Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το tablet Xiaomi Mi Pad 4 Plus με οθόνη 10,1 ιντσών και μπαταρία 8620mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εσύ βλέπεις εγώ αντιμετωπίζω... οπότε ας το λήξουμε εδώ μιας και δεν θα βγει πουθενά η κουβέντα μας...

Sorry, το κείμενο μου είναι λάθος. Ήθελα να γράψω "Δεν ζω στην Ελλάδα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

50 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βρε παιδιά... πολύς κόσμος μπορεί να έχει αγανακτήσει από το android κινητό του, που συνήθως είναι σαπάκι και απλά να θέλει κάτι απλό και ένα όμορφα στημένο λειτουργικό με πάρα πολλές εφαρμογές... άσε που είναι και Apple...

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

50 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βρε παιδιά... πολύς κόσμος μπορεί να έχει αγανακτήσει από το android κινητό του, που συνήθως είναι σαπάκι και απλά να θέλει κάτι απλό και ένα όμορφα στημένο λειτουργικό με πάρα πολλές εφαρμογές... άσε που είναι και Apple...

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

50 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βρε παιδιά... πολύς κόσμος μπορεί να έχει αγανακτήσει από το android κινητό του, που συνήθως είναι σαπάκι και απλά να θέλει κάτι απλό και ένα όμορφα στημένο λειτουργικό με πάρα πολλές εφαρμογές... άσε που είναι και Apple...

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Backpacker said:

Το 4g τι το αναφέρεται ρε παιδιά. 2018 έχουμε. Ολοι εχουν στο κινητο 4g με προγραμμάτα δεδομένων και κανεις απο κει hot spot σε ταμπλετ ή λαπτοπ ή οπου θες. 

 

Οπότε θα πρέπει πάντα να έχω το κινητό μαζί, να φροντίσω να έχει αρκετή μπαταρία και αυτό και φυσικά να χαλάω και την μπαταρία του κινητού ενώ χρησιμοποιώ το tablet. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Οπότε θα πρέπει πάντα να έχω το κινητό μαζί, να φροντίσω να έχει αρκετή μπαταρία και αυτό και φυσικά να χαλάω και την μπαταρία του κινητού ενώ χρησιμοποιώ το tablet. 

 

Ε ναι γιατι αλλιως δεν εχουμε το κινητο ΠΑΝΤΑ μαζι μας...δεν φροντιζουμε να το εχουμε παντα με καλη μπαταρια γιατι το χρησιμοποιουμε το 4g ουτως η αλλως για αλλες δουλειες. Για το ταμπλετ θα τα κανουμε αυτά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, fytotech είπε

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

πες το άλλη μια δεν το καταλάβαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Βρε παιδιά... πολύς κόσμος μπορεί να έχει αγανακτήσει από το android κινητό του, που συνήθως είναι σαπάκι και απλά να θέλει κάτι απλό και ένα όμορφα στημένο λειτουργικό με πάρα πολλές εφαρμογές... άσε που είναι και Apple...

Εγώ πούλησα το Android μου (RedMi Note 4 64/4) για να αναβαθμισω σε ένα νεότερο μέσα στον επόμενο μήνα (μου τη σπάνε τα κλειδώματα της Xiaomi που θυμiζουν iOS λες και αν ηθελα κλειδώματα θα πηγαινα σε Android) και ειμαι με ένα Android 4.2.2 που ειναι 4 ετων, μικρος αποθηκευτικος χωρος (παιρνει βεβαια και καρτα μνημης), η ταχυτητα ασχολιαστη με αυτο που ειχα ή με αυτο που θα έχω. 

