Προς το περιεχόμενο

Δεν εντυπωσιάστηκε η Huawei με το Note9 και υπόσχεται μία πραγματική αναβάθμιση της ναυαρχίδας της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Προπονητής είπε

Περιμένω να βγάλει η Huawei και πενάκι.. Εκεί θέλω να δω φάτσες.. ""Είχα note 8 και πήγα σε Mate 10 Pro.. '' 

Ας το βγάλει πρώτα και βλέπουμε φάτσες μετά!!!!!

Εγώ πάνω στο s-pen μυριζομαι πατέντες αλλιώς είδη θα είχαν βγάλει και άλλοι.

Μιλάω για το s-pen όχι για απλή γραφίδα.

Σαν κάτοχος του note 8 που ήσουν ξέρεις καλύτερα από εμένα (δεν είχα ποτέ note) ότι κουβαλάει ένα κάρο λειτουργίες σε σχεδόν όλα τα app.

Αυτό λοιπόν δύσκολα θα το δείτε αλλού εάν και εφόσον έχει κλείσει τις πατέντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Όχι

WAKANDA forever 

Η λουμιαρα ακόμα είναι άπιαστο τηλέφωνο σε κάμερα ... Ότι και να λένε οι youtubers ότι και να λένε οι κριτικές ... Αν δεν πιάσεις στα χέρια σου lumia 950 δεν καταλαβαίνεις τι πάει να πει κάμερα κινητού . Μετά το lumia πήρα το σ8 και πραγματικά Μ λείπει η κάμερα του λουμια... Αφταστη ... Κανείς ποτέ δεν την έφτασε πραγματικά ...

Δεν θα διαφωνήσω στο θέμα της κάμερας αλλά η κάμερα είναι μόνο ένα μέρος του τηλεφώνου υπάρχουν πολλές άλλες δυνατότητες και λειτουργίες που το κάνουν μοναδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά μπορεί να την "λέει" πλέον η Huawei και στην Apple και στην Samsung. Ότι και να πιστεύουμε εμείς, ότι προτίμηση και αν έχει ο καθένας είτε του αρέσει το Lumia 950, είτε το Nokia N82,  η θέση της Huawei σε παγκόσμιο επίπεδο είναι πλέον πολύ ισχυρή. Μην σας μπερδεύει η ευρωπαϊκή αγορά ή οι πωλήσεις στην χώρα μας.

Από εκεί και πέρα φέτος έχω πάρει όλα σχεδόν τα flagship (iphone x, 8 plus, note 8 , s9 plus, p20 pro κτλ)  από 2 και 3 φορές (αρρώστια-χόμπι) και αν μου έλεγαν να επιλέξω ένα τηλέφωνο ανεξαρτήτου τιμής για καθημερινή χρήση, αυτό θα ήταν το P20 Pro. Δεν λέω ότι είναι τέλειο. Λέω ότι είναι συνολικά το καλύτερο.

 

Επεξ/σία από panos2000gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, AtiX είπε

Πειράζει που εγώ σκέφτομαι ότι η Huawei με ανησυχεί γιατί πλέον δεν θα μπορεί να υποστηρίξει σωστά τις συσκευές της, η Samsung περνάει κρίση ταυτότητας...

Δεν βλέπω καμιά κρίση ταυτότητας. Έχει κορυφαίο hardware (το οποίο κατασκευάζει μόνη της ή... χρησιμοποιεί ανταγωνιστή το οποίο κατασκευάζει η ίδια!)  και πλέον το software της είναι προσεγμένο. Το πάει συντηρητικά (βγάζοντας χρήμα), έχοντας έναν άσσο στο μανίκι της (foldable).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα το note 8 mate10pro αλλα και τώρα στο τέλος p20pro και τα άφησα για το lg g4 που είμαι κάτοχος εδώ και τρία χρονια . Α να πω και κάτι για τη κάμερα του g4 είχα πάει σε μια γιορτή και τη σύγκρινα με μια νικον d 7200 35μμ φακό και το lg είχε καλύτερη φωτογραφία .(να δω τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα έλεος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, VChris είπε

Δεν βλέπω καμιά κρίση ταυτότητας. Έχει κορυφαίο hardware (το οποίο κατασκευάζει μόνη της ή... χρησιμοποιεί ανταγωνιστή το οποίο κατασκευάζει η ίδια!)  και πλέον το software της είναι προσεγμένο. Το πάει συντηρητικά (βγάζοντας χρήμα), έχοντας έναν άσσο στο μανίκι της (foldable).

