Προς το περιεχόμενο

σκυλος για μπανιο σε πλαζ


georgeγ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ποια αστυνομια; Το λιμενικο ειναι για τις παραλιες. Απο που να ξεκινησεις τις καταγγελιες; Απο αυτους με το ψαροντουφεκο; Απο τους αλλους με τα σκουπιδια που πετανε ή τις αδειες μπυρες; Τα αποτσιγαρα;  Τους εφηβους που βαζουν φωτιες το βραδυ και βρισκεις καρβουνα το πρωί;  Ή αυτους με τα κοπροσκυλα;

στην Ελλαδα δεν πρεπει να κανεις αλλη δουλεια αλλα να κανεις καταγγελιες..

Κι αυτούς που κατουράνε στη θάλασσα, που παίζουν ρακέτες κι ενοχλούν τον κόσμο, που έρχονται με τα φουσκωτά ή τα θαλάσσια σπορ τους μέχρι τα ρηχά, που πετάνε τα λύματα από τις βάρκες τους στη θάλασσα, κοκ...

Επεξ/σία από Vassilis_24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 minutes ago, Zerg13 said:

Ποια αστυνομια; Το λιμενικο ειναι για τις παραλιες. Απο που να ξεκινησεις τις καταγγελιες; Απο αυτους με το ψαροντουφεκο; Απο τους αλλους με τα σκουπιδια που πετανε ή τις αδειες μπυρες; Τα αποτσιγαρα;  Ή αυτους με τα κοπροσκυλα;

στην Ελλαδα δεν πρεπει να κανεις αλλη δουλεια αλλα να κανεις καταγγελιες..

Το γραψανε και παραπανω, παρεθεσαν και το νομο. Για ξηρα (πλην λιμανιων) επιλαμβανεται η αστυνομια και μονο.

Τα υπολοιπα που λες δεν ειναι δικαιολογια για να μην καταγγελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Και μεταξυ μας, απορω τι στο διαολο κανουν οι πολιτες αυτης της μπανανιας δηλαδη. Σκυλος σε πλαζ, μπαινει και για μπανιο, μπροστα σε τοσο κοσμο και ουδεις μπαινει στη διαδικασια να καταγγειλει. Ε μετα λεμε οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι...Με τετοιους ανευθυνους πολιτες που βλεπουν, ενοχλουνται, αλλα σφυριζουν αδιαφορα στο τελος της ημερας, τι να εφαρμοστει; Ο τυπος με το που εμφανιζοταν στην πλαζ επρεπε να ειχαν γινει μινιμουμ 10 κλησεις στην αστυνομια, επι τοπου. Και δεν παιρνει ουτε ενας...

Δεν είναι γιατί δεν θέλουν να τους καταγγείλουν ή γιατί δεν τους νοιάζει, αλλά γιατί φοβούνται (και μεταφορικά και κυριολεκτικά) ότι θα μπλέξουν με τον ένα ή άλλο τρόπο και κυρίως δεν έχουν εμπιστοσύνη στον επαγγελματισμό της αστυνομίας, των αρχών, των δήμων κλπ, ότι θα διασφαλιστεί η ανωνυμότητά τούς. Δλδ μπορεί να πιάσεις να κάνεις μια καταγγελία για τον μαλάκα γείτονα σου, και στο τέλος να του πει ο αστυνομικός, ο υπάλληλος του δήμου κλπ χωρίς να το σκεφτεί, εεε, μας το είπε ο τάδε. Ή φοβούνται ότι μετά θα πρέπει να τρέχουν για σε δικαστήρια ή τμήματα για βλακείες τυπικές καταθέσεις κτλ. (πράγμα που μου έτυχε).

Επεξ/σία από Whargoul
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, YourTrueLegend είπε

Το γραψανε και παραπανω, παρεθεσαν και το νομο. Για ξηρα (πλην λιμανιων) επιλαμβανεται η αστυνομια και μονο.

Τα υπολοιπα που λες δεν ειναι δικαιολογια για να μην καταγγελεις.

Οταν πας στην παραλια δλδ να αρχισεις καμια 10αρια διαφορετικες καταγγελιες...μανιφεστο.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, firewalker είπε

Δεν είναι πως έχουν όρεξη για καβγά μωρέ. Απλά πραγματικά δεν τους νοιάζει για τον άλλον.

ακριβώς αυτό. όπως συμβαίνει και με την πλειοψηφία του κόσμου.

Εδώ ήμουν σε καφετέρια, σε μια παρέα ήταν ένας τύπος με τσιγάρο-πούρο κι έβγαζε ντουμάνι και πίσω-δίπλα ακριβώς ήταν ένα ζευγάρι με ένα μικρό (σε καρότσι).

