Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με USB ραδιόφωνου (δεν αναγνωρίζει τα τραγούδια)


LeoTheAkuma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, πήρα πρόσφατα ένα ράδιο USB και ενώ αναγνωρίζει το USB και βάζω τα τραγούδια μέσα είτε σε φάκελο είτε εκτός δεν θα παίζει. Τι μπορεί να φταίει; (η μορφή στο στιχάκι είναι fat32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το χρησιμοποίησες για εγκατάσταση windows 10, τότε το partition structure από mbr έχει γίνει gpt  και πρέπει να το επαναφέρεις. Σου βγάζει error 23 όταν το συνδέσεις στο ραδιόφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/8/2018 στις 7:20 ΠΜ, vasilissouvlaki είπε

Η μορφή είναι ενταξι αλλά τώρα κάτι παίζει με τα τραγούδια. Δοκίμασε διάφορες μορφοποιήσεις mp3 και να είναι οι τίτλοι στα αγγλικά 

Καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη γιατί τώρα είδα τα μηνύματα. 

 

Ειναι mp3 τα τραγούδια όπως και στα αγγλικά. 

 

Στις 13/8/2018 στις 9:17 ΠΜ, Narayan είπε

Μήπως το USB είναι USB 3.0; Πολλά ΡαδιοCD mp3 έχουν θέμα με αυτά.

Δεν ξέρω δεν έχω τεστάρει USB 3.0

 

Στις 14/8/2018 στις 9:04 ΠΜ, apostolispd είπε

Αν το χρησιμοποίησες για εγκατάσταση windows 10, τότε το partition structure από mbr έχει γίνει gpt  και πρέπει να το επαναφέρεις. Σου βγάζει error 23 όταν το συνδέσεις στο ραδιόφωνο;

Δεν θυμάμαι τι βγάζει το ράδιο θα το δω και θα σου απαντήσω. Για τα άλλα που αναφέρεις είμαι τελείως άσχετος δεν γνωρίζω τι είναι χάχα... 

 

Στις 14/8/2018 στις 9:57 ΠΜ, ΛεναΛενα είπε

Φορμαρε ξανα το στικ και βαλε ενα-δυο τραγουδια σε πιο χαμηλο bitrate (192 πχ) για να δεις πως συμπεριφερεται!

Πως το κάνω αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά τραγούδια μπορεί να είναι κωδικοποιημένα στα 48khz και ίσως να μην μπορεί να τα παίζει.Δοκίμασε στα 44.1 kHz.

Δοκίμασε με άλλο φορμά.mp4 για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LeoTheAkuma είπε
Στις 14/8/2018 στις 9:04 ΠΜ, apostolispd είπε

Αν το χρησιμοποίησες για εγκατάσταση windows 10, τότε το partition structure από mbr έχει γίνει gpt  και πρέπει να το επαναφέρεις. Σου βγάζει error 23 όταν το συνδέσεις στο ραδιόφωνο;

Δεν θυμάμαι τι βγάζει το ράδιο θα το δω και θα σου απαντήσω. Για τα άλλα που αναφέρεις είμαι τελείως άσχετος δεν γνωρίζω τι είναι χάχα..

Αν έχεις χρησιμοποιήσει το φλασάκι μόνο για να βάλεις αρχεία, τότε δεν είναι αυτό. Το ανέφερα γιατί μου έτυχε πρόσφατα και μου έβγαλε την Παναγία μέχρι να βρω τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ΛεναΛενα είπε

Ποιο απο τα δυο?το φορμαρισμα ή το bitrate?? XD

To bitrate

 

9 ώρες πριν, palawiaris είπε

Μερικά τραγούδια μπορεί να είναι κωδικοποιημένα στα 48khz και ίσως να μην μπορεί να τα παίζει.Δοκίμασε στα 44.1 kHz.

Δοκίμασε με άλλο φορμά.mp4 για παράδειγμα.

Θα δοκιμάσω και mp4... 

 

2 λεπτά πριν, apostolispd είπε

Αν έχεις χρησιμοποιήσει το φλασάκι μόνο για να βάλεις αρχεία, τότε δεν είναι αυτό. Το ανέφερα γιατί μου έτυχε πρόσφατα και μου έβγαλε την Παναγία μέχρι να βρω τι φταίει.

Ναι μόνο για αυτό το έχω χρησιμοποιήσει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LeoTheAkuma είπε

To bitrate

 

Ή κατεβαζεις καποιο τραγουδι με χαμηλο bitrate και το δοκιμαζεις,ή κατεβαζεις καποια απο τις εκατονταδες εφαρμογες που το κανουν αυτο για σενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...