Προς το περιεχόμενο

Κατατακτηριες για φυσικοθεραπεια


Grillis1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας! Ειμαι νεος στο φορουμ και γενικα δε συνηθιζω να γραφω σε φορουμ αλλα πιστευω πως μπορειτε να με βοηθησετε!!! Ειμαι πτυχιουχος του τμηματος εργοθεραπειας του τει αθηνας και πριν ακομα καλα καλα ψαξω για δουλεια προετοιμαζομαι για τις κατατακτηριες τον δεκεμβρη για να μπω στη φυσικοθεραπεια του τει με σκοπο να βελτιωσω τις δυνατοτητες μου επαγγελματικα για το μελλον μου....εχω ηδη ξεκινησει να διαβαζω τα μαθηματα της υλης που ειναι ανατομια κινησιολογια και φυσιολογια αλλα επειδη ειδικα το τριτο μαθημα ειναι χαωδες θα ηθελα οποιος εχει εμπειρια απο κατατακτηριες καποιου εκ των τριων μαθηματων η και ακομα καλυτερα να χει δωσει η να προετοιμαζεται για κατατακτηριες φυσικοθεραπειας να με κατευθυνει λιγο στο τι πρεπει να προσεξω περισσοτερο...σας ευχαριστω για το χρονο σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το  θέμα είναι ότι απλά παίρνουν ένα βιβλίο χιλίων και βάλε σελίδων και σου λένε όλη την ύλη του για ύλη ενώ οι αντίστοιχοι φοιτητές δεν έχουν κάνει ούτε το 1/5 από αυτά. Οπότε ψάξε μέσω η-τάξη αν υπάρχει η ρώτα κάποιον φοιτητή τι ακριβώς τους κάνουν από εκεί. Τόσο σε έκταση όσο και σε βάθος. Δηλαδή άλλο να ξέρεις ότι "τα μιτοχόνδρια είναι τα εργοστάσια παραγωγής ενέργειας" και άλλο να ασχολείσαι με το σύμπλοκο 4 της οξειδωτικής φωσφορυλίωσης. Οπότε ρώτα φοιτητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικα μου ειναι εργοθεραπευτρια κι εγω φυσικοθεραπευτης και οι δυο εχουμε μετανιωσει για την επιλογη μας οσο αφορα την εργασια και τις συνθηκες της στην Ελλαδα (ασχετο με την απορια σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2018 στις 10:12 ΜΜ, Tsakos193 είπε

Επειδή ψάχνω κι εγώ πληροφορίες θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά έμαθες κάτι;

Φιλε μου δεν εμαθα κατι ιδιαιτερο και γενικα κινουμαι με βαση τις σημειωσεις που ειχα απο τη φοιτηση μου στην εργοθεραπεια....οποτε αν και προσπαθω να μαι πληρης σε αυτο δεν ξερω κατα ποσο θα γραψω αυτα που θα ζητησουν.....

Στις 18/11/2018 στις 10:58 ΜΜ, kolumvitis είπε

Το  θέμα είναι ότι απλά παίρνουν ένα βιβλίο χιλίων και βάλε σελίδων και σου λένε όλη την ύλη του για ύλη ενώ οι αντίστοιχοι φοιτητές δεν έχουν κάνει ούτε το 1/5 από αυτά. Οπότε ψάξε μέσω η-τάξη αν υπάρχει η ρώτα κάποιον φοιτητή τι ακριβώς τους κάνουν από εκεί. Τόσο σε έκταση όσο και σε βάθος. Δηλαδή άλλο να ξέρεις ότι "τα μιτοχόνδρια είναι τα εργοστάσια παραγωγής ενέργειας" και άλλο να ασχολείσαι με το σύμπλοκο 4 της οξειδωτικής φωσφορυλίωσης. Οπότε ρώτα φοιτητές.

Το σκεφτηκα να το κανω αλλα επειδη επιασα δουλεια η οποια με απασχολει πληρως και οσος ελαχιστος χρονος μου μενει τον χρησιμοποιω για την προετοιμασια μου μου ειναι πολυτελεια το να πηγαινω στη σχολη και να ψαχνω φοιτητες....δυστυχως.....

13 ώρες πριν, elgol είπε

Η γυναικα μου ειναι εργοθεραπευτρια κι εγω φυσικοθεραπευτης και οι δυο εχουμε μετανιωσει για την επιλογη μας οσο αφορα την εργασια και τις συνθηκες της στην Ελλαδα (ασχετο με την απορια σου)

Η αληθεια ειναι απο οτι βλεπω και γω οτι ναι μεν θπαρχει αποκατασταση αλλα οχι αυτη που θα επρεπε για να βοηθουμε οπως πρεπει τα ΑΜΕΑ....τουλαχιστον στον ιδιωτικο τομεα....σε καθε περιπτωση ομως θεωρω οτι το να εξελισομαστε ακομα και κατω απο τετοιες συνθηκες ειναι σημαντικο και ειδικα σε τομεις που ενδιαφερουν πρωτα εμας και μετα την αναγκη μας για επαγγελματικη αναγνωριση.....εγω θεωρω χρεος μου να βοηθω αυτους τους ανθρωπους σε οποια αθλια θεση και αν μας στριμωχνει το κρατος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...