Όταν λέω κρίση ταυτότητας εννοώ φίλε μου ότι από εκεί που ήταν άκρως ανταγωνιστική, τώρα δείχνει σημάδια κούρασης με έλλειψης πλάνου και σχεδιασμού του τι θέλει να προσφέρει στα κινητά της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σνομπάρει ποια η Huawei την Samsung, καβάλησε το καλάμι ο Κινέζος, πραγματική αναβάθμιση οι τρεις κάμερες, γελάνε και οι πέτρες. Θα παρουσιάσει στο Βερολίνο τα κινητά ο αγγλομαθής CEO τους; Να μην καταλαβαίνεις χριστό και να χρειάζεσαι υπότιτλους; που Πέρσι χλέβαζε την Apple με το Notch και μερικούς μήνες αργότερα κυκλοφόρησε κινητά με Notch και Chin. Κατάντια, θέλει να γίνει και No.1 προμηθευτής τρομάρα του. 

2 ώρες πριν, Med_ss_ είπε

Ο δογματικός μας φίλος ξέρει..

Αυτος είναι σίγουρα και δυκοματιστής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Σνομπάρει ποια η Huawei την Samsung, καβάλησε το καλάμι ο Κινέζος, πραγματική αναβάθμιση οι τρεις κάμερες, γελάνε και οι πέτρες. Θα παρουσιάσει στο Βερολίνο τα κινητά ο αγγλομαθής CEO τους; Να μην καταλαβαίνεις χριστό και να χρειάζεσαι υπότιτλους; που Πέρσι χλέβαζε την Apple με το Notch και μερικούς μήνες αργότερα κυκλοφόρησε κινητά με Notch και Chin. Κατάντια, θέλει να γίνει και No.1 προμηθευτής τρομάρα του. 

Αυτος είναι σίγουρα και δυκοματιστής 

Ε, εντάξει, η γλωσσομάθεια του CEO δεν έχει να κάνει με την ποιότητα των προϊόντων της εταιρείας (οποία και αν είναι αυτή)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2018 στις 10:31 ΜΜ, Zipcode80 είπε

Εγω μεταξυ s9plus και p20 pro διάλεξα s9plus...Είναι δυνατόν εν έτει 2018 και να μην έχεις σε 800 ευρώ τηλ stability σε 4Κ βίντεο? 

Είναι δυνατόν να τραβάς φωτο με το p20 pro και να φαίνεσαι ψεύτικος? Να σου κάνει lifting λες και είναι εξώφυλλο της voque?? 

Και μη μου κι κανείς ότι απενεργοποιείται....γιατί και πάλι τα ίδια κάνει. Το έχει ο αδερφός μου και το ξέρω. 

Αυτή τη στιγμή vfm βέβαια είναι mi8. Αν έπαιρνα τώρα συσκευή αυτή θα διάλεγα ...

Πές τα ρε φίλε!!! Δηλαδή μερικοί στα reviews που διαβάζω είναι τυφλοί; Πήγα σε κατάστημα το Σάββατο και άνοιξα τη selfie camera του Huawei την οποία και συγκρίναμε με την selfie ενός Lumia 950 Και ενός galaxy s6. Η μέρα με τη νύχτα... Στο P20 ήταν πραγματικά σαν να ήμασταν κέρινα ομοιώματα. Εγώ τοσο καιρό δν έχω κάνει αλλαγή συσκευής γιατί τίποτα δεν έβλεπα να μπορεί να συναγωνιστεί την πίσω κάμερα του 950. Τώρα που αποφάσισα να κάνω την αλλαγή μάλλον με βλέπω να καταλήγω και εγώ στο s9+, ως το πιο ολοκληρομένο κινητό αυτή τη στιγμή (και στα δικά μου μάτια μαζί με Htc u11, Pixel 2xl και Iphone X με την καλύτερη κάμερα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Plapoutas είπε

Σνομπάρει ποια η Huawei την Samsung, καβάλησε το καλάμι ο Κινέζος, πραγματική αναβάθμιση οι τρεις κάμερες, γελάνε και οι πέτρες. Θα παρουσιάσει στο Βερολίνο τα κινητά ο αγγλομαθής CEO τους; Να μην καταλαβαίνεις χριστό και να χρειάζεσαι υπότιτλους; που Πέρσι χλέβαζε την Apple με το Notch και μερικούς μήνες αργότερα κυκλοφόρησε κινητά με Notch και Chin. Κατάντια, θέλει να γίνει και No.1 προμηθευτής τρομάρα του. 

