Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Samsung λέει πως το Note9 είναι ασφαλές και θα ξεπεράσει σε πωλήσεις τον προκάτοχό του


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Άρα και με λίγα λόγια κοιτάνε τον κwλο τους μπας και δεν ξανά φάνε μηνύσεις από σκασμένες μπαταρίες και όχι τους πελάτες που θα αγοράσουν τις συσκευές τους οπως μας το παρουσιάσανε και πιστέψανε αρκετοί...

Εννοείται ότι δεν τους παίρνει να ξανασυμβεί κάτι τέτοιο! Είναι πολύ σοβαρό και επικίνδυνο, δεν είναι κάτι στην κάμερα πχ ή ένα update που άργησε ή δεν ήρθε ποτέ. Διασφαλίζοντας όμως ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι τέτοιο (μαζικά) εκτός από την πάρτη τους κερδισμένος είναι και ο καταναλωτής που έχει μια συσκευή που πέρασε καλύτερο έλεγχο ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

κερδισμένος είναι και ο καταναλωτής που έχει μια συσκευή που πέρασε καλύτερο έλεγχο ποιότητας.

Ελπίζω να μην το εννοείς φίλε μου, αφού μιλάμε για εταιρίες που έχουν πάρει πιστοποιήσεις ασφαλείας από όλους τους οργανισμους του κόσμου και όχι για κάποιον άγνωστο κινέζο κατασκευαστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Ελπίζω να μην το εννοείς φίλε μου, αφού μιλάμε για εταιρίες που έχουν πάρει πιστοποιήσεις ασφαλείας από όλους τους οργανισμους του κόσμου και όχι για κάποιον άγνωστο κινέζο κατασκευαστή...

Είναι τεράστιες εταιρίες, με ελέγχους κλπ αλλά είδες τι μπορεί να γίνει. Δεν είναι λογικό η samsung να φυλάγεται διπλά από δω και πέρα; Εμένα μου έκανε εντύπωση που το ανέφερε κιόλας ο ceo, δεν πίστευα ότι θα το υπενθυμίσουν. Αλλά φαίνεται ότι το θεωρούν (και είναι) πολύ σοβαρό!

Τέλος πάντων, εγώ δεν το βλέπω σε καμιά περίπτωση κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Είναι τεράστιες εταιρίες, με ελέγχους κλπ αλλά είδες τι μπορεί να γίνει. Δεν είναι λογικό η samsung να φυλάγεται διπλά από δω και πέρα; Εμένα μου έκανε εντύπωση που το ανέφερε κιόλας ο ceo, δεν πίστευα ότι θα το υπενθυμίσουν. Αλλά φαίνεται ότι το θεωρούν (και είναι) πολύ σοβαρό!

Τέλος πάντων, εγώ δεν το βλέπω σε καμιά περίπτωση κακό.

Δεν είπα ότι είναι κακό... αν διαβάσεις από την αρχή τα μυνήματα μου θα δεις ότι το χαρακτηρίζω ξευτίλα... ξευτίλα γιατί έγινε το λάθος... ξευτίλα γιατί μετά από δεύτερη ανάκληση αναγκάστηκε να το αποσύρει... ξευτίλα γιατί δεν έκανε τίποτα για να ανατρέψει το κλίμα στο note 8... ξευτίλα που νομίζει ότι θα ξεχαστεί το θέμα επειδή έχει τμήμα ελέγχου μπαταριών μόνο για τη σειρά note... ξευτίλα που μας κοροϊδεύει στα μούτρα μας και συμπεριφέρεται σαν την άλλη κυράτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν είπα ότι είναι κακό... αν διαβάσεις από την αρχή τα μυνήματα μου θα δεις ότι το χαρακτηρίζω ξευτίλα... ξευτίλα γιατί έγινε το λάθος... ξευτίλα γιατί μετά από δεύτερη ανάκληση αναγκάστηκε να το αποσύρει... ξευτίλα γιατί δεν έκανε τίποτα για να ανατρέψει το κλίμα στο note 8... ξευτίλα που νομίζει ότι θα ξεχαστεί το θέμα επειδή έχει τμήμα ελέγχου μπαταριών μόνο για τη σειρά note... ξευτίλα που μας κοροϊδεύει στα μούτρα μας και συμπεριφέρεται σαν την άλλη κυράτσα...