Σεβασμός 0 σε κανέναν. και είμαι σίγουρος ότι αν του λέγαν κάτι ευγενικά θα έλεγε την κλασική ατάκα... σιγά μη σου δώσω λογαριασμό τι θα κάνω. Εκεί θέλει την καρέκλα στο κεφάλι και το πούρο στον.... (Δεν έμεινα να δω τη συνέχεια πάντως)

Πάντως και την αστυνομία να πάρεις στην περίπτωση του σκύλου, μέχρι να έρθει ο άλλος θα έχει φύγει. Αν έρθει η αστυνομία κιόλας.

Η λύση κι εκεί είναι να μαζευτούνε μερικοί και να τον πετάξουν μέσα στη θάλασσα.

47 λεπτά πριν, nipoa είπε

τα σκυλια δε με ενοχλουν εμενα. οι βλακες με τις ρακετες μπορουν να απαγορευτουν απο τις παραλιες?

εγώ προτείνω να μείνουν οι ρακέτες και να φύγουν οι βλάκες με τα σκυλιά και τα τσιγάρα.

πέρα από την πλάκα υπάρχει κάτι ακόμα πιο εξοργιστικό.

Σκάω μύτη στην παραλία πριν κάποιες μέρες, βλέπω μια οικογένεια με ένα μικρό κοριτσάκι. κοιτούσα που θα βρω να καθίσω και τους πρόσεξα. Φεύγει το κοριτσάκι, μετά από ομιλία με τη μαμά, πάει μπροστά στο κύμα, κατεβάζει το μαγιό και κατουράει. Το ίδιο σκηνικό άλλη μέρα με αγοράκι που το πάει ο γονιός μπροστά στο κύμα για την ίδια δουλειά.

Αυτό το σκηνικό το έχω δει  κι άλλες χρονιές.

Φαντάζομαι μπορώ κι εγώ να την βγάλω και να κατουράω μπροστά στο κύμα ε;

Προφανώς αν το κάνω θα γίνει ένας ψιλοχαμός.

Αν ήξερα ποιο ήταν το αυτοκίνητο τους θα πήγαινα και θα κατουρούσα πάνω (και όχι μόνο)

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Whargoul said:

Δεν είναι γιατί δεν θέλουν να τους καταγγείλουν ή γιατί δεν τους νοιάζει, αλλά γιατί φοβούνται (και μεταφορικά και κυριολεκτικά) ότι θα μπλέξουν με τον ένα ή άλλο τρόπο και κυρίως δεν έχουν εμπιστοσύνη στον επαγγελματισμό της αστυνομίας, των αρχών, των δήμων κλπ, ότι θα διασφαλιστεί η ανωνυμότητά τούς. Δλδ μπορεί να πιάσεις να κάνεις μια καταγγελία για τον μαλάκα γείτονα σου, και στο τέλος να του πει ο αστυνομικός, ο υπάλληλος του δήμου κλπ χωρίς να το σκεφτεί, εεε, μας το είπε ο τάδε. Ή φοβούνται ότι μετά θα πρέπει να τρέχουν για σε δικαστήρια ή τμήματα για βλακείες τυπικές καταθέσεις κτλ. (πράγμα που μου έτυχε).

Ανωνυμη καταγγελια. Εχω κανει για αλλο περιστατικο, εχει δουλεψει, αν και με καθυστερηση. Παντως ηρθαν και τον μονταραν τον μαγκα τον οποιο ειχα καταγγειλει. Βεβαια δεν εχρηζε αμεσης επεμβασης για να βεβαιωθει η παραβαση, εξ'ου και η καθυστερηση, υποθετω. Σημασια εχει οτι οι ενεργειες ενος πολιτη (εμενα), εν τελει βοηθησαν το κρατος να σταματησει την παρανομια. Και το εκανε. Αν αυτη την τακτικη την ακολουθουσαν κι αλλοι πολιτες, ολα θα ηταν καλυτερα σε αυτη τη χωρα.

Φανταζομαι οτι σε σκηνικα σε πλαζ, επειδη μιλαμε κατα κορον για επαρχια , η αστυνομια εχει περισσοτερο χρονο να ασχοληθει απ'οτι στην Αττικη που εχουν ελλειψη προσωπικου για μικροπεριστατικα. Αρα δεν νομιζω να παει απατη η ανωνυμη καταγγελια, σε καθε περιπτωση μερικες (οχι μια) δοκιμες μπορουν να πεισουν, αντι να αντιμετωπιζουμε την ολη κατασταση με τον παραπανω ωχαδελφισμο ή με αυτον του Zerg.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ακριβώς αυτό. όπως συμβαίνει και με την πλειοψηφία του κόσμου.

