Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα Αστυνομίας


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Πιο πιθανό σε καταδίωξη να βγάλει ζημιά το Renault, παρά ένα Xsara 20ετίας, λολ

Πέραν της πλάκας, με τι λεφτά να ανανεωθεί ο στόλος;

Αν και βλέπω πολλά i30, αλλά και 308 έχω πετύχει πολλά, σε καλή κατάσταση.

Ένα παράδειγμα έγραψα to make my point που λένε, και πάλι βρέθηκε ο κλασικός Ελληνάρας άσχετος από αυτοκίνηση να κάνει το γραφικό σχόλιο ότι τα Renault χαλάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Rzarector είπε

Ένα παράδειγμα έγραψα to make my point που λένε, και πάλι βρέθηκε ο κλασικός Ελληνάρας άσχετος από αυτοκίνηση να κάνει το γραφικό σχόλιο ότι τα Renault χαλάνε. 

Πλάκα ήταν, γιατί θίγεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα όπως το βλέπω εγώ δεν είναι να έχει η αστυνομία σουπερκαρ, το ζητούμενο είναι να έχει καινούρια αυτοκίνητα επειδή είναι ασφαλέστερα σε σχέση με τα παλαιότερα. Το ίδιο χάλι πάντως υπάρχει παντού, ασθενοφόρα, φορτηγά δήμων.

Στις Δήμο Φαιστού για όσους ξέρουν βλέπω να κυκλοφορεί ένα φορτηγάκι του δήμου που η πόρτα δεν κλείνει και έχουν κάποιο σκοινάκι που την δένουν....

Απ' ότι ξέρω όλα τα οχήματα τους δεν κάνουν κανένα σέρβις αν δεν χαλάσει, δεν έχουν ABS όπως προβλέπεται και λογικά είναι ένας δημόσιος κίνδυνος. Βγήκα λίγο εκτός θέματος απλώς για να δείξω ότι οι ανάγκες είναι τεράστιες, και προσωπικά ας πούμε θα προτιμούσα να δωθούν λεφτά για καινούρια ασθενοφόρα παρά για καινούρια περιπολικά αν υπήρχε το ζήτημα της επιλογής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Whargoul είπε

Και τι θα κάνεις με την Ferrari? Θα το σκουντήξεις με τα 1300 κιλά της τρέχοντας με 250 km/h? Το παρακολουθείς και συντονίζεις τις επίγειες δυνάμεις να μπλοκάρουν σημεία. Άλλο τα γρήγορα αμάξια απλά για να κρατάς πάνω του μια πίεση, και άλλο supercars. Κάλλιστα μπορείς να το τρέχεις και από πίσω με κάποιο EVO ή οποιοδήποτε άλλο αμάξι με 250+ ίππους

Συμφωνουμε λοιπον για γρηγορα αυτοκινητα .Αυτο ειπα κι εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Το ζήτημα όπως το βλέπω εγώ δεν είναι να έχει η αστυνομία σουπερκαρ, το ζητούμενο είναι να έχει καινούρια αυτοκίνητα επειδή είναι ασφαλέστερα σε σχέση με τα παλαιότερα. Το ίδιο χάλι πάντως υπάρχει παντού, ασθενοφόρα, φορτηγά δήμων.

Στις Δήμο Φαιστού για όσους ξέρουν βλέπω να κυκλοφορεί ένα φορτηγάκι του δήμου που η πόρτα δεν κλείνει και έχουν κάποιο σκοινάκι που την δένουν....

Απ' ότι ξέρω όλα τα οχήματα τους δεν κάνουν κανένα σέρβις αν δεν χαλάσει, δεν έχουν ABS όπως προβλέπεται και λογικά είναι ένας δημόσιος κίνδυνος. Βγήκα λίγο εκτός θέματος απλώς για να δείξω ότι οι ανάγκες είναι τεράστιες, και προσωπικά ας πούμε θα προτιμούσα να δωθούν λεφτά για καινούρια ασθενοφόρα παρά για καινούρια περιπολικά αν υπήρχε το ζήτημα της επιλογής.

Να ναι καλα ο Νιαρχος που εδωσε καμποσα καινουργια ασθενοφορα και τωρα προθυμοποιηται και για πυροσβεστικα αεροπλανα, που θα παει θα δωσει και για περιπολικα. Εχουν βρει το κοροιδο μ@λ@κες τους εχεις να τα βαλουν αυτοι ? :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από αρκετά χρόνια (15-20) είχε βγει στο δρόμο μια ομάδα αστυνομικών με BMW m3, porche 911  και μερικά ακόμη καλά εργαλεία που ήταν κατασχεμενα και τα χρησιμοποιούσαν για καταδιώξεις αλλά φαντάζομαι δεν υπάρχει πια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, l337 είπε

Ευτυχώς υπάρχουν άνθρωποι που είναι πιο σχετικοί από εσένα σε τέτοιες επιχειρήσεις και γνωρίζουν πως θα διαχειριστούν τέτοιες καταστάσεις κινδύνου. Η πραγματική ζωή εκεί έξω δεν είναι video game ούτε ταινία και με το παραμικρό λάθος υπάρχουν απώλειες. just saying..

