Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το tablet Xiaomi Mi Pad 4 Plus με οθόνη 10,1 ιντσών και μπαταρία 8620mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΚΥΡΟ ! Αυτο ειναι 4G και 64 gb !! Πωπω αλλαγη σχολιου !! Xiaomi για ταινιες προγραμματα gps εξωτερικες δουλειες και κακομεταχειριση . Συν 200€ το ipad για χλιδατη περιηγηση και επαγγελματικα προγραμματα Internet . Xiaomi hits again παμε για 30% της αγορας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Χαχα! Δεν είμαι, απλά ανάμεσα από 10, osx, ios, android ,linux απλά ΔΕΝ θα διάλεγα τα 10. Ίσως τα ltsb αλλά ποτέ τα σημερινά 10ρια

200Ε αποκλείεται να φτάσει (δυστυχώς)  μιας και η αγορά δεν είναι τόσο μεγάλη όσο των κινητών

Ο κολλητός μου έχει το surface go και μπορώ να πω είναι απίστευτο. Με έχει κάνει να θέλω να το πάρω παρόλο που δεν έχω ανάγκη για tablet αυτή τη περίοδο xD

1 λεπτό πριν, busellatos είπε

ΑΚΥΡΟ ! Αυτο ειναι 4G και 64 gb !! Πωπω αλλαγη σχολιου !! Xiaomi για ταινιες προγραμματα gps εξωτερικες δουλειες και κακομεταχειριση . Συν 200€ το ipad για χλιδατη περιηγηση και επαγγελματικα προγραμματα Internet . Xiaomi hits again παμε για 30% της αγορας 

Θέμα χρόνου είναι η Xiaomi να πάρει την πρωτιά παντού έτσι όπως πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Ο κολλητός μου έχει το surface go και μπορώ να πω είναι απίστευτο. Με έχει κάνει να θέλω να το πάρω παρόλο που δεν έχω ανάγκη για tablet αυτή τη περίοδο xD

Θέμα χρόνου είναι η Xiaomi να πάρει την πρωτιά παντού έτσι όπως πάει 

Σωστος και οχι αδικα. Εχω ρυθμησει 5-6 Xiaomi κινητα σε φιλους και εχω βρει την υγεια μου . Γρηγορα , οικονομικα, ποιοτικα, χωρις περιττα προγραμματα μεσα οπως Samsungware και τα λοιπα.... Δουλεουν και τρεχουν οπως την πρωτη μερα με ασυναγωνιστη τιμη. Ολα τα ευρω του πανω του. Και τωρα αρχισαν ζεστα να μπαινουν παντου. Μετα απο αυτα παμε σε apple και ios τα υπολοιπα μου κανουν crapware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

γιατί όμως.?

antimalware service executable, Compatibility Telemetry ,WIndows modules Installer worker,

Re-spawn των apps, βεβιασμένα updates , reset των registry tweaks με κάθε μεγάλο update .

Για desktop εφαρμογές το surface είναι μονόδρομος , όχι για απλή καθημερινή χρήση όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να ζητήσω ειλικρινά συγνώμη σε όσους θίχτηκαν με τον όρο σαπάκια... αφού βλέπω πολλοί το παίρνουν πατριωτικά από τα μηνύματα και τις αντιδράσεις, σε σημείο να μηδενίζουν το IOS, λες και ένας heavy user δεν θα μπορέσει να δουλέψει με ένα iPhone...

Δεν πειράζει που δεν αντέχετε την κριτική και μάλιστα από έναν χρήστη Android...

Ίσως να είναι και η ημέρα, ισως αυτό που λέμε περί μύγας, ίσως να μην διαβάζουν καν τι γράφεται και να θέλουν να κάνουν άλλο ένα vs, ίσως και να μην καταλαβαίνουν αυτό που διαβάζουν... 