Αυτος είναι σίγουρα και δυκοματιστής 

Πω ρε φίλε δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά που γράφεις και φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχεις μένος για την εταιρεία. Ανατινάχτηκε κάποιο κινητό της στα χέρια σου και συμπεριφέρεσαι έτσι;
Προφανώς και είναι αναβάθμιση οι 3 κάμερες. Πήγαινε σε όλα τα τεχνολογικά forums παγκοσμίως και δες τις βαθμολογίες της. Αν εσένα δεν σαρέσουν για τους λόγους σου δεν σημαίνει ότι δεν είναι. Και το 3x zoom είναι εξαιρετικό και βγάζει και τις καλύτερες low light εκεί έξω. Τι να κάνουμε τώρα; Όταν του χρόνου βάλει και η Sammy 3 κάμερες το ξανασυζητάμε.
Ποιος χλεύαζε την Αpple;;; Μπερδεύεσαι με την αγαπημένη σου Sammy πάλι και τις διαφημίσεις με τα κουρέματα. Ο Κινέζος ίσα ίσα που ισχυρίζεται ότι το notch ήταν δική του ιδέα αρχικά.
Όσο για τον CEO που κοροιδεύεις, τι σχέση έχει αυτό με το αν αξίζουν οι συσκευές της; Και για να είναι CEO σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες παγκοσμίως, μάλλον κάνει καλά τη δουλειά του, δεν νομίζεις; Αλλιώς στείλε εσύ βιογραφικό να τα λες καλύτερα.

Αντί να χαίρεστε που μια εταιρεία -όποια και αν είναι αυτή- πουσάρει λίγο τις εξελίξεις ώστε να μην επαναπαύονται Αpple και Samsung, βγάζετε μένος. Για το γεγονός ότι είναι η μοναδική εταιρεία που σε ναυαρχίδες της δίνει 4Αh μπαταρία και δεν χρειάζεται να είστε όλη μέρα με το power bank στο χέρι (βλέπε Note 8 ) δεν βλέπω να το σχολιάζετε. Ή μήπως αν δεν ήταν η Huawei θα βλπέπαμε ποτέ 4000mAh σε Note;

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Πω ρε φίλε δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά που γράφεις και φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχεις μένος για την εταιρεία. Ανατινάχτηκε κάποιο κινητό της στα χέρια σου και συμπεριφέρεσαι έτσι;
Προφανώς και είναι αναβάθμιση οι 3 κάμερες. Πήγαινε σε όλα τα τεχνολογικά forums παγκοσμίως και δες τις βαθμολογίες της. Αν εσένα δεν σαρέσουν για τους λόγους σου δεν σημαίνει ότι δεν είναι. Και το 3x zoom είναι εξαιρετικό και βγάζει και τις καλύτερες low light εκεί έξω. Τι να κάνουμε τώρα; Όταν του χρόνου βάλει και η Sammy 3 κάμερες το ξανασυζητάμε.
Ποιος χλεύαζε την Αpple;;; Μπερδεύεσαι με την αγαπημένη σου Sammy πάλι και τις διαφημίσεις με τα κουρέματα. Ο Κινέζος ίσα ίσα που ισχυρίζεται ότι το notch ήταν δική του ιδέα αρχικά.
Όσο για τον CEO που κοροιδεύεις, τι σχέση έχει αυτό με το αν αξίζουν οι συσκευές της; Και για να είναι CEO σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες παγκοσμίως, μάλλον κάνει καλά τη δουλειά του, δεν νομίζεις; Αλλιώς στείλε εσύ βιογραφικό να τα λες καλύτερα.

Αντί να χαίρεστε που μια εταιρεία -όποια και αν είναι αυτή- πουσάρει λίγο τις εξελίξεις ώστε να μην επαναπαύονται Αpple και Samsung, βγάζετε μένος. Για το γεγονός ότι είναι η μοναδική εταιρεία που σε ναυαρχίδες της δίνει 4Αh μπαταρία και δεν χρειάζεται να είστε όλη μέρα με το power bank στο χέρι (βλέπε Note 8 ) δεν βλέπω να το σχολιάζετε. Ή μήπως αν δεν ήταν η Huawei θα βλπέπαμε ποτέ 4000mAh σε Note;

Huawei πελάτης detected. Αλήθεια ξέχασες τι έλεγε για το Mate 10 ? Τελικά όμως έκανε κωλοτούμπα και έβαλε Notch ναι ήταν δική του ιδέα όχι της Essential, πουσάρει η Huawei τις εξελίξεις, το ακούσαμε και αυτό. Ο κινέζος φίλτατε τρέχει πίσω από την Apple, δες τα τηλέφωνα της σήμερα τι ομοιότητες έχουν ακόμα και στο UI. Αν πούσαρε τις εξελίξεις δεν θα έβαζε Notch, θα κοιτούσε να κυκλοφορήσει οθόνη χωρίς Bezel, οι άλλοι κινέζοι πως το κατάφεραν; 

HXol8ZQ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...