνω θέλω πάνω από 100 ευρώπουλα και τρώω αρκετό χώρο στο πορτ-μπαγκάζ.

 Αν θέλω να γλιτώσω λίγο χώρο με καμιά ιντελεκτουέλ κούτα για το sub ανεβαίνει η τιμή.

Μέχρι που έπεσα στα tunnel subwoofers όπως αυτό στις 8" και αυτό στις 10" στα 40-50 έουρος και λέω ώπα εδώ είμαστε!

Έχετε εμπειρία σχετικά με την απόδοση; Βλέπω έχουν 70W RMS ενισχυτή και μου φαίνεται αρκετός αν όντως βγάζει τέτοια ισχύ. Γενικά δεν ψάχνω κάτι ιδιαίτερο, αρκεί να μπορώ να μην έχω καθόλου μπάσο στα ηχεία και να το περάσω στις RCA αυτού του εργαλείου. Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από bill89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι αυτο που λέμε, οτι πληρωνεις παιρνεις! Δεν παιζει ρόλο ο ενισχυτης αλλα και το ηχειο (το ηχειο σε αυτα που παρεθεσες είναι no name)

Αν εχεις προβλημα χωρου, πάρε αυτο που μπαινει κάτω απο το καθισμα! Θα δωσεις λιγα παραπανω αλλα θα παρεις κατι ποιοτικο και θα μεινει για μελλοντικο αυτοκινητο

https://www.skroutz.gr/s/14650788/Pioneer-TS-WX130EA.html

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ αλλά 200 είναι πολλά, αν και είναι καλή φάση γενικώς! Προφανώς ό,τι πληρώσω θα πάρω αλλά δεν ψάχνω κάτι το συνταρακτικό. Θέλω απλά να μην μπουκώνουν τα 4 ηχεία του αμαξιού. Έτσι θα βγαίνει πιο δυνατά και καθαρά ο ήχος, καθώς και με μεγαλύτερο φάσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bill89 είπε

Αρχίζω και το γλυκοκοιτάζω το Pionner που έστειλες πάντως... Με δώρο Χριστουγέννων το τσιμπάω μου φαίνεται!

Υπάρχει προσφορά στο amazon.de με 99 ευρώ, αλλα δεν είναι ship and sold από amazon. 

https://www.amazon.de/Pioneer-TS-WX130EA-Flacher-aktiver-Subwoofer/dp/B077YNJBCP/ref=sr_1_1?ie=UTF8&keywords=Pioneer TS-WX130EA&language=en_GB&qid=1534847112&sr=8-1

Επεξ/σία από Whargoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...