Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το Bixby-powered έξυπνο ηχείο Galaxy Home


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/8/2018 στις 10:09 ΠΜ, Plapoutas είπε

Το Echo το Original το μεγάλο συγκρίνεται άνετα, έχω το Dot το οποίο είναι χρέπι στον ήχο και έχω και το Echo το μεγάλο το οποίο είναι τούμπανο. Δοκίμασα και το HomePod, δεν είδα μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο Echo και στο HomePod, δυνατό μπάσο, καθαρός ήχος κλπ. Φυσικά και έχει τρομερό ήχο και το HomePod, απλά αναφερόμουν στο σχόλιο του συμφορουμιτή ότι και καλά η Samsung είπε να βγάλει ηχείο και καλά λόγω του HomePod. Τώρα ποιος θα πετάξει λεφτά για να έχει την Bixby στο σπίτι είναι άλλο θέμα :P χίλιες φορές HomePod ή Echo

Αυτό που είπε ο φίλος είναι ότι είναι σαν να βλέπω άλλο ένα HomePod σαν πρόταση. Ποια ήταν τα πλεονεκτήματα του HomePod όταν βγήκε; Συστοιχία 7 ηχείων και 6 μικροφώνων για ακριβέστερη κατεύθυνση του ήχου πος τον ακροατή και καλύτερη ακρόαση του όταν στέλνει εντολές. Επίσης η φιλοσοφία του ήταν ότι αφορά κυρίως ακρόαση μουσικής και όχι τόσο smart speaker. Μια διαφορετική πρόταση όταν βγήκε χωρίς να σημαίνει ότι ήταν καλύτερη. Η πρόταση της Samsung δεν διαφέρει καθόλου από αυτή της Apple σαν συνολική φιλοσοφία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιο με το Google Home Mini που εχω ειναι αν μιλα και ελληνικα ακομα καλυτερα αλλα δεν το βλεπω αυτο να συμβαινει σε κανενα απ τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...