Προς το περιεχόμενο

Αποτυχία αίτησης περιγραφής συσκευής


Cheesy Moon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε φορά που συνδέω το iPhone μου στο λάπτοπ, εμφανίζεται ένα αναδυόμενο μήνυμα που δηλώνει ότι η συσκευή δεν αναγνωρίζεται, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα μαζί του στον υπολογιστή. Δεν εμφανίζεται στο iTunes ούτε στον εξερευνητή αρχείων και στον διαχειριστή συσκευών εμφανίζεται ως άγνωστη συσκευή με ένα κίτρινο θαυμαστικό δίπλα σε αυτήν (πηγαίνοντας στην καρτέλα ιδιοτήτων, λέει ότι το αίτημα για τον περιγραφέα της συσκευής USB απέτυχε). Το iPhone δεν φορτίζεται όταν είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή, αλλά στην πρίζα τοίχου φορτίζεται κανονικά. Έχω δοκιμάσει διαφορετικά καλώδια και διαφορετικούς υπολογιστές, αλλά το σφάλμα παραμένει. Η συσκευή είναι καινούρια και αυτό το πρόβλημα εμφανίστηκε για πρώτη φορά πριν από μερικούς μήνες, αλλά κατάφερα να το διορθώσω χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα CopyTrans Driver Installer. Πριν, και μετά, δούλευε τέλεια. Αυτή τη φορά ωστόσο, τίποτα δεν λειτουργεί. Η κατάργηση της εγκατάστασης και η επανεγκατάσταση των προγραμμάτων οδήγησης συσκευής δεν λειτούργησε, ούτε η επανεγκατάσταση του iTunes. Το εργαλείο αντιμετώπισης προβλημάτων των Windows δεν λειτουργεί. Τι μπορώ να κάνω? Μπορεί κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει; Είναι πολύ σημαντικό για μένα και θα το εκτιμούσα πραγματικά αν κάποιος βοήθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πρέπει να έχεις θέμα στην USB θύρα, η hardwarικό η θέμα drivers.

Μπες Device Manager , και δες αν δίπλα στα USB έχει κίτρινο θαυμαστικό.

Βρές το μοντέλο της μητρικής σου κάρτας, μπες στην σελίδα του κατασκευαστή κατέβασε τους οδηγους και ξαναδοκίμασε.

Ίσως παίξει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, donblunts είπε

Φίλε μου πρέπει να έχεις θέμα στην USB θύρα, η hardwarικό η θέμα drivers.

Μπες Device Manager , και δες αν δίπλα στα USB έχει κίτρινο θαυμαστικό.

Βρές το μοντέλο της μητρικής σου κάρτας, μπες στην σελίδα του κατασκευαστή κατέβασε τους οδηγους και ξαναδοκίμασε.

Ίσως παίξει.

Δεν μπορεί να είναι αυτό το θέμα γιατί έγραψα και πάνω ότι έχω δοκιμάσει να συνδέσω το κινητό και σε άλλο λαπτοπ αλλά το προβλημα παρέμεινε. Εξάλλου, άλλες συσκευές usb (flash drive,mouse) δουλεύουν κανονικά στο λαπτοπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκίμαζα να κάνω αντίγραφα ασφαλείας του τηλεφώνου και μετά επαναφορά. Αφού το έχεις δοκιμάσει σε πολλούς υπολογιστές δεν σου μένει κάτι άλλο να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...