Προς το περιεχόμενο

σκυλος για μπανιο σε πλαζ


georgeγ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Τα έχετε μπερδέψει. Ισχύει αυτό που λέει ο nipoa. Επίσης όσο και αν φαίνεται παράδοξο τα παιδιά είναι μεγαλύτερος κίνδυνος για ένα άνθρωπο από πλευράς ιώσεων κλπ σε σχέση με έναν καλά εμβολιασμένο σκύλο. Να μην μιλήσουμε για ηχορύπανση και όχληση. 

ο νομος επιτρεπει στα παιδια να βρισκονται σε πολυσυχναστες πλαζ και να κανουν μπανιο αλλα οχι στα σκυλια 

ασχετη η συγκριση που εκανες

12 λεπτά πριν, n4sleep είπε

 

Επίσης δεν θα μπορούσες να καλέσεις το λιμενικό. Αν ο άλλος τον έχει με λουρί και και έχει μαζί βιβλιάριο δεν είναι παράνομος με βάση το νόμο. Και ο κανονισμός λιμένος που απαγορεύει το μπάνιο των σκύλων μιλάει μόνο για τη θάλασσα και όχι για την παραλία. Επίσης αναφέρει ότι απαγορεύεται το μπάνιο ΑΝ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΛΟΥΟΜΕΝΟΣ. Άρα πρέπει πρώτα να κανείς παρατήρηση αν ενόχλησαι που κάνει μπάνιο και μετά αν ο αλλος δεν τον βγάλει από το νερό να πάρεις το λιμενικό.

Και εδώ βέβαια ξεκινάει το παράδοξο(με κάποια επιφύλαξη). Το λιμενικό έχει δικαιοδοσία στη θάλασσα και όχι στην παραλία. Στην παραλία έχει δικαιοδοσία η αστυνομία , που όμως ο νόμος επιτρέπει τα σκυλιά. 

Επίσης φίμωτρο προβλέπεται μόνο σε πλοία.

Και στο κάτω κάτω δικαίωμα στη θάλασσα έχουν όλα τα έμψυχα και άψυχα όντα και όχι μόνο ο άνθρωπος.

η περιπτωση που ανεφερα εγω ηταν σκυλος τεραστιων διαστασεων χωρις λουρι κανει μπανιο σε πλαζ 

ασφαλως και απαγορευεται αυτο μην προσπαθεις να μπερδεψεις με αλλα λογια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, n4sleep said:

 

Και στο κάτω κάτω δικαίωμα στη θάλασσα έχουν όλα τα έμψυχα και άψυχα όντα και όχι μόνο ο άνθρωπος.

Mα ο νομος δεν απαγορευει σε κανενα εμψυχο ον να μπει στη θαλασσα, καθε αλλο. Ακομα κι ο συγκεκριμενος νομος λεει ρητα οτι τα σκυλια μπορουν να μπουν στη θαλασσα.

Επισης ο νομος δεν αφορα τα εμψυχα οντα, αλλα τους ιδιοκτητες που επιθυμουν να τα βαλουν σε πολυσυχναστες πλαζ.

Αυτα για να αποφευγουμε τυχον γενικευσεις που οδηγουν σε αυθαιρετα συμπερασματα. Επειδη δεν ειναι μονο το δικο σου ποστ που υπαινισσεται οτι ο ανθρωπος απαγορευει το μπανιο στα σκυλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά το τοπικ πάει για ζωοφιλία vs υπόλοιποι.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα του γιατί δεν θα γίνουμε ποτέ σοβαρός λαός είναι ότι πετάμε την μπάλα στην εξέδρα με σοφιστείες τύπου "εμένα δεν με ενοχλούν τα ζώα μου την σπάνε οι ρακέτες" ή "όλα τα έμβρυα όντα έχουν δικαίωμα να κάνουν μπάνιο". 

Το ότι ο νόμος λέει αλλά δεν μας νοιάζει. 

Έχουμε την δική μας θεώρηση πραγμάτων συνεπώς στα @@ μας ο νόμος. Μέχρι βέβαια να βρεθούμε στην απέναντι πλευρά σε κάτι που εμείς θεωρούμε σωστό και θα τυχαίνει ο νόμος να είναι μαζί μας. Και θα γκρινιάζουμε γιατί δεν εφαρμόζεται.

 

Η παθογένεια της ελληνικής κοινωνίας ξεδιπλώνεται....

