Προς το περιεχόμενο

Δεν θα εχω (π)οτε ιντερνετ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιστερι - Αθηνα ετος 2018, πας για αιτηση στον ΟΤΕ για τηλεφωνο - ιντερνετ σου λεει οτι δεν εχει γραμμες τελος. Ρωτησα τριγυρω να δω ποσοι αλλοι εχουν αυτο το προβλημα και βρηκα μια θεια μου που μετακομισε σε αλλη περιοχη στον ιδιο δημο και ειναι σε "αναμονη" 2 χρονια. Επισης μια κοπελα στο Αιγαλεω 3 χρονια. Προφανως αλλος παροχος δεν μπορει να σε βοηθησει καθως χρησιμοποιουν το δικτυο του (π)οτε. Η θεια μου by the way ειναι 75+ χρονων και την εχουν αφησει χωρις τηλεφωνο λες και ξερει να χρησιμοποιει κινητα... Το συμπερασμα ειναι οτι αν θελεις να μετακομισεις δεν διαλεγεις πρωτα σπιτι, πας στον (π)οτε και λες: καλοι μου ανθρωποι σας παρακαλω μπορω να εχω τηλεφωνο στην ταδε περιοχη ή μηπως εχετε ελλειψη και πρεπει να ψαξω για αλλο σπιτι? Στην περιπτωση μου δεν εχουν θεση στο καφαο απο οτι καταλαβα αρα δεν προκειται να φτιαξουν καφαο για παρτυ μου. Με τεχνικους απευθειας δεν καταφερα να μιλησω, μονο με το 13888 που ο καθενας που το σηκωνε μου ελεγε και κατι διαφορετικο. Ο ενας δεν υπάρχει απερχομενο, ο αλλος θεση στο καφαο, ο αλλος πορτα στο αστικο κεντρο γιαυτο και ηθελα τεχνικο να βγαλω ακρη αλλα δεν καταφερα να μπω στο κτιριο που πινουν καφε, εχμ δουλευουν εννοω καθως δεν εχουν καν κουδουνι..... Υπαρχει κατι που μπορω να κανω εκτος απο καταγγελια στην ΕΕΤ? Τα 2 αλλα ατομα που ξερω που εχουν το ιδιο προβλημα εχουν καταγγελια και δεν εγινε τπτ γιαυτο και ειπα κατι εκτος απο αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω... Δεν το ηξερα αυτο, στο site της ΕΕΤΤ τον ΟΤΕ αναγραφει (εκτος κι αν δεν το ειδα καλα). ¨Η λύση σταθερής τηλεφωνίας μέσω satellite broadband που πρότεινε η Forthnet, και έγινε αποδεκτή μετά από ενδελεχή τεχνικό έλεγχο από την EETT, ήταν πολύ ανταγωνιστικότερη από τις προτάσεις των υπολοίπων παρόχων, που τελικά αποσύρθηκαν από την διαδικασία της δημοπρασίας.¨ θα παω να απευθυνθω εκει να δω τι θα μου πουνε! Ελπιζω μονο να μην καταληξω με satellite internet εντος Αθηνας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπε και ο divo, καθολικός πάροχος τηλεφωνίας είναι η forthnet και η οτε/cosmote δεν έχει καμία σχέση.
https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/AP783-002.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...