Προς το περιεχόμενο

Toyota avensis 2 din


Grimstar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους σας, έχω ένα Toyota avensisτου 2001 και θέλω να βάλω οθόνη 2 din, αλλά σε μαγαζιά που ρώτησα για το πλαίσιο μπροστά μου λένε δεν βγαίνει πλαίσιο για το τ22 που είναι το μοντέλο. Έχει κανείς καμιά άποψη ή γνώμη επί του θέματος ή αναγκαστικά αφήνω την 2 din και πάω σε 1?

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα το ιδιο αυτοκινητο απο 2000-2005 σε 1600 κυβικα.Πολυ καλο αμαξι ...Ρωτα στον wwww.kalogeropoulos.gr για πλαισιο .

 

Κοιτα κι εδω

 

https://www.megasound.com.gr/πλαίσια-προσόψεις_1din-2din_toyota.el.aspx 

https://www.google.gr/search?source=hp&ei=4yRxW4SAA8nikgWHo52wBg&q=πλαισιο+για+avensis+2001&oq=πλαισιο+για+avensis+2001&gs_l=psy-ab.3...1504.9389.0.9732.25.23.0.1.1.0.184.2503.7j16.23.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.22.2290.0..0j35i39k1j0i131k1j0i67k1j0i22i10i30i42k1j0i22i30k1j33i160k1.0.Ze02dtiwa1s 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χάσεις διαφορά όμως όπως η μέση κατανάλωση κτλ . Ρώτα σε αυτούς που ασχολούνται με πολυεστερικά αν δεν υπάρχει έτοιμη θα σου φτιάξουν αυτοί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, aGka8l είπε

Θα χάσεις διαφορά όμως όπως η μέση κατανάλωση κτλ . Ρώτα σε αυτούς που ασχολούνται με πολυεστερικά αν δεν υπάρχει έτοιμη θα σου φτιάξουν αυτοί .

Δεν υπαρχει διαφορα στην καταναλωση ή ειναι αμελητεα....Εχω 2din απο το 2006 σε 4 Honda χωρις να παρατηρησω κατι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν υπαρχει διαφορα στην καταναλωση ή ειναι αμελητεα....Εχω 2din απο το 2006 σε 4 Honda χωρις να παρατηρησω κατι .

Λογικά θα εννοεί τον υπολογιστή ταξιδιού για τις καταναλώσεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και εγώ 1600 το έχω , του έβαλα και υγραέριο προχτές. 

 

Θέλω να βγάλω το μαμά ράδιο/CD και να του βάλω μια οθόνη που να έχει ράδιο/usb/Bluetooth και να υποστηρίζει κάμερα οπισθοποριας, γι'αυτό ήθελα 2din. Αλλά σε διάφορα μαγαζιά που ρώτησα όπως και το megasound μου είπαν ότι δεν βγαίνει 2din για το avensis του 2001 αλλά βγαίνει από του 2002 και μετά που αλλάζει το σαλόνι.

Σκέφτηκα να το βάλω χωρίς μάσκα αλλά δεν ξέρω πόσο κενό θα περισσεύει και αν είναι ωραίο αισθητικά γι'αυτό είπα να ρωτήσω. 

 

Μάλλον η μόνη λύση ίσως είναι να πάω σε κάποιον να μου φτιάξει ένα κομμάτι πλαστικό ή δεν σκέφτηκα σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grimstar είπε

Καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και εγώ 1600 το έχω , του έβαλα και υγραέριο προχτές

Θέλω να βγάλω το μαμά ράδιο/CD και να του βάλω μια οθόνη που να έχει ράδιο/usb/Bluetooth και να υποστηρίζει κάμερα οπισθοποριας, γι'αυτό ήθελα 2din. Αλλά σε διάφορα μαγαζιά που ρώτησα όπως και το megasound μου είπαν ότι δεν βγαίνει 2din για το avensis του 2001 αλλά βγαίνει από του 2002 και μετά που αλλάζει το σαλόνι.

