Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα smartphones που προσφέρουν την καλύτερη εμπειρία "YouTube"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να σας πω εγω την καλυτερη εμπειρια?

Youtube vanced.

Background playback καθολου διαφημισεις swipe controls για audio/brightness οπως στον mx player black theme overide resolution μπορειτε δηλαδη να δειτε οτι αναλυση θελετε ακομα και χαμηλοτερη να ειναι η οθονη και πολλα αλλα. Αυτη ειναι η κορυφαια εμπειρια αυτα που γραφει το αρθρο μικρη σημασια εχουν αν σου πεταει καθε τρεις και λιγο διαφημισεις σε ασπρο theme και δεν εχεις καν playback στο background.

Επισης οχι ολα τα κινητα που αναφερθηκαν εχουν αθλια εμπειρια στο youtube. Ειναι μακροστενα αρα η θα εχουν μαυρες μπαρες αριστερα δεξια η θα φαινονται ολα μακροστενα μιας και ολα τα video στο youtube ειναι 16:9. Κοροιδευουν τον κοσμο.

Προφανώς και πλέον δεν είναι όλα τα βίντεο σε 16:9. 

Που ζεις; 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Med_ss_ είπε

Προφανώς και πλέον δεν είναι όλα τα βίντεο σε 16:9. 

Που ζεις; 😕

To 95% μια χαρα 16:9. Εσεις να λετε οτι ολα ειναι 18:9 η 18.5:9 η 19:9 για να νιωθετε οτι εχετε καλη εμπειρια του youtube τη στιγμη που ολα τα βλεπετε μακροστενα η με μπαρες οποτε παει και η οθονη. Τρομερη εμπειρια παιδια μπραβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Med_ss_ είπε

Οθόνη (με ό,τι περιβάλλει αυτή, όπως χρωματικές επιδόσεις, ανάλυση κλπ) και ήχος - σου λένε κάτι αυτές οι λέξεις;

Εννοείται πως με καλυτερη οθονη βλεπεις καλυτερα τα βίντεο, τι να μου πεις δλδ ?  Εσενα σου λεει κάτι πως μια εφαρμογή δεν θα πρεπε να την πιστοποιεί η εταιρια που την φτιάχνει αλλά ο εκάστοτε κατασκευαστής hardware ? Γιατί αλλιώς η εφαρμογή ειναι ραμμένη για κάποια προιόντα μόνο. Θα έπρεπε να βγει όποιος κατασκευαστής θέλει, (και όχι τα τσιράκια της google) και να πει ότι 'η συσκευή μου υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες που προσφέρει το youtube'. Αλλά πού να καταλάβουν όσοι δεν έχουν ιδέα περί κανόνων αγοράς και ακούνε για οθόνες και ήχο και χαίρονται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Med_ss_,

Είναι αυτές οι περίεργες ημέρες του μήνα, έτσι;

Αχ αυτά τα σεξιστικά σου ανέκδοτα.. αχ αχ

9 λεπτά πριν, Dudadidos είπε

Εννοείται πως με καλυτερη οθονη βλεπεις καλυτερα τα βίντεο, τι να μου πεις δλδ ?  Εσενα σου λεει κάτι πως μια εφαρμογή δεν θα πρεπε να την πιστοποιεί η εταιρια που την φτιάχνει αλλά ο εκάστοτε κατασκευαστής hardware ? Γιατί αλλιώς η εφαρμογή ειναι ραμμένη για κάποια προιόντα μόνο. Θα έπρεπε να βγει όποιος κατασκευαστής θέλει, (και όχι τα τσιράκια της google) και να πει ότι 'η συσκευή μου υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες που προσφέρει το youtube'. Αλλά πού να καταλάβουν όσοι δεν έχουν ιδέα περί κανόνων αγοράς και ακούνε για οθόνες και ήχο και χαίρονται ...

Συγχώρεσέ με, είμαι από χωριό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μανατζερίστικη κίνηση και πόσο άχρηστη για τον χρήστη. 

Συσκευή της χρονιάς για YouTube το Galaxy Note 9. Μια συσκευή που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα...

Στα προαπαιτούμενα το 4K decoding αλλά μόλις μια συσκευή από την λίστα έχει 4K οθόνη...

Στα προαπαιτούμενα και ένας codec που προσπαθούν με πολύ πόλεμο να προωθήσουν, το VP9...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου κάνει εντύπωση που απουσιάζει το iPhone X... Και δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική θεωρούνται καλύτερη εμπιρεία παρακολούθησης βίντεο τα samsung με τις edge οθόνες που παραμορφώνουν την εικόνα πάνω και κάτω. Επίσης πως γίνεται ακόμα και τα S8/S8+ να θεωρούνται πως έχουν καλύτερη εμπιρεία από το X τη στιγμή που δεν έχουν ούτε στερεοφωνικά ηχεία?

Επεξ/σία από Simos805
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Simos805 said:

Μου κάνει εντύπωση που απουσιάζει το iPhone X... Και δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική θεωρούνται καλύτερη εμπιρεία παρακολούθησης βίντεο τα samsung με τις edge οθόνες που παραμορφώνουν την εικόνα πάνω και κάτω.

 

3 hours ago, voltmod said:

Όπως είναι φανερό, απουσιάζουν από την λίστα συσκευές iPhone ωστόσο αυτό συμβαίνει διότι τα handsets της Apple δεν υποστηρίζουν τον video codec της Google, VP9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ιστορία με την Apple ξεκινάει πριν πολλά χρόνια με τον Jobs να αρνείται να βάλει το VP8. Προφανώς συνεχίζει. Ίσως τελειώσει με το AV1. 

Επεξ/σία από kifinas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paredwse είπε

 

Αυτός μήπως είναι ο λόγος που στα iPhone δεν υποστηρίζει ανάλυση πάνω από 1080p? Και αυτό γιατί? Γιατί απλά δεν δίνουν υποστήριξη τπυ codec? Στο X πάντως υποστηρίζει κανονικά και HDR στα 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο λόγος είναι ότι το YouTube αρνείται πλέον να στριμαρει 4K σε H.265 και η Apple αρνείται να βάλει το VP9 της Google.

Επεξ/σία από kifinas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kifinas είπε

Ο λόγος είναι ότι το YouTube αρνείται να στριμαρει σε H.265 και η Apple αρνείται να βάλει το VP9. 

Γιατί πρέπει να το βάλει η apple? Δεν ακρεί απλά η εφαρμογή να υποστηρίξει τον codec μέσω software?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...