Ζητώ ειλικρινά συγνώμη που τόλμησα να γράψω ότι κάποιος μπορεί να θέλει να αγοράσει iPad αντί ενός tablet με Android όταν το δεύτερο είναι στην ίδια τιμή...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

antimalware service executable, Compatibility Telemetry ,WIndows modules Installer worker,

Re-spawn των apps, βεβιασμένα updates , reset των registry tweaks με κάθε μεγάλο update .

Για desktop εφαρμογές το surface είναι μονόδρομος , όχι για απλή καθημερινή χρήση όμως

antimalware service executable = βάζεις αν θες δικό σου αντιβαιρους αν έχει θέμα με cpu.

Compatibility Telemetry = δεν σε πειράζουν τα δεδομένα της google και σε πειράζουν της microsoft? ΕΛΕΟΣ

WIndows modules Installer worker = υπαρχει postpone και δεν κανεις το update αν θες.

Re-Spawn των apps? τα σβήνεις και επανέρχονται? Βεβιασμένα updates δεν θα το έλεγα κάθε 6μηνο. Μια χαρα είναι σταθερότατα..

Εφόσον κανεις reg tweaks μαθε να τα κανεις export κιόλας ώστε να τα κανεις import με διπλό κλικ.

 

Ότι διάβασα είναι τελείως ανούσιο και χαζό. κανένα από αυτά δεν μου έχει τύχει σαν πρόβλημα.. Κάνε clean install .

Αλλιώς windows xp.

lost cause...

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

antimalware service executable = βάζεις αν θες δικό σου αντιβαιρους αν έχει θέμα με cpu.

Compatibility Telemetry = δεν σε πειράζουν τα δεδομένα της google και σε πειράζουν της microsoft? ΕΛΕΟΣ

WIndows modules Installer worker = υπαρχει postpone και δεν κανεις το update αν θες.

Re-Spawn των apps? τα σβήνεις και επανέρχονται? Βεβιασμένα updates δεν θα το έλεγα κάθε 6μηνο. Μια χαρα είναι σταθερότατα..

Εφόσον κανεις reg tweaks μαθε να τα κανεις export κιόλας ώστε να τα κανεις import με διπλό κλικ.

Ότι διάβασα είναι τελείως ανούσιο και χαζό. κανένα από αυτά δεν μου έχει πρόβλημα.. Κάνε clean install .

Αλλιώς windows xp.

lost cause...

Με πειράζουν αφού απασχολούν τον επεξεργαστή. Όχι XP ,vista forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Φίλε μου δεν μίλησα για το συγκεκριμένο pad, που είναι τίμιο και τούμπανο, αλλά για τα κινητά και tablet με 1gb ram που έχουν οι περισσότεροι...

Εννοώ, γιατί να πάει σε iPad από ένα σαπάκι κινητό και να μην πάει σε αυτό το tablet που είναι πολύ πιο vfm;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εννοώ, γιατί να πάει σε iPad από ένα σαπάκι κινητό και να μην πάει σε αυτό το tablet που είναι πολύ πιο vfm;

Εννοείτε ότι είναι καλύτερο το Mi Pad από οποιαδήποτε iPad... Αλλά σε μια τιμή κοντά στο iPad, και αν έχει κακή εμπειρία από το android, μπορεί κάποιος να επιλέξει το δεύτερο που έχει και το μηλαράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εννοείτε ότι είναι καλύτερο το Mi Pad από οποιαδήποτε iPad... Αλλά σε μια τιμή κοντά στο iPad, και αν έχει κακή εμπειρία από το android, μπορεί κάποιος να επιλέξει το δεύτερο που έχει και το μηλαράκι...

Την τιμή που είναι κοντά δεν βλέπω. Γιατί το iPad με 64 gb και 4g είναι πολύ πιο ακριβό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Οντως, αλλα γιατι πιστευεις οτι γινεται αυτο?

