Προς το περιεχόμενο

Δεν εντυπωσιάστηκε η Huawei με το Note9 και υπόσχεται μία πραγματική αναβάθμιση της ναυαρχίδας της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Devil9697 είπε

να βαλει 5000 να μας τρελανει!!!

Μα τι μανία έχετε κάποιοι με τις μπαταρίες. Είναι κάποιου είδους φετίχ; 🙏

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Έχοντας δοκιμάσει και το s9+ και το p20 pro στο σύνολο έμεινα περισσότερο ευχαριστημένος από το huawei. Μια χαρά κάνει και ΜΠΟΡΕΙ να σνομπαρει την samsung. Το τελευταίο διάστημα έχει κάνει μεγαλύτερα βήματα από μοντέλο σε μοντέλο και όχι απλά lifting.

Προσωπικα δε μ αρεσε η καμερα του p20 pro. Δε λεω οτι δεν ειναι καλη (ίσα ίσα ειναι υπεροχη) αλλα ρε παιδακι μ αυτο το over sharpening βγαζει ματι και με χαλαει παρα πολυ.  

  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DaemonLord92 είπε

Προσωπικα δε μ αρεσε η καμερα του p20 pro. Δε λεω οτι δεν ειναι καλη (ίσα ίσα ειναι υπεροχη) αλλα ρε παιδακι μ αυτο το over sharpening βγαζει ματι και με χαλαει παρα πολυ.  

Δυστυχώς αυτό που λες ισχύει σε πολλά μοντέλα πλέον γιατί από ότι έχω καταλάβει η μεγαλύτερη βελτίωση που γίνεται στις κάμερες τον κινητών είναι μέσω ψηφιακής επεξεργασίας για καλύτερο αποτέλεσμα και όχι μέσω των αισθητήρων και είναι λογικό όταν δεν υπάρχει χώρος για μεγαλύτερους φακούς και αισθητήρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Στις φωτό για εμένα είναι το καλύτερο αυτή την στιγμή στο μόνο που υστερεί από το s9+ είναι το βίντεο.

Εγω μεταξυ s9plus και p20 pro διάλεξα s9plus...Είναι δυνατόν εν έτει 2018 και να μην έχεις σε 800 ευρώ τηλ stability σε 4Κ βίντεο? 

Είναι δυνατόν να τραβάς φωτο με το p20 pro και να φαίνεσαι ψεύτικος? Να σου κάνει lifting λες και είναι εξώφυλλο της voque?? 

Και μη μου κι κανείς ότι απενεργοποιείται....γιατί και πάλι τα ίδια κάνει. Το έχει ο αδερφός μου και το ξέρω. 

Αυτή τη στιγμή vfm βέβαια είναι mi8. Αν έπαιρνα τώρα συσκευή αυτή θα διάλεγα ...

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Μα τι μανία έχετε κάποιοι με τις μπαταρίες. Είναι κάποιου είδους φετίχ; 🙏

Ναι ρε φίλε αν δεν σου βγάλει μέρα είναι φετίχ!πήρα το note8 και με βγάζει κάτι παραπάνω από μισή μέρα..  και έλεγα ότι το s8plus δεν είχε καλή μπαταρία.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rifraf είπε

Η μοναδική αξιοπρεπή κινεζιά είναι η OnePlus. Η Huawei με αυτό το εμετικό σκίν είναι απλά ανύπαρκτη.

Αν συνυπολογισεις ότι δεν σου δίνει τη δυνατότητα να ξεκλειδώσεις πλέον τον bootloader, μόνο για κορυφαία δεν την βλέπω. Μήπως αντί να κοντράρεται με τη Samsung καταλήξει σε λίγα χρόνια να κοντράρεται με την HTC? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Δυστυχώς αυτό που λες ισχύει σε πολλά μοντέλα πλέον γιατί από ότι έχω καταλάβει η μεγαλύτερη βελτίωση που γίνεται στις κάμερες τον κινητών είναι μέσω ψηφιακής επεξεργασίας για καλύτερο αποτέλεσμα και όχι μέσω των αισθητήρων και είναι λογικό όταν δεν υπάρχει χώρος για μεγαλύτερους φακούς και αισθητήρες...

