Προς το περιεχόμενο

σκυλος για μπανιο σε πλαζ


georgeγ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, georgeγ είπε

σε πολυσυχναστη πλαζ ενας τυπος μπαινει με το σκυλο του (δεν πολυεχει σημασια αλλα ηταν και τεραστιων διαστασεων ο σκυλος) στη θαλασσα για μπανιο ακριβως διπλα σε παιδια,μωρα κτλ

βγαινοντας κιολας ο σκυλος απο την θαλασσα τιναζεται πιτσιλιζοντας αυτους που καθονται στις ξαπλωστρες

πως το βλεπετε το σκηνικο?

σωστο δεν μου φαίνεται παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

18 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

ΤΥΡΙ, «εγραψες» , κοιταχτε πως απανταει, ουτε στο σχολειο δεν μιλουσαμε ετσι. Κανα πιτσιρικι ειναι αυτο σπαει πλακα

που το ειδες αυτο ? θες οθφαλμιατρο  και γρηγορα και ο αλλος ο ανεπιγνωστος κανει λικε και χερετε μονος του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Whargoul είπε

Φυσικά και είναι θέμα επιλογών και φιλοσοφίας, αλλά εάν δεν προσπαθήσεις να καταλάβεις του άλλους στο άλλο στρατόπεδο, εάν δεν κάτσεις να καταλάβεις ότι η φοβία για τους σκύλους είναι μια πραγματική ψυχική πάθηση που την έχει ένα 5-10%, τότε να βγαίνεις και να λες ότι θέλουμε να έχουμε του σκύλους ελεύθερα σε πάρκα, θάλασσες, εστιατόρια, πεζόδρομους και όσοι λέτε το αντίθετο είστε σε κλίκα και μισείτε τα ζώα, τότε κάνεις κακό και στα ζώα, και σε αυτούς που όντος προσπαθούν να τα εντάξουν σωστά στην κοινωνία.

Προφανώς και αυτός που έχει φοβία στους σκύλους δεν θα τους θέλει κοντά του, και αυτός που συχαίνεται γενικά τα πάντα, και αυτός που δεν μπορεί τις τρίχες στα ρούχα του, αλλά να αντιδράς με τέτοιες βλακείες είναι απλά ανούσιο. Χρειάζεται κατανόηση και από τις δυο πλευρές αλλιώς πάντα θα υπάρχει αυτή η διαμάχη, και στο τέλος πάντα θα την πληρώνουν τα ζώα. 

Όλοι οι άνθρωποι έχουν φοβίες. Τι πάει να πει οι άνθρωποι με φοβίες συνήθως συνοδεύονται από συγγενείς στη θάλασσα? Γιατί κάποιος που φοβάται του σκύλους, τους κλουν κλπ να πάει με συνοδεία στη θάλασσα?  Ξανάκανε ακόμα μια τρίτη προσπάθεια να καταλάβεις αυτά που έγραψα. Το ξαναγράφω να μην το γυρεύεις.

Βλέπεις να λέω κάπου για παιδιά με ειδικές ανάγκες ή για καταθλιπτικούς στη θάλασσα? 

Με την λογική αυτή ωμός θα πρέπει να απαγορευτούν παντού σε λεωφορεία τρένα αεροπλάνα στους δρόμους στα πάρκα γιατί παντού μπορεί να υπάρχει κάποιος που έχει φοβία δεν είδα κάπου να αναφέρει ότι το σκυλί ήταν άγριο η γάβγιζε η έτρεχε χωρίς λουρί στην παράλια για να πω ναι έχει δίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Έχω ειδικό χάρισμα και ξεχωρίζω τα ζωάδια απο μακρυά οπότε είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

Εγω παντως πλεον δεν τα παιρνω μαζι,γιατι παντα υπαρχει καποιος περιεργος που ξεκιναει ιστοριες πριν καν δει αν υπαρχει προθεση να μπει το σκυλι μεσα στη θαλασσα.
Ας καταλαβουμε επιτελους οτι το σκυλι εχει καθε δικαιωμα να βρισκεται στην παραλια.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εγώ νόμιζα πως σφυρίζουν αδιάφορα όσοι κατουράνε δίπλα σου μέσα στη θάλασσα (ξέρεις, λίγο πριν κάνεις το μακροβούτι)! 

και μετά λες τι ζεστή που είναι η θάλασσα Money-mouth.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, MariaPr said:

Με την λογική αυτή ωμός θα πρέπει να απαγορευτούν παντού σε λεωφορεία τρένα αεροπλάνα στους δρόμους στα πάρκα γιατί παντού μπορεί να υπάρχει κάποιος που έχει φοβία δεν είδα κάπου να αναφέρει ότι το σκυλί ήταν άγριο η γάβγιζε η έτρεχε χωρίς λουρί στην παράλια για να πω ναι έχει δίκιο

Σε ολα οσα αναφερες ο νομος οριζει οτι πρεπει ο ιδιοκτητης να το εχει δεμενο με λουρι, ακριβως για το λογο που αναφερει ο Whargoul. Στην παραλια που θα μπει για μπανιο ειναι προφανες οτι αυτο δεν ειναι δυνατο να συμβει, κατα συνεπεια, το επιχειρημα της φοβιας ισχυει στο ακεραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, talibanakos said:

Εγω παντως πλεον δεν τα παιρνω μαζι,γιατι παντα υπαρχει καποιος περιεργος που ξεκιναει ιστοριες πριν καν δει αν υπαρχει προθεση να μπει το σκυλι μεσα στη θαλασσα.
Ας καταλαβουμε επιτελους οτι το σκυλι εχει καθε δικαιωμα να βρισκεται στην παραλια.

Προφανώς και ο σκύλος μπορεί να είναι στην παραλία. Απλά χρειάζεται προσοχή από τον ιδιοκτήτη του. Κανείς δεν μπορεί να το απαγορεύσει. 12 χρόνια τώρα ο σκύλος ακολουθεί παντού χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, talibanakos said:

Πως κατεληξες εκει;

Αν εχεις κολυμπησει παρεα με σκυλο εχοντας τον δεμενο με λουρι, θελω να μου πεις πώς το εκανες.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, YourTrueLegend είπε

Αν εχεις κολυμπησει παρεα με σκυλο εχοντας τον δεμενο, θελω να μου πεις πως το εκανες.

Κρατουσα το λουρι και τσαλαβουτουσαμε με το μουργο..Δεν καναμε διαγωνισμο κολυμβησης.

Εαν τον λυσεις ειναι 100% οτι θα εχεις προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Σε ολα οσα αναφερες ο νομος οριζει οτι πρεπει ο ιδιοκτητης να το εχει δεμενο με λουρι, ακριβως για το λογο που αναφερει ο Whargoul. Στην παραλια που θα μπει για μπανιο ειναι προφανες οτι αυτο δεν ειναι δυνατο να συμβει, κατα συνεπεια, το επιχειρημα της φοβιας ισχυει στο ακεραιο.

Rezultate imazhesh për can you have a dog on a lish in the sea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ δεν τον δένω όταν κάνει μπάνιο. Δεν είναι φαν της θαλασσας, οπότε μπαίνει μόνο αν του πετάξω τη μπάλα μέσα, την πιάνει και επιστρέφει πίσω κατω από την ομπρέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...