Κατι μου λεει οτι γινεται επειδη η αγορα των tablet εχει ψοφησει, πλεον ολοι (ακομα και η apple) τα πουλανε σε τιμες "κοστους"

Ναι μπαινει μεσα η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Καταρχήν εννοείται όταν ένα iphone του 2013 δηλαδή 5 ετών τρέχει λειτουργικό του 18 χωρίς θέμα ναι εννοείται είναι resource friendly. με ποια έκδοση είσαι official? oreo? και εκεί θα μείνει. γιατί pie δεν θα παει.2 ετών κινητό. 

όπως επίσης το ότι το χειρίζεται η γιαγιά σου δεν σημαίνει ότι ένα android είναι πιο easy to operate. έρευνες το δείχνουν και όχι εγώ.και επειδή πριν πάρω iphne είχα και android το επιβεβαιώνω 

Despite all the promises by Android phone makers to streamline their skins, the iPhone remains the easiest phone to use by far

"Χωρίς θέμα" πολύ σχετικό αυτό. Διαβάζω ειδησεογραφία... Έχω το S7 από το '16. Του χρόνου θα το αλλάξω οπότε δε με νοιάζει το Pie ειδικά γιατί δεν με αφορούν και τα gestures. Eξάλλου, η Sammy έχει πρώτη χαρακτηριστικά όπως το split screen multitasking ή το video 15 δευτερολέπτων στην οθόνη κλειδώματος.  Δεν ξέρω βέβαια πόσοι χρήστες έχουν iPhone 5 με  6 χρόνια. Εγώ πάντως δεν σκοπεύω να αλλάζω κινητό καθε πενταετία.

Το Android είναι πιο easy to operate γιατί είναι customizable και βεβαίως σαφώς πιο προηγμένο λειτουργικό (πλέον). Πραγματικά δεν αντέχω να βλέπω τους μηλάδες να κοιτούν ουσιαστικά την ίδια οθόνη επί δέκα χρόνια! Στο Android έχεις ακόμα καλύτερες notifications, έχεις Always On Display (με OLED οθόνη), έχεις on screen widgets, έχεις programmable SMS, έχεις LED notifications, έχεις δυνατότητα να αλλάξεις από εικονίδια μέχρι τα πάντα όλα (βλέπε launchers) για να σε βολεύει όχι μόνο αισθητικά, αλλά και χρηστικά.  Ακόμα και το γεγονός ότι οι ρυθμίσεις της κάμερας βρίσκονται στην εφαρμογή της... κάμερας είναι σημαντικό πλεονέκτημα για μένα. Είναι πραγματικά κρίμα ένα λειτουργικό που επί Τζομπς ήταν μπροστά από την εποχή του να μην αντέχεται πλέον. Και μην αρχίσω και γι' άλλα καλούδια όπως live wallpapers και ταχεία φόρτιση χωρίς να πληρώνεις έξτρα 60ευρα γιατί θα μας πιάσει νύχτα. Ούτε app drawer δεν υπάρχει, όλες οι εφαρμογές πεταμένες στην οθόνη.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Την τιμή που είναι κοντά δεν βλέπω. Γιατί το iPad με 64 gb και 4g είναι πολύ πιο ακριβό!

Βρε συμφωνούμε... αλλά μιλάμε για τα εισαγωγικά μοντέλα και την τιμή που είναι κοντά και πείσε τον οποιοδήποτε που θα σου πει "μα συνδέομαι με το Wi-Fi"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βρε συμφωνούμε... αλλά μιλάμε για τα εισαγωγικά μοντέλα και την τιμή που είναι κοντά και πείσε τον οποιοδήποτε που θα σου πει "μα συνδέομαι με το Wi-Fi"... 

Αν και αυτός που θα πάει για το συγκεκριμένο βία θέλει 4g, ας πούμε εστω ότι πάει για το wifi. Για να πάρεις με πάνω από 32 gb (που είναι άχρηστο) θες 390 ευρώ. Ακόμη και εκεί η διαφορά ειναι μεγάλη. Δεν στο συγκρίνω καν με mi pad χωρίς 4g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...