Ακριβως αυτό που λες. Παντως απο τον καιρο που ειχα στα χερια μ το p20 pro και το pixel παρατηρησα πως αυτο το aggressive image processing εμφανιζεται πολυ πιο συχνα στο p20 pro. Επιπλεον οπως πολυ καλα επεσημανε ο Ζipcode80 η Huawei εχει αυτο το ενοχλητικο beautifying filter που ακομα και στο "0" κανει το προσωπο σου να μοιαζει με κερινο ομοιωμα.  

Επεξ/σία από DaemonLord92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι ήθελε δηλαδή. Να τις παραγγείλει καμία 1000000 τηλέφωνα για να τις κάνει τζίρο? Η θα παραδέχοτανε ότι είναι κορυφαίο κινητό. ΑΝΤΊΠΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΈΣΗ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΧΡΉΜΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμισω σε μερικους οτι ετσι φερεται μια εταιρεια που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ αλλά εχει σκοπό και την ικανοτητα να γινει. Θυμαστε την Samsung οταν κουμαντο στο Android εκανε η htc; Καθε εκδοση του S εδινε τ΄αντερα της. Πλεον οσο δεν την απειλει κανεις γιατι να σκοτωθει; Μακάρι να ανεβει η Huawei. Και η Xiaomi και οποιες αλλες. Ετσι οσοι γουσταρουμε Samsung θα την δουμε να ζοριζεται και να δινει πραγματα. Και αν δεν το κανει, θα εχουμε σοβαρές εναλλακτικές ώστε να μην δεχτουμε τις βλακείες της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι το Note 9 δεν εντυπωσίασε κανέναν, όχι μόνο τη Huawei.

Μπορεί να έχει κάνει κάποιες καίριες αναβαθμίσεις του Note 8 αλλά να εντυπωσιάσει, σε καμία περίπτωση.

Πάνε οι καλές εποχές που το Note καινοτομούσε...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συμφωνήσουμε τουλάχιστον ότι το επιθετικοτατο marketing της έχει καταντήσει εμετός.

Huawei-honor τα βλέπω παντού σε φάση πλύσης εγκεφάλου.

Για τις κάμερες.

Για εμένα καλές φυσικές φωτογραφίες αποδίδουν τα νέα Sony mix2s mate10 Samsung σε σειρά και φυσικά ΟΧΙ το 20pro το οποίο είναι σε δείγματα που έχω δει σε διπλανό φόρουμ τέρμα ψεύτικες.

Από εκεί και πέρα εάν θα αντάλλαζα ένα σωστό ακουνητο βίντεο με την οικογένειά μου και ένα σωστό slowmotion και όχι 240fps φρενάρισμενα;;;;;;;;;;;;; Με μια καλή φωτογραφία βραδυνή σε ΜΠΕΤΑ ακουνητα (night mode 4αρων δευτερολέπτων);

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑΙ!!!!!!!!!

Είναι καλή συσκευή δε λέω όχι αλλά ΗΡΕΜΙΑ μας τα κουδουνησατε!!!!!!!

💃

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

Το θέμα είναι ότι το Note 9 δεν εντυπωσίασε κανέναν, όχι μόνο τη Huawei.

Μπορεί να έχει κάνει κάποιες καίριες αναβαθμίσεις του Note 8 αλλά να εντυπωσιάσει, σε καμία περίπτωση.

Πάνε οι καλές εποχές που το Note καινοτομούσε...

Δεν μπορει να καινοτομει καθε χρονο. Το Note 9 ειναι το καλυτερο τηλεφωνο στον κοσμο. Πήρε το Note 8 και αναβαθμισε τα παντα. Τι αλλο ηθελες δηλαδη; Η μαλλον να το ρωτησω πιο απλά γιατι πολύ αναφερεται η εννοια καινοτομια αλλά κανενας δεν την δικαιολογεί. Τι ακριβώς περιμενες; Να ψηνει καφε; Να πηγαινει τα παιδια σχολείο; Να παίζεις Call of Duty σε 4K;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, whoever81 είπε

Μα τι μανία έχετε κάποιοι με τις μπαταρίες. Είναι κάποιου είδους φετίχ; 🙏

Γκρίνια είναι όχι φετίχ. Φτάσαμε στα 4000 mAmp και τώρα θέλουν 5000.

Αν αύριο βγάλει κάποιος με 10000 mAmp θα λένε ότι είναι χοντρό!  Δεν υπάρχει γιατριά. Η γκρίνια είναι ένα είδος ασθένειας. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...