Εδώ ήμουν σε καφετέρια, σε μια παρέα ήταν ένας τύπος με τσιγάρο-πούρο κι έβγαζε ντουμάνι και πίσω-δίπλα ακριβώς ήταν ένα ζευγάρι με ένα μικρό (σε καρότσι).

Σεβασμός 0 σε κανέναν. και είμαι σίγουρος ότι αν του λέγαν κάτι ευγενικά θα έλεγε την κλασική ατάκα... σιγά μη σου δώσω λογαριασμό τι θα κάνω. Εκεί θέλει την καρέκλα στο κεφάλι και το πούρο στον.... (Δεν έμεινα να δω τη συνέχεια πάντως)

Πάντως και την αστυνομία να πάρεις στην περίπτωση του σκύλου, μέχρι να έρθει ο άλλος θα έχει φύγει. Αν έρθει η αστυνομία κιόλας.

Η λύση κι εκεί είναι να μαζευτούνε μερικοί και να τον πετάξουν μέσα στη θάλασσα.

εγώ προτείνω να μείνουν οι ρακέτες και να φύγουν οι βλάκες με τα σκυλιά και τα τσιγάρα.

πέρα από την πλάκα υπάρχει κάτι ακόμα πιο εξοργιστικό.

Σκάω μύτη στην παραλία πριν κάποιες μέρες, βλέπω μια οικογένεια με ένα μικρό κοριτσάκι. κοιτούσα που θα βρω να καθίσω και τους πρόσεξα. Φεύγει το κοριτσάκι, μετά από ομιλία με τη μαμά, πάει μπροστά στο κύμα, κατεβάζει το μαγιό και κατουράει. Το ίδιο σκηνικό άλλη μέρα με αγοράκι που το πάει ο γονιός μπροστά στο κύμα για την ίδια δουλειά.

Αυτό το σκηνικό το έχω δει  κι άλλες χρονιές.

Φαντάζομαι μπορώ κι εγώ να την βγάλω και να κατουράω μπροστά στο κύμα ε;

Προφανώς αν το κάνω θα γίνει ένας ψιλοχαμός.

Αν ήξερα ποιο ήταν το αυτοκίνητο τους θα πήγαινα και θα κατουρούσα πάνω (και όχι μόνο)

Πολυ μου το σπαει το ανοιχτο κατουρημα των παιδιων απιστευτα. Απιστευτη γυφτια. Καμια φορα τσακωνομαι για αυτο αναλογα με το moode της ημερας. 

Οπως και το κατουρημα στα βραχια που κανουν κατι αλλοι εξυπνοι ενηλικοι υποτιθεται.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Zerg13 said:

Οταν πας στην παραλια δλδ να αρχισεις καμια 10αρια διαφορετικες καταγγελιες...μανιφεστο.

Μην κανεις τιποτα και ανοιγε threads στο ινσομνια... Αυτο κι αν ειναι ουσια...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, nipoa said:

τα σκυλια δε με ενοχλουν εμενα. οι βλακες με τις ρακετες μπορουν να απαγορευτουν απο τις παραλιες?

Και οι ηλίθιοι που αράζουν στις πετσέτες επίσης.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Ανωνυμη καταγγελια. Εχω κανει για αλλο περιστατικο, εχει δουλεψει, αν και με καθυστερηση. Παντως ηρθαν και τον μονταραν τον μαγκα τον οποιο ειχα καταγγειλει. Βεβαια δεν εχρηζε αμεσης επεμβασης για να βεβαιωθει η παραβαση, εξ'ου και η καθυστερηση, υποθετω.

Ναι έχεις δίκαιο. Μόνο που ο περισσότερος κόσμος δεν πιστεύει ότι μια ανώνυμη καταγγελία θα μείνει ανώνυμη, και πιστεύουν ότι στο τέλος θα μπλέξουν, ειδικά εάν έχει να κάνει με κάτι τύπους αμφιβόλου νοητικής κατάστασης, γι αυτό στο τέλος επιλέγουν να μην κάνουν τίποτα παρά να τους αρχίσουν απειλές, γδαρμένα αυτοκίνητα κλπ κλπ.