Σκέφτηκα να το βάλω χωρίς μάσκα αλλά δεν ξέρω πόσο κενό θα περισσεύει και αν είναι ωραίο αισθητικά γι'αυτό είπα να ρωτήσω. 

Μάλλον η μόνη λύση ίσως είναι να πάω σε κάποιον να μου φτιάξει ένα κομμάτι πλαστικό ή δεν σκέφτηκα σωστά;

Ελπίζω να στο ρύθμισε στο δρόμο το υγραέριο. Οτιδήποτε θές ρώτησε έχω σε Accord του 2003.

Στο Ebay έχεις ψάξει για το πλάίσιο;

Ψάξε σε επίσημη σελίδα , εάν υπάρχει κωδικός ανταλλακτικού. Αυτό θα το βρέις σε φόρουμ του αυτοκινήτου σου και μετά να το ψάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που βρήκα αν κάνουν είναι αυτά 

https://www.ebay.com/itm/2-din-Radio-Fascia-Facia-Stereo-Surround-Panel-For-Toyota-Camry-Celica-Corolla-/263669602993?_ul=GR

Ή 

https://www.ebay.com/itm/2-din-Radio-Fascia-Facia-Stereo-Surround-Panel-For-Toyota-86-Avensis-Verso-/141948978440?_ul=GR

Για να μην αφήνει κενό, τώρα δεν ξέρω αν κάνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Grimstar είπε

Καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και εγώ 1600 το έχω , του έβαλα και υγραέριο προχτές. 

 

Ποιο συστημα εβαλες και ποσο στοιχισε ? Μπεκ εβαλες τυπου βενζινης ?  Να υπολογιζεις μειωση κοστους μετακινησης σε καυσιμο 40%,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ποιο συστημα εβαλες και ποσο στοιχισε ? Μπεκ εβαλες τυπου βενζινης ?  Να υπολογιζεις μειωση κοστους μετακινησης σε καυσιμο 40%,

Έβαλα stag που ψεκάζει και βενζίνη όταν χρειάζεται, γύρω στα 780 κοντά. Ναι είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά στην τσέπη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grimstar είπε

Έβαλα stag που ψεκάζει και βενζίνη όταν χρειάζεται, γύρω στα 780 κοντά. Ναι είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά στην τσέπη

Καλα χιλιομετρα να εχεις .Με μια σωστη εγκατασταη δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Ειναι ευκολα αυτοκινητα αυτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Καλα χιλιομετρα να εχεις .Με μια σωστη εγκατασταη δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Ειναι ευκολα αυτοκινητα αυτα .

Να είσαι καλά φίλε Γιάννη!! Σε ευχαριστώ πολύ!! 

 

Αν βρω λύση και με το πλαίσιο θα είναι κομπλέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Grimstar είπε

Να είσαι καλά φίλε Γιάννη!! Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Αν βρω λύση και με το πλαίσιο θα είναι κομπλέ

Ρωτα στον Καλογεροπουλο....Το ειχα πουλησει  το 2005 σε γνωστο και ακομα ειναι μια χαρα το αμαξι .Εκδοση sol.

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ρωτα στον Καλογεροπουλο....Το ειχα πουλησει  το 2005 σε γνωστο και ακομα ειναι μια χαρα το αμαξι .Εκδοση sol.

Παίρνω τηλέφωνο αλλά μάλλον είναι κλειστά είναι και η περίοδος τέτοια.. τι είναι η έκδοση Sol ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Grimstar είπε

Παίρνω τηλέφωνο αλλά μάλλον είναι κλειστά είναι και η περίοδος τέτοια.. τι είναι η έκδοση Sol ?

Ηταν πιο πλουσια σε standar εξοπλισμο αλλα δεν θυμαμαι ακριβως.Απο εβδομαδα παρε τηλ γιατι η Ελλαδα εχει ....αδεια.

 

Βρηκα αυτο για sol

 

http://www.xe.gr/automoto/used-cars-TOYOTA,AVENSIS-specs-432179646.html 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...