Και το ξεφτίλα βαρύ μου φαίνεται ρε συ δεν ξέρω! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Και το ξεφτίλα βαρύ μου φαίνεται ρε συ δεν ξέρω! :D 

Βαρύ ναι φίλε μου.. αλλά μιλάμε για την ασφάλεια μας οπότε δεν πρέπει να είμαστε ευγενικοί ούτε να το βλέπουμε οπαδίκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Βαρύ ναι φίλε μου.. αλλά μιλάμε για την ασφάλεια μας οπότε δεν πρέπει να είμαστε ευγενικοί ούτε να το βλέπουμε οπαδίκα...

Συμφωνώ, ειδικά οπαδικά σε καμία περίπτωση. Απλά με ενδιαφέρει και η αντίδραση μιας εταιρείας όταν γίνει κάτι στραβό, που δεν είναι απίθανο να γίνει. Η αντίδραση της samsung πχ εμένα με κάλυψε τότε και με καλύπτει και τώρα που ασχολείται ακόμα και διαβεβαιώνει ότι δεν θα ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Το πήρε στα σοβαρά δηλαδή και έκανε και κάνει ό,τι μπορεί μετά τη στραβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zio10 είπε

Συμφωνώ, ειδικά οπαδικά σε καμία περίπτωση. Απλά με ενδιαφέρει και η αντίδραση μιας εταιρείας όταν γίνει κάτι στραβό, που δεν είναι απίθανο να γίνει. Η αντίδραση της samsung πχ εμένα με κάλυψε τότε και με καλύπτει και τώρα που ασχολείται ακόμα και διαβεβαιώνει ότι δεν θα ξαναγίνει κάτι τέτοιο. Το πήρε στα σοβαρά δηλαδή και έκανε και κάνει ό,τι μπορεί μετά τη στραβή.

Συμφωνώ σε αυτά που γράφεις... απλά το πήρε σοβαρά λόγω της σοβαρότητας των μηνύσεων... σε άλλα θέματα που έχει δεν βλέπω την ίδια σοβαρότητα πχ updates, ή με τα πρώτα panels του s8 κλπ κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα το εκανα και εγω προπαραγγελεια παιδια εχω εμπιστοσυνη στον CEO της Samsung λογικα θα περασαν ολους τους απαραιτητους ελεχους οι μπαταριες του Note 9 αλλα δεν πιστω την νυχτα που θα το βαλω για φορτιση να ακουστει κανενα ΜΠΑΜ χαχαχαχαχα.
Υ.Γ. Και πισω να μου ζητησουν να το δωσω για αντικατασταση οπως εκαναν με το πυροτεχνικοοοοοο Note 7 δεν θα τους το παρω επειδη θα πληρωνω μια συσκευη την οποια δεν θα εχω ουσιαστικα και οι δοσεις θα ναι εκει καθε μηνα. Περα απο αυτο θελω να πιστευω μεχρι και σημερα οτι καποιοι κατι εκαναν στα Note 7 τους για να βγαλουν το κακο ονομα της samsung ειτε θα τα εψησαν ειτε θα τα εκαψαν απο μονοι τους επειδη ετσι δειχνουν οι φωτο:

https://www.theverge.com/2016/10/9/13218730/samsung-galaxy-note-7-fire-replacement-fourth-virginia

http://www.digitalspy.com/tech/samsung/news/a810139/replacement-samsung-galaxy-note-7-caught-fire-on-plane/

https://news.softpedia.com/news/explosive-start-for-samsung-galaxy-note-7-more-phones-catch-fire-while-charging-507793.shtml

Δεν ειναι "λογικο" ενα κινητο να εκραγει απο την φορτιση του και μονο το αλλο σεναριο για μενα ειναι να εβαλαν περισσοτερα vals στον φορτιστη με καποιο τροπο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...