Προς το περιεχόμενο

Michael Jackson


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρω οτι ειναι παντελως ασυμβιβαστο, να εχει καποιος παιδια, και να ειναι ταυτοχρονα και παιδοφιλος. Δηλαδη, απλα δεν υπαρχει.

 

Αυτο το αρθρο, ειναι φιλοσοφικου χαρακτηρα, οπως οι σκεψεις του συμφορουμιτη Sanjuro

https://www.news247.gr/gnomes/xrhstos-demeths/choreyo-akoma-maikl-tzakson-me-kamaronoyn-oloi.6700705.html

 

Και σε καθε περιπτωση, ξανα μανα κατηγοριες μετα θανατον, οταν ο αλλος πια δεν μπορει να υπερασπιστει τον εαυτο του, δεν ξερω πως μπορουν πια να χαρακτηριστουν. Οταν δε εν ζωη, ποτε δεν αποδειχτηκε τιποτε στα δικαστηρια.

Οπως ειπε κι ο αδερφος του, τιποτε ποτε δεν αποδειχτηκε εν ζωη! Let him rest! Kι επιπλεον αναφερει, οτι ο ενας απο αυτους τους τυχαρπαστους στο ντοκυμαντερ της HBO, ηταν στην δικη του 2005, και εξεταστηκε, και δεν βρεθηκε τιποτε επιληψιμο!!!!! Τι να λεμε τωρα με τους αγυρτες!

 

 

Και ας μην ξεχναμε, οσοι παρακολουθουν γενικα την μοντερνα μουσικη, οτι σχεδον ολοι οι 'μεγαλοι' και 'μεγαλες' που ειναι πιρπιτσολια της πλακας μπροστα στον MJ, ειναι ολοι πουλημενοι...στον ακατανομαστο. Οταν ο MJ ηταν απο μια χριστιανικη οικογενεια, και απο οσα εχω δει, πιθανολογω οτι δεν ενεδωσε στα κελευσματα της αντιχριστης μουσικης βιομηχανιας, που τα τελευταια χρονια ηθελε απαντες να προωθουν τα σχεδια τους, ενω ο MJ παρεμενε ΚΑΘΑΡΟΣ.

4 λεπτα βιντεο, μιλα ο ιδιος, δειτε το, και σκεφτειτε...

Αν πραγματοποιουνταν οι συναυλιες του  This is it, και τα πλανα για world tour, πραγματικα θα 'εσβηναν' τα περισσοτερα σαχλοκουδουνα που πλασαρε η η μουσικη βιομηχανια, κατι %^&*&^ σαν την gaga ή την katty perry, κλπ

 

----------------------

Ο MJ εν ζωη ηταν Living Legend. Μιλαμε για true genius.

Και παραμενει πραγματικα ενας καλλιτεχνης παγκοσμιου διαμετρηματος, με έργο απαράμιλλης ποιοτητας που θα ειναι γνωστο και μετα απο 100 χρονια, και για ολη του την παρουσια, ηταν πραγματικα Unique of his kind. Κανεις, ποτε, πουθενα, ΔΕΝ προκειται να τον φτασει.

Δεν παιζουν λεει τα τραγουδια του καποιοι σταθμοι....

Μπαινεις σε videos στο youtube, και πως γινεται ρε παιδια, 10 χρονια μετα απο τον θανατο του, και χιλιαδες comments, μεχρι τη σημερινη μερα, και οχι τωρα που ξαναρθε στο φως η παλιοιστορια, ετσι ηταν παντα, σαν να μην περασε μια μερα....μπαινουν νεα παιδια, που δεν τον γνωρισαν οσο ζουσε, και δεν μπορουν να πιστεψουν οτι υπηρχε τετοιος καλλιτεχνης...

Οταν ακουσεις και δεις MJ, καταλαβαινεις ποσο χαμηλου επιπεδου ειναι οι λοιποι τραγουδιαρηδες της πλακας που προωθει το συστημα...

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω ποια είναι η σωστή τοποθέτηση σε αυτό το θέμα. Ακόμα και να πεις "Δεν ξέρω" ή "αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου" μπορεί να είναι λάθος. Όμως προσωπικά είμαι ενάντια στο "leave him alone" / "let him rest", μου θυμίζει το "είναι υποκειμενικά αυτά τα πράματα" (λες και είπε κανείς πως είναι αντικειμενικά) που ακούω πολλές φορές όταν κάποιος θέλει να υπερασπιστεί ένα καλλιτεχνικό έργο (συνήθως ταινία) αλλά δεν έχει τι να πει και θέλει απλά να λήξει την συζήτηση. Εκεί νομίζω πως συχνά είναι το λάθος, στην λήξη της συζήτησης. Έχω την εντύπωση πως σε πολλά θέματα αν υπήρχε διάλογος (και όχι απλά συλλογικοί μονόλογοι ή/και πλήρως αμετακίνητες πλευρές)  πως τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.