Ναι φίλε δεν περνάει τίποτα από την Ελληνική αστυνομία .....

μαρτυριες λένε ότι έκαναν μπλόκο και εκτροπή  στην μαραθώνιος και έκαψαν τον κόσμο 

8 ώρες πριν, fuz10n είπε

ω ρε τι τρολλαρισμα πεφτει εδωμεσα...

φυσικα και δε χρειαζεται γρηγορα αυτοκινητα για να πιασεις ενα οποιοηποτε μεσα σε μια πολη με στενα οπως η αθηνα.

θα εξαφανιστει λεει το clio RS... πιο πιθανο να τρακαρει σε κανα στοπ 2 στενα πιο κατω και να ρθουν με τα παπια οι ζηταδες γελωντας

Πραγματική ιστορία την οποία είδα 

στο ψυχικό opel astra μπροστά , xsara από πίσω και στην πλατεία στο σαμαράκι το περιπολικό έμεινε εκεί καθώς του έφυγε η ρόδα 

Επεξ/σία από Alexandros7474
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, moure είπε

Πριν από αρκετά χρόνια (15-20) είχε βγει στο δρόμο μια ομάδα αστυνομικών με BMW m3, porche 911  και μερικά ακόμη καλά εργαλεία που ήταν κατασχεμενα και τα χρησιμοποιούσαν για καταδιώξεις αλλά φαντάζομαι δεν υπάρχει πια. 

Ομάδα Σίγμα.

Είχαν Μ3, 911 και 944, 190Ε 2.3, alfa 155 (νομίζω τη V6), audi RS2 και λίγα ακόμα . Tα πηγαίνανε στα λιμανάκια συνήθως αλλά εκτός της κοστοβόρας συντήρησης τα βάζαν και κόντρες οπότε το λήξαν μια και καλή .

Ένα RS2 της ομάδας μάλλον κάπου το βρήκανε πεταμένο και το αναστήλωσαν (μάλλον κάποιοι κ@υλωμένοι με δικά τους έξοδα). Τώρα αν το εντάξανε στο σώμα ή το κάνανε μουσειακό απλά να το χαζεύουν δε ξέρω, πάντως είχαν κυκλοφορήσει πρόσφατες φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 1988panos2171 είπε

Ομάδα Σίγμα.

Είχαν Μ3, 911 και 944, 190Ε 2.3, alfa 155 (νομίζω τη V6), audi RS2 και λίγα ακόμα . Tα πηγαίνανε στα λιμανάκια συνήθως αλλά εκτός της κοστοβόρας συντήρησης τα βάζαν και κόντρες οπότε το λήξαν μια και καλή .

Ένα RS2 της ομάδας μάλλον κάπου το βρήκανε πεταμένο και το αναστήλωσαν (μάλλον κάποιοι κ@υλωμένοι με δικά τους έξοδα). Τώρα αν το εντάξανε στο σώμα ή το κάνανε μουσειακό απλά να το χαζεύουν δε ξέρω, πάντως είχαν κυκλοφορήσει πρόσφατες φωτογραφίες.

Ειχα ακουσει οτι πολλα τα ειχαν στουκαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Βγήκα λίγο εκτός θέματος απλώς για να δείξω ότι οι ανάγκες είναι τεράστιες, και προσωπικά ας πούμε θα προτιμούσα να δωθούν λεφτά για καινούρια ασθενοφόρα παρά για καινούρια περιπολικά αν υπήρχε το ζήτημα της επιλογής.

Είχε ανακυρηχθεί διαγωνισμός για καινούργια ασθενοφόρα πριν 3-4 χρόνια αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fotodv7 είπε

Αν περνούσαν ΚΤΕΟ τα οχήματα του Δημοσίου θα μέναμε με 2 περιπολικά και 1,5 ασθενοφόρο. 

Να υποθέσω οτι αυτό ειναι ανέκδοτο, δηλαδή ολα τα άλλα που περνούν ελέγχονται :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα πράγματα όποιος έχει την απορία να πα να πάρει το πύραυλο του και να πα να ξεφύγει απο την αστυνομία να δει τι γίνετε τελικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως βλεπω πολλα Octavia VTS...Xsara σπανια βλεπω...

Την πεμπτη η την παρασκευη ημουν εθνικη από σεφ προς αιγαλεω και ξαφνικα με περναει ένα Octavia γκαζομενο χωρις σιρινα η κατι. Το οποιο από την μερια του οδηγου στην κολωνα μεταξυ τζαμιου πορτας και παμπριζ ειχε και 3 ρολογακια xD πιεσης κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...