Προς το περιεχόμενο

Η Google καταγράφει τη θέση σας ακόμα και όταν η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν την καταγράφει τις θέσεις μπορεί να μου πει τοτε, η θέση μου τώρα είναι να ξύνω τα π@π@ρι@ μου ή οχι?

Αν δεν μου απαντήσει η ίδια η Google τότε είναι απάτη και το δημοσίευμα και η Google με την εφαρμογή της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παλι θα ηθελα να μαθω ποσο τα κοστολογει, ολα αυτα τα δεδομενα που μαζευει, σε τριτους..........να μαθουμε και τι αξιζουμε τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mader είπε

android.... για τα σκουπιδια... εγω τα λεω, κανεις δεν τα ακουει!

10 χρονια εχω χρησιμοποιήσει τοσα smartphones... ευτυχώς ποτε δεν ειχα android.

Η άγνοια σκοτώνει φίλοι μου... καλή τύχη με τα "open source" κ μην παραπονιέστε.

Καλα οσο για το open source μην εισαι και σιγουρος!

https://www.youtube.com/watch?v=vAxbmCf75a0

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα, είναι αδύνατον να αποφύγεις την παρακολούθηση/συλλογή δεδομένων, εκτός και αν επιλέξεις να παραμείνεις offline.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το περιορίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, mader είπε

android.... για τα σκουπιδια... εγω τα λεω, κανεις δεν τα ακουει!

10 χρονια εχω χρησιμοποιήσει τοσα smartphones... ευτυχώς ποτε δεν ειχα android.

Η άγνοια σκοτώνει φίλοι μου... καλή τύχη με τα "open source" κ μην παραπονιέστε.

Και τι κινητο εχεις αν επιτρεπεται? 😂

Επεξ/σία από ntemek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

9 λεπτά πριν, valkon είπε

Μια χαρά. Όταν θα χαθεί κανά παιδάκι και το βρει η ΓΟΟΓΛΕ μη πείτε ευχαριστώ. Ζήτω η τεχνολογία 

Αν θεωρείς φυσιολογικό να λες σε κάτι δεν θέλω και αυτό να κάνει ότι θέλει τότε ναι αξίζει συγχαρητήρια  

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Step 1:Απενεργοποίηση GPS

Step 2:Σκέφτεσαι πως έχεις το κεφάλι σου ήσυχο 

Step 3:Διαφημίσεις και ειδοποιήσεις τύπου "πώς πέρασες εκεί που πήγες", " δώσε κριτική "

Step 4: ????? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Σεπτέμβρη έρχεται η τρίτη (νομίζω, ή έχασα το μέτρημα) τορπίλη από ΕΕ, ακριβώς γι' αυτό. Η google νομίζει πολλά.

Μόλις τώρα, valkon είπε

Μια χαρά. Όταν θα χαθεί κανά παιδάκι και το βρει η ΓΟΟΓΛΕ μη πείτε ευχαριστώ. Ζήτω η τεχνολογία 

Μέχρι τώρα δεν έχει βρει κανένα! Αν θα βρεί κανένα, σφύρα, εδώ είμαστε.
(μη στηρίζεσαι πολύ στην "τεχνολογία", θα φας τα μούτρα σου όταν αυτή δεν θα πάει καλά ή όταν τελικά δεν θα βγάλει αυτό που εσύ ήθελες).

Υ.Γ. Είδε κανείς το Upgrade;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνει. Το θέμα ειναι πολύ απλό. Ξέρεις οτι το κάνει. Είσαι διατεθημένος να το δεχτείς για να έχεις τις υπηρεσίες της; Ναι; ΟΚ, χάνεις το δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι. Δεν θέλεις; Πήγαινε σε αλλη εταιρεία (που και εκείνη το ιδιο θα κάνει) ή κοψε το internet. Δεν ειναι σωστό, αλλά έτσι δουλευει ο πλανητης. Αν θέλεις και να εχεις δωρεάν τις καλύτερες πλατφόρμες για cloud, email, photos κτλ αλλά ταυτόχρονα να μην χρησιμοποιούνται τα δεδομένα σου για διαφημιση, ζείς σε ουτοπία. Δεν χρειάζεται να κάνουμε συνέχεια την ιδια συζήτηση. Κάποτε που δεν υπήρχαν αποδειξεις ίσως. Πλέον ξέρουμε ολοι οτι αυτο γινεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που δεν έχω κάτι ενεργό ούτε τοποθεσία (καθόλου είναι πλυρος disabled) ούτε web and app history ούτε τίποτε τίποτα και μου βγάζει πάλι διαφημίσεις σχετικά με το που ήμουν.... ούτε καν wifi δεν έχω ενεργό πέρα από το σπίτι.........

 

και πάλι βρίσκει δλδ τι άλλο πρέπει να κλείσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Καλά κάνει. Το θέμα ειναι πολύ απλό. Ξέρεις οτι το κάνει. Είσαι διατεθημένος να το δεχτείς για να έχεις τις υπηρεσίες της; Ναι; ΟΚ, χάνεις το δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι. Δεν θέλεις; Πήγαινε σε αλλη εταιρεία (που και εκείνη το ιδιο θα κάνει) ή κοψε το internet. Δεν ειναι σωστό, αλλά έτσι δουλευει ο πλανητης. Αν θέλεις και να εχεις δωρεάν τις καλύτερες πλατφόρμες για cloud, email, photos κτλ αλλά ταυτόχρονα να μην χρησιμοποιούνται τα δεδομένα σου για διαφημιση, ζείς σε ουτοπία. Δεν χρειάζεται να κάνουμε συνέχεια την ιδια συζήτηση. Κάποτε που δεν υπήρχαν αποδειξεις ίσως. Πλέον ξέρουμε ολοι οτι αυτο γινεται. 

εχω ενα smartphone χωρις καν account μεσα μονο browser και αυτός όχι chrome...... και έχω κάνει decine οταν ζήτησε για google services....... και ναι πάλι τρωω στην μάπα όλα αυτά......... δεν έχει σχέση τα δέχτηκες δεν τα δέχτηκες.... έχεις google play services μέσα? τα τρως όλα στην μάπα θες δεν θες και όχι δεν δέχτηκα καμία από της υπηρεσίες της ούτε καν google account εχω μεσα

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...