Πρέπει η ίδια η αστυνομία και οι αρχές να κάνουν τον κόσμο να τους εμπιστευτεί με κάποιο τρόπο πρώτα. πχ σποτάκια στην TV, στα facebook κλπ που να περιγράφουν τι είναι και πως αντιμετωπίζεται μια ανώνυμη καταγγελία. Αν περιμένουμε από forums και από mouth-to-mouth προσωπικές εμπειρίες, ζήτω που καήκαμε. 

Επεξ/σία από Whargoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λουκέτο στα μπιτσόμπαρα που ''μολύνουν'' ένα κομμάτι της φύσης, την παραλία με πλαστικούρα καρέκλες κτλπ

αυτό είναι η θάλασσα; είναι προτιμότερο να κάτσεις κάτω από μια ομπρέλα που πληρώνεις από ένα δέντρο που μπορείς να κάτσεις εφτά ώρες;

όλα για το κέρδος..

επισης ο αδέσποτος σκύλος όταν χέσει, χέζει σε μέρος που ξέρει, χώμα, πάρκο, λουλούδια, δέντρα. Το κακομαθημένο το κατοικίδιο που δεν εχει βγει ποτέ απ το διαμέρισμα χέζει και κατουράει όπου να ναι και τα αφήνουν κάτω!!

και βγήκε και η άλλη η κότα που το παίζει φιλόζωος να πει ''δεν ζευγαρώνω στειρώνω''

αλήθεια, ευνουχίζεις το σκύλο, το γατί που αγαπάς; 

κάποια θέματα είναι πραγματικά ακόμα ξεφτίλα..

μαζοχισμός..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Πολυ μου το σπαει το ανοιχτο κατουρημα των παιδιων απιστευτα. Καμια φορα τσακωνομαι για αυτο αναλογα με το mood της ημερας

Οπως και το κατουρημα στα βραχια που κανουν κατι αλλοι εξυπνοι ενηλικοι υποτιθεται.

έχουμε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο αναισθησίας που δεν έχει νόημα να τσακωθείς. δε θα αλλάξει τίποτα. Μόνο οι πράξεις μετράνε. Κανείς δεν υπολογίζει κανέναν.

Έχω μιλήσει ευγενικά σε άτομο που πάρκαρε παράνομα, να μη παρκάρει εκεί. Όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί έκλεινε το δρόμο (ένα στενό -αλλά επίσημα δρόμος) και δε μπορούσα να περάσω και έπρεπε αναγκαστικά να κάνω κύκλο.

Η απάντηση του ήταν αυτή ακριβώς που έγραψα παραπάνω. δε θα σου δώσω λογαριασμό τι θα κάνω. Αντί να ζητήσει συγνώμη ο άλλος βγαίνει και από πάνω.

Αλλά εκεί φταίω εγώ που ασχολήθηκα. Εκεί θέλει γρατσουνιά σε όλη την πλευρά και ξήλωμα του καθρέφτη. Αν θες μετά βάλτο πάλι.

Κάτι σχετικό που παρατήρησα, μου φαίνεται έχει παραγίνει αυτή η μόδα με τα σκυλιά. δε νομίζω να ήταν έτσι παλαιότερα.

Spoiler

Ελπίζω μη μου την πέσει ο γνωστός σκυλόφιλος admin. 

Και δε μιλάω για άτομα που αγαπάνε τα σκυλιά. Γιατί απ ότι βλέπω οι περισσότεροι τα βλέπουν σαν αξεσουάρ. Οπότε λογικό να συμβαίνουν τέτοια περιστατικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχετε μπερδέψει. Ισχύει αυτό που λέει ο nipoa. Επίσης όσο και αν φαίνεται παράδοξο τα παιδιά είναι μεγαλύτερος κίνδυνος για ένα άνθρωπο από πλευράς ιώσεων κλπ σε σχέση με έναν καλά εμβολιασμένο σκύλο. Να μην μιλήσουμε για ηχορύπανση και όχληση. 

Επίσης δεν θα μπορούσες να καλέσεις το λιμενικό. Αν ο άλλος τον έχει με λουρί και και έχει μαζί βιβλιάριο δεν είναι παράνομος με βάση το νόμο. Και ο κανονισμός λιμένος που απαγορεύει το μπάνιο των σκύλων μιλάει μόνο για τη θάλασσα και όχι για την παραλία. Επίσης αναφέρει ότι απαγορεύεται το μπάνιο ΑΝ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΛΟΥΟΜΕΝΟΣ. Άρα πρέπει πρώτα να κανείς παρατήρηση αν ενόχλησαι που κάνει μπάνιο και μετά αν ο αλλος δεν τον βγάλει από το νερό να πάρεις το λιμενικό.