Και πάλι κάνω 10πλασια πραγματα απο iOS. Ειλικρινα θα προτιμούσα να αγοράσω αυτό το κινητό που έχω τώρα από οποιοδηποτε iPhone, εξαλλου υπαρχουν ατομα που οταν πληρωνουν τους νοιαζει μονο το τι δυνατοτητες εχει το λειτουργικο, δεν τους νοιαζουν οι καμερες και τα λοιπα φρου φρου. Το τι προσφερει το iOS ειναι στανταρ απο την πρωτη του εκδοση, δεν εχει ανοιξει καμια ελευθερια στο καταστημα του. Οι πολλες εφαρμογες επίσης δεν εχουν σημασια όταν και τα 2 λειτουργικά έχουν απειρες. Δε νομιζω καποιος να χρειαστει 100 προγραμματα εγκατεστημένα για να παίζει ταινίες. Αντιθετως μπορεί να χρειαζεται δυνατα backup εργαλεια που προσφερουν ισχυρες κρυπτογραφησεις, file managers, δυνατοτητες συνδεσης με καθε δυνατο κ αδυνατο τροπο, ελευθερια πειραματισμών (που μεχρι και ενα Android 8ετιας τα εχει ολα αυτα) κτλκτλ.

 

Εν ολιγοις, ενα σαπακι των 80 ευρω κανει ανετα σκονη ενα iPhone X σε δυνατοτητες πολυ απλα γιατί εχει Android που δεν εχει περιορισμους σε δυνατοτητες ενω το αλλο για να μη δειχνει σαπάκι, εχει κλειστες ολες τις δυνατοτητες που υπαρχουν σε Android. Απο εκει και περα το καθε γνωστικο επιπεδο (και αναλογα με τις απαιτησεις) επιλεγει αυτο που του ταιριαζει.

 

ΥΓ) Επειδη εχω σχολιάσει κάμποσες φορές κατά του iPhone (και πάντα αφορμή είναι τέτοια μηνύματα) να πω πως εχω περασει απο 2 iPhone και ακομα πιο παλια απο 2 iPod Touch. Μιας και με νοιαζουν μονο η δυνατοτητες ενος λειτουργικου και οχι το hardware μερος που το πληρωνεις αδρα και δεν αξιζει, δεν εχω πιασει χειροτερο λειτουργικο απο το iOS, κατα πολυ υποδεεστερο ακομα και απο τα παλια Symbian. Ακόμα και jailbroken το βρηκα πολυ πισω απο unrooted Android.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, fytotech είπε

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. 

Για κάποιον που είναι άσχετος με την τεχνολογία το iOS είναι ιδανικό. Τα έχει όλα κλειδωμένα και ξεμπερδεύει. Γι'αυτό έχει και τεράστια επιτυχία παγκοσμίως. Οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Αλλά σε ένα forum τεχνολογίας που γράφεις, το iOS είναι περιοριστικό. 

Με λίγα λόγια, στον πατέρα μου έχω iPhone και ξεμοερδεύω. Εγώ έχω OnePlus κι αλλάζω κάθε μέρα ROM. 

Συγγνώμη αλλά να συμπληρώσω;

Είμαστε και 'μεις που έχουμε σχέση με την τεχνολογία αλλά θέλουμε κάτι απλά να δουλεύει γι αυτόν τον λόγο που το αγοράσαμε

Έχουμε δουλειές, χόμπι, οικογένειες, φίλους, σχέσεις κ.α και δεν θέλουμε να χαραμίζουμε τον πολύτιμο χρόνο μας με φλασαρίσματα,μπακαπς,μπαγκς κ.τ.λ..

  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Backpacker said:

Ε ναι γιατι αλλιως δεν εχουμε το κινητο ΠΑΝΤΑ μαζι μας...δεν φροντιζουμε να το εχουμε παντα με καλη μπαταρια γιατι το χρησιμοποιουμε το 4g ουτως η αλλως για αλλες δουλειες. Για το ταμπλετ θα τα κανουμε αυτά. 

 

Έχεις δίκιο. 

Έτσι είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Superuser είπε

Συγγνώμη αλλά να συμπληρώσω;

Είμαστε και 'μεις που έχουμε σχέση με την τεχνολογία αλλά θέλουμε κάτι απλά να δουλεύει γι αυτόν τον λόγο που το αγοράσαμε

Έχουμε δουλειές, χόμπι, οικογένειες, φίλους, σχέσεις κ.α και δεν θέλουμε να χαραμίζουμε τον πολύτιμο χρόνο μας με φλασαρίσματα,μπακαπς,μπαγκς κ.τ.λ..