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα σκυλια σας πειραξαν που μπαινουν να δροσιστουν. πιο καθαρα απο μερικους μερικους ειναι.δεν πετανε σκουπιδια στις παραλιες,δεν κατουρανε μεσα στον νερο,δεν χεζουν πισω στην αμμο.και αν χεσουν ο ιδιοκτητης τα μαζευει. τα σκατα των παιδιων δεν τα μαζευει κανεις.το μπαλακι που σας ερχετε στο κεφαλι καθε τρεις και λιγο δεν σας ενοχλει.ουτε καν μιλανε η κανουν φασαρια τα σκυλια,και σας πειραζει που τιναχτηκε ο σκυλος.Τα σκυλια καθονται ησυχα και δεν ενοχλουν κανενα ειτε ειναι μεγαλα ειτε μικρα. υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα μιλαμε για σωστα συνοδευομενα ζωα.Προσοχη στους ανθρωπους και οχι στα σκυλια.

 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Timonas είπε

Μόνη λύση ντου και ξύλο 

Δε μίλησες με επιχειρήματα! 

Ντου και ξύλο στους φασίστες που κάθε χρόνο γίνεται το δικό τους. Σε αυτούς που μετατρέπουν τις ελληνικές παραλίες σε μπιτσομπαρα! Σε αυτούς που κόβουν δέντρα για την επιχείρηση τους. Σε αυτούς που δεν έχουν καμία ευαισθησία κρατική παρά μόνο το κέρδος στην τσέπη τους. Ντου και ξύλο σε αυτους που ένας σκύλος τους χαλάει την πιάτσα.

Ντου και ξύλο και κρέμασμα σε αυτούς που έβαλαν φωτιά στη Ραφήνα. Και αμέσως αντίποινα.

Σοβιετικός στρατός που σας χρειάζεται. Ποιος σας είπε ότι η θάλασσα είναι μόνο για ρακέτες ξαπλώστρες και κωλαρακια. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, telis είπε

Κλασσικά το τοπικ πάει για ζωοφιλία vs υπόλοιποι.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα του γιατί δεν θα γίνουμε ποτέ σοβαρός λαός είναι ότι πετάμε την μπάλα στην εξέδρα με σοφιστείες τύπου "εμένα δεν με ενοχλούν τα ζώα μου την σπάνε οι ρακέτες" ή "όλα τα έμβρυα όντα έχουν δικαίωμα να κάνουν μπάνιο". 

Το ότι ο νόμος λέει αλλά δεν μας νοιάζει. 

Έχουμε την δική μας θεώρηση πραγμάτων συνεπώς στα @@ μας ο νόμος. Μέχρι βέβαια να βρεθούμε στην απέναντι πλευρά σε κάτι που εμείς θεωρούμε σωστό και θα τυχαίνει ο νόμος να είναι μαζί μας. Και θα γκρινιάζουμε γιατί δεν εφαρμόζεται.

Η παθογένεια της ελληνικής κοινωνίας ξεδιπλώνεται....

σωπα καλε μου  .... εκει ειναι η παθογενεια της ελληνικης κοινωνιας  ε  ?   το σκυλι σας πειραξε  και οχι οι καφριλες που γινονται σε ολη την κοινωνια εις βαρων των πολλων απο τους λιγους που τα εχουν περισσοτερα! 

 

εσυ δηλαδη τηρεις τον νομο κατα γραμμα και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα ετσι? 

 

ουδεις αναμαρτητος φιλτατε !

οταν εσυ ακομα και απο λαθος  ειτε εκ παραδρομης παραβεις τον ''οποιονδηποτε'' νομο δεν ειπαμε να σκοτωσεις κανενα ετσι ...ουτε να κλεψεις , σε δωσουν στεγνα διχως ελεος τοτε να σε δω ποσο  τυπολατρης θα εισαι.... 

8 λεπτά πριν, Agraf είπε

Δε μίλησες με επιχειρήματα! 

Ντου και ξύλο στους φασίστες που κάθε χρόνο γίνεται το δικό τους. Σε αυτούς που μετατρέπουν τις ελληνικές παραλίες σε μπιτσομπαρα! Σε αυτούς που κόβουν δέντρα για την επιχείρηση τους. Σε αυτούς που δεν έχουν καμία ευαισθησία κρατική παρά μόνο το κέρδος στην τσέπη τους.

Ντου και ξύλο και κρέμασμα σε αυτούς που έβαλαν φωτιά στη Ραφήνα. Και αμέσως αντίποινα.