Και εδώ βέβαια ξεκινάει το παράδοξο(με κάποια επιφύλαξη). Το λιμενικό έχει δικαιοδοσία στη θάλασσα και όχι στην παραλία. Στην παραλία έχει δικαιοδοσία η αστυνομία , που όμως ο νόμος επιτρέπει τα σκυλιά. 

Επίσης φίμωτρο προβλέπεται μόνο σε πλοία.

 

Και στο κάτω κάτω δικαίωμα στη θάλασσα έχουν όλα τα έμψυχα και άψυχα όντα και όχι μόνο ο άνθρωπος.

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Μην κανεις τιποτα και ανοιγε threads στο ινσομνια... Αυτο κι αν ειναι ουσια...

εσυ που εκανες βγηκες ο ανωνυμος ρουφιανος της χρονιας δηλαδη? 

1 ώρα πριν, YourTrueLegend είπε

Ο τυπος δε σεβεται τιποτα οπως λες γιατι κανεις δεν φροντισε να του τραβηξει καταγγελια. Την επομενη φορα που θα τον δεις, ανεξαρτητα αν βρισκεται κοντα σου ή οχι τηλεφωνακι αστυνομια. Αν δεν ερθουν, ξανα την επομενη μερα και ξανα και ξανα.

Την μερα που θα ερθει η αστυνομια ομως, θα τσουξει για πολλους μηνες απο το προστιμο που θα φαει και θα σκεφτει πολυ περισσοτερο πριν το ξανακανει.

Και μεταξυ μας, απορω τι στο διαολο κανουν οι πολιτες αυτης της μπανανιας δηλαδη. Σκυλος σε πλαζ, μπαινει και για μπανιο, μπροστα σε τοσο κοσμο και ουδεις μπαινει στη διαδικασια να καταγγειλει. Ε μετα λεμε οτι δεν εφαρμοζονται οι νομοι...Με τετοιους ανευθυνους πολιτες που βλεπουν, ενοχλουνται, αλλα σφυριζουν αδιαφορα στο τελος της ημερας, τι να εφαρμοστει; Ο τυπος με το που εμφανιζοταν στην πλαζ επρεπε να ειχαν γινει μινιμουμ 10 κλησεις στην αστυνομια, επι τοπου. Και δεν παιρνει ουτε ενας...

καλα δες εναν ψυχιατρο να βγαλεις τα απωθημενα σου αγορι μου ειναι δυνατον να σου φταιει το κακομοιρο σκυλακι  , εσυ να δροσιστεις ε αυτο να μην δροσιστει ε?

να σε δαγκωσει να λυσσαξεις να το καταλαβω... για συριζαιο σε κοβω  αχαχχαχαχ 

9 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Τα έχετε μπερδέψει. Ισχύει αυτό που λέει ο nipoa. Επίσης όσο και αν φαίνεται παράδοξο τα παιδιά είναι μεγαλύτερος κίνδυνος για ένα άνθρωπο από πλευράς ιώσεων κλπ σε σχέση με έναν καλά εμβολιασμένο σκύλο. Να μην μιλήσουμε για ηχορύπανση και όχληση. 

Επίσης δεν θα μπορούσες να καλέσεις το λιμενικό. Αν ο άλλος τον έχει με λουρί και και έχει μαζί βιβλιάριο δεν είναι παράνομος με βάση το νόμο. Και ο κανονισμός λιμένος που απαγορεύει το μπάνιο των σκύλων μιλάει μόνο για τη θάλασσα και όχι για την παραλία. Επίσης αναφέρει ότι απαγορεύεται το μπάνιο ΑΝ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΛΟΥΟΜΕΝΟΣ. Άρα πρέπει πρώτα να κανείς παρατήρηση αν ενόχλησαι που κάνει μπάνιο και μετά αν ο αλλος δεν τον βγάλει από το νερό να πάρεις το λιμενικό.

Και εδώ βέβαια ξεκινάει το παράδοξο(με κάποια επιφύλαξη). Το λιμενικό έχει δικαιοδοσία στη θάλασσα και όχι στην παραλία. Στην παραλία έχει δικαιοδοσία η αστυνομία , που όμως ο νόμος επιτρέπει τα σκυλιά. 

Επίσης φίμωτρο προβλέπεται μόνο σε πλοία.

Και στο κάτω κάτω δικαίωμα στη θάλασσα έχουν όλα τα έμψυχα και άψυχα όντα και όχι μόνο ο άνθρωπος.

φιλτατε φιλε εγραψες παραγματικα με καλυψες εισαι ο μοναδικος που δεν γραφεις μπουρδολογιες 

Επεξ/σία από doctorser
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...