Σωστό είναι αυτό. Απλά νομίζω εμπίπτει στην ίδια κατηγορία. Δε θέλω να ασχοληθώ με το κινητό μου και θέλω άμεσα καλή εμπειρία. 

Το έχουμε δουλειές, χόμπι κλπ. Κι αυτό ένα είδος χόμπι είναι.

Δε μιλάω ειρωνικά. 

Να πω κι άλλο ένα παράδειγμα που έχω επιλέξει τον εύκολο αλλά χειρότερο δρόμο τεχνολογίας. 

Παρόλο που δεν μπορεί να συγκριθεί ένα PC με μια κονσόλα για gaming, προσωπικά στην κονσόλα ασχολούμαι με το gaming. Ούτε βαβούρα να στήσω το PC, ούτε αναβάθμιση κάθε λίγο, format, ιστορίες. Ανοίγω και παίζω. 

Αυτό δε σημαίνει όμως πως δεν ξέρω πως αν ασχοληθεί κάποιος με gaming στο PC, θα έχει περισσότερες δυνατότητες από εμένα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Το ταμπλετ φαίνεται σούπερ, όταν και εάν τα φτύσει το lenovo tab2 που έχω, θα είναι η επόμενη αγορά μου, καθώς υπάρχουν ελάχιστα καλά ταμπλετ σε αυτό το μέγεθος. 

 

Για ipad ούτε λόγος. Ήταν το πρώτο μου ταμπλετ { ipad Mini 2 } και ευτυχώς το έδωσα στη γυναίκα μου τα τελευταία χρόνια. Αν δεν είναι jailbroken στην ουσία είναι μια άχρηστη συσκευή.. Άσε που πλέον κολλάει κιόλας. Βέβαια  έχει και τόσα χρόνια, οπότε τα λεφτά του τα έβγαλε πιστεύω. 

 

 

"Αν δεν είναι jailbroken στην ουσία είναι μια άχρηστη συσκευή" , σε αυτό συμφωνώ αν έχεις συνηθίσει στην ελευθερία του Android . Βέβαια εξαρτάται και από τη χρήση που θες να κάνεις. Στο iOS 11 υπάρχει και βασικός file manager πλέον (αν και σπάνια το χρησιμοποιώ). Φυσικά δε συγκρίνεται η ευκολία του Android σε τέτοια θέματα

Το ότι κολλάει συνέχεια φταίει το jailbreak ,ή έχει πρόβλημα hardware. Από εποχή ipad 2 μέχρι air2 δεν μου έχει τύχει να κολλήσει το λειτουργικό ούτε μια φορά .

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που κάποιοι προτείνουν το surface που σαν λειτουργικό έχει τα 10άρια........

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

 

 

"Αν δεν είναι jailbroken στην ουσία είναι μια άχρηστη συσκευή" , σε αυτό συμφωνώ αν έχεις συνηθίσει στην ελευθερία του Android . Βέβαια εξαρτάται και από τη χρήση που θες να κάνεις. Στο iOS 11 υπάρχει και βασικός file manager πλέον (αν και σπάνια το χρησιμοποιώ). Φυσικά δε συγκρίνεται η ευκολία του Android σε τέτοια θέματα

Το ότι κολλάει συνέχεια φταίει το jailbreak ,ή έχει πρόβλημα hardware. Από εποχή ipad 2 μέχρι air2 δεν μου έχει τύχει να κολλήσει το λειτουργικό ούτε μια φορά .

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που κάποιοι προτείνουν το surface που σαν λειτουργικό έχει τα 10άρια........

 

 

γιατί τι έχουν τα 10αρια? Ανωτερα και από τα 2 λειτουργικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Πολύ ωραίο αλλά τα surface (και γενικότερα τα Windows tablets) είναι μονοδρομος.

Δεν νομίζω με την τιμή που έχουν..

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Πάντως μου κάνει εντύπωση που κάποιοι προτείνουν το surface που σαν λειτουργικό έχει τα 10άρια........

Τι εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Med_ss_ είπε

Δεν νομίζω με την τιμή που έχουν..

Τι εννοείς;

σου φαίνονται  πολλά για surface go 399 αρχική τιμή?

Επεξ/σία από alexakos89
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...