Το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι πως υπάρχει η δυνατότητα να γίνει συζήτηση, γιατί αν ήταν γυναίκα που κατηγορούσε κάποιον άντρα για κάτι... δύσκολα. Εκεί και αν πεθαίνει η συζήτηση. Είχα πει εγώ σε μια φίλη πως την περίπτωση της Bjork που κατηγορούσε τον Trier κλπ θα πρέπει να την σκεφτούμε πολύ περισσότερο από π.χ. τις γυναίκες που κατηγορούσαν τον Harvey Weinstein, γιατί απλά η Bjork δεν είναι αδύναμη, λιγότερο πλούσια κλπ και δεν έχει να χάσει σχεδόν τίποτα (μπορεί να έχει να κερδίσει κι'ολας) απ'αυτές τις κατηγορίες ...και ένιωσα λες και είμαι αρνητής του ολοκαυτώματος στα μάτια της. Βέβαια και σε αυτή την περίπτωση (την περίπτωση του M.J.) υπάρχουν συνήθως δύο αμετακίνητες άκρως αντίθετες πλευρές... Οι "let him rest" και οι "κρεμάστε τους παιδεραστές" ...αλλά παρ'ολα αυτά έχω την εντύπωση πως υπάρχει μεγαλύτερο περιθώριο για συζήτηση.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συζητηση δεν οδηγει πουθενα, οταν ο γονιος αφηνει το παιδι του να  εχει "φιλικη" σχεση με το καθε celebrity,  επειδη θα αποκομισει οφελος απο αυτο.

ειχαμε και εμεις εδω πριν χρονια το σκηνικο με τον Κορκολη και το ανηλικο. αλλαξε κατι; οταν ο ιδιος ο γονιος δεν προστατευει το σπλαχνο του, αυτη η κατασταση θα διαιωνιζεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον 30 ετων βιντεοκλιπ, και ειναι λες και δεν περασε μια μερα...

Το συγκεκριμενο γυριστηκε στην Γερμανια, και δινει τα ρεστα του και ο Slash....

Give in to me....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2019 στις 2:50 ΜΜ, KilliK είπε

αυτη η κατασταση θα διαιωνιζεται.

Tσακώνονται οι απόγονοι και τα γιουσουφάκια για τον παρά

και το πόπολο αποβλακωμένο στην κλειδαρότρυπα των ντοκυμαντέρζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντα οταν εβλεπα τον MJ σε σκηνες εκτος σκηνης, photos, στις λιγοστες συνεντευξεις του σε videos-photos, παντα μου εδινε την εντυπωση ενος πολυ ταπεινου καλλιτεχνη, μεχρι και ενος πολυ ντροπαλου ανθρωπου!
Και ισως ειναι μεν προσωπικη εκτιμηση, αλλα την εχουν παρα πολλοι αυτη την εκτιμηση. Δεν ειναι τυχαιο που γινονταν υστερία σε καθε του εμφανιση, ακομη κι αν απλως χαμογελουσε ή στεκονταν! Ο κοσμος ΕΝΙΩΘΕ οτι ειχε κατι αληθινο αλλα και μοναδικο απεναντι του. Pure talent, pure genius, authenticity. Τιποτε φτιαχτο δεν θα μπορουσε να εχει τετοιας εκτασης απηχηση....
Λιγο ασυμβιβαστο βεβαια να εισαι ταπεινος, με την καλλιτεχνικη ιδιοτητα, που αν μη τι αλλο απαιτει προβολή και ατελειωτη δημοσιοτητα.
Ομως σαν καλλιτεχνης, εριχνε την απιστευτη δουλεια, ειχε και τεραστιο ταλεντο, αλλα φαινονταν οτι πατουσε πολυ καλα στη γη, αν και οντως προσπαθουσε να ακροβατησει αναμεσα στην καλλιτεχνικη του ιδιοτητα αλλα και την προσωπικη του φυση.
Σπανια βρισκεις τετοιο κραμα ανθρωπου, ειδικα στον καλλιτεχνικο χωρο.
Βασικα, ισως μονο οι πραγματικα πολυ μεγαλοι και αυθεντικοι στο ειδος τους ειναι έτσι.

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

there you go:

Key Incorrect Detail Found in 'Leaving Neverland', Michael Jackson Estate Makes Statement

η σεξουαλικη κακοποιηση εγινε στον σταθμο του τρενου, που ..χτιστηκε δυο χρονια αργοτερα. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το 'Making of Ghosts', και επαθα την πλακα μου...

Εγω, που εχω εντρυφησει πολυ σε οτι εχει να κανει με τον MJ, και δεν ηξερα οτι ο Δημαρχος ειναι ο ιδιος ο MJ!!!!!!!! Απιστευτος!!!!!!!!!!

Νομιζα οτι απλα ειναι ενας impersonator. Αλλα ηταν ο MJ.

Ως συνηθως, state of the art απαντες οι συμμετεχοντες δημιουργοι - καλλιτεχνες του mini film...πολυ μπροστα απο την εποχη του....

Αν δεν με γελα η μνημη μου, θυμαμαι σαν τωρα που διαβαζα εφημεριδες πριν 25 χρονια και ελεγαν οτι ειχε παει ο MJ στις Καννες για την παρουσιαση του.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, KilliK είπε

μην ξεχναμε και τον Captain EO

Αν σου πω οτι δεν το ηξερα αυτο;;;;

Για παραγωγη του 1986 τα 'σπαει'....για μια ακομη φορα, μπροστα απο την εποχη της....George Lukas, Ford Coppola, οτι και να πει κανεις, ειναι λιγο...

Παντα στην πρωτοπορια ο MJ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όταν αλλοι τραγουδιαρηδες, ανακαλυπταν τι εστι βιντεοκαμερα,

εν ετει 1993, ο MJ γυρνουσε βιντεοκλιπ σαν αυτό το ΕΠΟΣ....

Δεν ειναι τιποτε.... μονο 300 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ views, and still going...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...