Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το Bixby-powered έξυπνο ηχείο Galaxy Home


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, TheAccountant είπε

Χωρις line-in jack? LOL! 250 δολλαρια και δεν βαλανε ενα απλο port?

 

Ναι καλα...

1000 ευρώ iPhone και δεν έχει. Θα έχει η wannabe Apple του Android, στο bixby speaker της; 

Spoiler

Not an Apple fan.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

1000 ευρώ iPhone και δεν έχει. Θα έχει η wannabe Apple του Android, στο bixby speaker της; 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Not an Apple fan.

 

Ναι το iPhone και να μην εχει, δεν τρεχει κάστανο. Ενα ηχειο ομως ειναι απαραδεκτο να μην εχει. Θα το θεσω απλα: Ενα ηχειο δεν πεθαινει ποτε. Οι τεχνολογιες ερχονται και παρερχονται, ενα ηχειο ομως μπορει να παιζει για δεκαετιες. Αυτο το ηχειο πολυ πιθανα υποστηριζει και BT και Wifi... σε 4-5 χρονια μπορει να μην συνδεεται σε τιποτα με τα παλια πρωτοκολλα που θα εχει. Σαν ηχειο ομως μπορει να παραμενει μια χαρα. Γιατι να πανε στα σκουπιδια 250 ευρω? Αμα εχει ενα line in μπορεις να το συνδεσεις με οτι θελεις και να παει οσο αντεχει.

 

Καταλαβες τωρα το σκεπτικο μου πιστευω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε λέει πουθενά ότι το συγκερκιμένο θα κοστίζει 250 ευρώ, η είδηση αναφέρεται σε ένα μη έξυπνο ηχείο που κοστίζει τόσα οπότε γι' αυτό σίγουρα θα πάμε πιο πάνω.

προσωπικά δε μου αρέσουν αυτά τα ακριβά με τα πολλά μικρόφωνα που σε παρακολουθούν συνέχεια. Επίσης ακόμα γελάω με το ανατριχιαστικό echo για παιδιά.

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, heavyrain είπε

Σ αυτα τα χρηματα τα sonos, πoυ εχουν ενσωματωμενη την alexa, παιζουν μπαλα μονα τους.

Σφουγγαρίζουν και άμα λάχει σου μαγειρεύουν κιόλας..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, lawlezz είπε

οτι βγαζει η apple απο πισω η sammy ψιψινελ

Βέβαια δεν ξέρω αν το έμαθες, πριν βγάλει το δύσχρηστο ηχειο της η Apple, το Amazon Echo όπως τότε έτσι και σήμερα ξεπουλουσε σαν ζεστό ψωμάκι. Βγες από την γυάλα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 11/08/2018 at 12:20, Plapoutas said:

Βέβαια δεν ξέρω αν το έμαθες, πριν βγάλει το δύσχρηστο ηχειο της η Apple, το Amazon Echo όπως τότε έτσι και σήμερα ξεπουλουσε σαν ζεστό ψωμάκι. Βγες από την γυάλα σου.

Δεν μπορείς όμως σε καμία περίπτωση να συγκρίνεις την ηχητική απόδοση αυτών των 2... Το echo προωθείται σαν "έξυπνος βοηθός", ενώ το home pod στοχεύει πρώτα στον ήχο και μετά στα υπόλοιπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν μπορείς όμως σε καμία περίπτωση να συγκρίνεις την ηχητική απόδοση αυτών των 2... Το echo προωθείται σαν "έξυπνος βοηθός", ενώ το home pod στοχεύει πρώτα στον ήχο και μετά στα υπόλοιπα. 

Το Echo το Original το μεγάλο συγκρίνεται άνετα, έχω το Dot το οποίο είναι χρέπι στον ήχο και έχω και το Echo το μεγάλο το οποίο είναι τούμπανο. Δοκίμασα και το HomePod, δεν είδα μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο Echo και στο HomePod, δυνατό μπάσο, καθαρός ήχος κλπ. Φυσικά και έχει τρομερό ήχο και το HomePod, απλά αναφερόμουν στο σχόλιο του συμφορουμιτή ότι και καλά η Samsung είπε να βγάλει ηχείο και καλά λόγω του HomePod. Τώρα ποιος θα πετάξει λεφτά για να έχει την Bixby στο σπίτι είναι άλλο θέμα :P χίλιες φορές HomePod ή Echo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...