Προς το περιεχόμενο

Η Google καταγράφει τη θέση σας ακόμα και όταν η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω λυπαμαι την google που απλα με βλεπει να ειμαι απο την δουλεια στο σπιτι και απο το σπιτι στην δουλεια. Πρεπει να εχουν βαρεθει την ζωη τους οι ανθρωποι.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα ημουν για καφε με ανοιχτα τα δεδομενα και κλειστο το gps και μου εβγαλε ειδοποίηση για αξιολόγηση του μαγαζιου. Τι να πει κανεις.? Εγω λεω οτι με nokia 3310 εβλεπα περισσότερα χαμογελα στο κοσμο και εσεις οσο θέλετε μαλωστε για τα notch για χαρακτηριστικα και χιλια δυο αγγουρια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Black Demis είπε

εχω ενα smartphone χωρις καν account μεσα μονο browser και αυτός όχι chrome...... και έχω κάνει decine οταν ζήτησε για google services....... και ναι πάλι τρωω στην μάπα όλα αυτά......... δεν έχει σχέση τα δέχτηκες δεν τα δέχτηκες.... έχεις google play services μέσα? τα τρως όλα στην μάπα θες δεν θες και όχι δεν δέχτηκα καμία από της υπηρεσίες της ούτε καν google account εχω μεσα

To Android ειναι της Google. Δέχτηκες την στιγμή που το αγόρασες. Μπορούσες να πάρεις feature phone με 25 Ευρω. Δεν το εκανες. Οπότε "αγνοείς" την σαπίλα της Google για να κρατήσεις τα καλά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google αν δεν απατώμαι μπορεί να δει την τοποθεσία σου από τα WiFi της εκάστοτε περιοχής και μάλιστα καταγράφει σε κάθε μαγαζί ποιο είναι το AP που χρησιμοποιείται. Επίσης σε πολυσύχναστες πλέον περιοχές είναι σε θέση με την μέθοδο τριών σημείων να ξέρει που είναι Τ, Πχ αν βρίσκεσαι σε ένταση σήματος ανάμεσα από 3 WiFi a,b,c θα προσδιορίσει την θέση σου με μεγάλη ακρίβεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

😊...για ακόμη μια φορά επιβεβαιώνει ότι ο... Τσάμπας έχει πεθάνει !!! Πολύ σωστά γράφεται...,ότι δεν είναι δυνατόν να χρησιμοποιείς έτσι...δωρεάν τις όποιες υπηρεσίες της, χωρίς το ανάλογο αντίτιμο που εκείνη ορίζει...όπως το ορίζει.. Σκέπτομαι,να ενεργοποίησω το παλιό μου NOKIA...αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κάτι θα πετύχω στην χαμένη μου...ιδιωτικότητα. Αλλά, για μια στιγμή...δεν έχω κάτι να κρύψω, απλά την ησυχία μου...Θέλω !!!! 

 

Επεξ/σία από premier155
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην ηλικια των 10 δεν δινεις σημασία. Στην ηλικια των 20 εισαι επαναστάτης και δεν θες καν να σε παρακολουθούν. Στην ηλικια των 30 αρχιζεις να εχεις αμφιβολίες. Και στην ηλικια των 40 παρακαλας καποιος να σου δινει σημασια και να σε παρακολουθεί .... Ευχαριστούμε Google : )

Επεξ/σία από Agony
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, anthkout είπε

και τι α κανς..

α κατσεις να μαλωσεις?

Όλο και κάποια διαμαρτυρία θα γίνει... θα πέσει καμία μήνυση... άντε και κανένα πρόστιμο από κυβερνητικές υπηρεσίες... Έτσι θα πάει το παραμύθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mader είπε

android.... για τα σκουπιδια... εγω τα λεω, κανεις δεν τα ακουει!

10 χρονια εχω χρησιμοποιήσει τοσα smartphones... ευτυχώς ποτε δεν ειχα android.

Η άγνοια σκοτώνει φίλοι μου... καλή τύχη με τα "open source" κ μην παραπονιέστε.

Και iPhone να έχεις αν χρησιμοποιείς υπηρεσίες της το ίδιο πράγμα είναι. Εκτός αν έχεις yahoo mail και παίζεις με χάρτες Bing

:)

Βέβαια μπορεί να έχεις σφαιράτα Windows και να είσαι σίγουρος ότι η Microsoft δεν ξέρει τίποτα για σένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...