Σοβιετικός στρατός που σας χρειάζεται. Ποιος σας είπε ότι η θάλασσα είναι μόνο για ρακέτες ξαπλώστρες και κωλαρακια. 

αυτο με τον σοβιετικο στρατο μμμμ πως δεν εγραψες χουντα που σας χρειαζετε χααχχαχαχαχ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doctorser είπε

σωπα καλε μου  .... εκει ειναι η παθογενεια της ελληνικης κοινωνιας  ε  ?   το σκυλι σας πειραξε  και οχι οι καφριλες που γινονται σε ολη την κοινωνια εις βαρων των πολλων απο τους λιγους που τα εχουν περισσοτερα! 

εσυ δηλαδη τηρεις τον νομο κατα γραμμα και δεν εχεις να φοβασαι τιποτα ετσι? 

ουδεις αναμαρτητος φιλτατε !

οταν εσυ ακομα και απο λαθος  ειτε εκ παραδρομης παραβεις τον ''οποιονδηποτε'' νομο δεν ειπαμε να σκοτωσεις κανενα ετσι ...ουτε να κλεψεις , σε δωσουν στεγνα διχως ελεος τοτε να σε δω ποσο  τυπολατρης θα εισαι.... 

Ναι καλέ μου αυτή είναι η παθογένεια που περιέγραψα. Τον ότι δεν σεβόμαστε τους νόμους γιατί έχουμε αλλη άποψη. Και με την απάντησή σου με επιβεβαιώνεις. 

Όταν δεν τηρώ τον νόμο δέχομαι τις συνέπειες του και δεν επαναλαμβάνω, εκτός αν είμαι απροσαρμοστος κοινωνικά και βλαμμένος νοητικά

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, telis said:

Ναι καλέ μου αυτή είναι η παθογένεια που περιέγραψα. Τον ότι δεν σεβόμαστε τους νόμους γιατί έχουμε αλλη άποψη. Και με την απάντησή σου με επιβεβαιώνεις. 

Όταν δεν τηρώ τον νόμο δέχομαι τις συνέπειες του και δεν επαναλαμβάνω, εκτός αν είμαι απροσαρμοστος κοινωνικά και βλαμμένος νοητικά

Aπαντας σε τυπο που θεωρει ρουφιανο οποιον πολιτη καταγγελει παρανομιες -ανεξαρτητως τι ειδους παρανομιες ειναι αυτες-. Just for the record στο λεω, να μη χαλας φαια ουσια αδικα.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, telis είπε

Ναι καλέ μου αυτή είναι η παθογένεια που περιέγραψα. Τον ότι δεν σεβόμαστε τους νόμους γιατί έχουμε αλλη άποψη. Και με την απάντησή σου με επιβεβαιώνεις. 

Όταν δεν τηρώ τον νόμο δέχομαι τις συνέπειες του και δεν επαναλαμβάνω, εκτός αν είμαι απροσαρμοστος κοινωνικά και βλαμμένος νοητικά

καλα ''καλε'' μου  εγω ξαναλεω ουδης αναμαρτητος !  ασε καταμερους την υποκρισια !

αφησε  εμας του υπολοιπους να ειμαστε βλαμμενοι νοητικα και εσυ ο πανεξυπνος και προσαρμοσμενος κοινωνικα .... χααχχααχαχ 

το σκυλι σας πειραξε οι καφριλες σας οχι   βεβαια !

 

ε ρε υποκρισια στο μεγαλειο της  σε επιβεβαιωσα κιολας αφου τα διαστρεβλωνεις οπως σε βολευουν αλιμονο πηρες την επιβεβαιωση αχαχχααχαχ να σαι καλα με εκανες και γελασα! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Aπαντας σε τυπο που θεωρει ρουφιανο οποιον πολιτη καταγγελει παρανομιες -ανεξαρτητως τι ειδους παρανομιες ειναι αυτες-. Just for the record στο λεω, να μη χαλας φαια ουσια αδικα.

 οτι εισαστε κλικα και διαστρεβλωνετε τα παντα για να γραφετε μπουρδολογιες με ξεπερναει....

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Απαπαπα κακο που μας βρηκε μπηκε ο σκυλος στο νερο και θα παθουμε ΤΑΚΑΜΟΥΡΙ διαδοσταιιιι!!! 

Nα ενα παραδειγμα επιλεκτικης εφαρμογης νομοθεσιας. Υπαρχουν νομοι ή οχι;

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...