Προς το περιεχόμενο

Κρασι ασχημη μυρωδια


Mr V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αγορασα μια φιαλη κρασι απο γνωστο super market... Το ανοιγω χτες και ειχε μια μυρωδια σαν κλουβιο αυγο.Υποψιν ηταν γυαλινο μπουκαλι με φελλο κτλπ..και φυσικα δεν το ηπιε κανεις...

Ειναι λογικο αυτο? Τι θα κανατε στην θεση μου? Να το γυρισω πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ευθύνη του σούπερ μάρκετ για  τυχόν σφάλμα της εμφιάλωσης. Τώρα εάν είναι ακριβό κρασί και υπάρχει και συμφωνία μεταξύ του παραγωγού και του σούπερ μάρκετ, λογικά θα στο αλλάξει. Συμπερασματικά  είναι στο χέρι του υπεύθυνου στο μαγαζί να στο αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, johnkampol είπε

Δεν είναι ευθύνη του σούπερ μάρκετ για  τυχόν σφάλμα της εμφιάλωσης. Τώρα εάν είναι ακριβό κρασί και υπάρχει και συμφωνία μεταξύ του παραγωγού και του σούπερ μάρκετ, λογικά θα στο αλλάξει. Συμπερασματικά  είναι στο χέρι του υπεύθυνου στο μαγαζί να στο αλλάξει.

5 ευρω η φιαλη εχει...δν νομιζω οτι θεωρειται ακριβο...εχω αποδειξη αγορας...θα προσπαθησω να το γυρισω πισω να δουμε τι θα μου πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mr V είπε

5 ευρω η φιαλη εχει...δν νομιζω οτι θεωρειται ακριβο...εχω αποδειξη αγορας...θα προσπαθησω να το γυρισω πισω να δουμε τι θα μου πουν...

Θα στο αλλάξουν, αλλά ακόμα και αν δεν το δεχθούν, απευθύνεσαι στον ΕΦΕΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnkampol είπε

Δεν είναι ευθύνη του σούπερ μάρκετ για  τυχόν σφάλμα της εμφιάλωσης. Τώρα εάν είναι ακριβό κρασί και υπάρχει και συμφωνία μεταξύ του παραγωγού και του σούπερ μάρκετ, λογικά θα στο αλλάξει. Συμπερασματικά  είναι στο χέρι του υπεύθυνου στο μαγαζί να στο αλλάξει.

Τι λέτε ρε? Είστε τελείως άσχετοι. Είναι υποχρεωμένοι να το αλλάξουν και είναι ευθύνη τους γιατί αυτοί σου το πούλησαν. Διαβάστε λίγο νομοθεσία και μετά γράψτε. Αν είναι δυνατόν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2018 στις 9:49 ΠΜ, Mr V είπε

Παιδια αγορασα μια φιαλη κρασι απο γνωστο super market... Το ανοιγω χτες και ειχε μια μυρωδια σαν κλουβιο αυγο.Υποψιν ηταν γυαλινο μπουκαλι με φελλο κτλπ..και φυσικα δεν το ηπιε κανεις...

Ειναι λογικο αυτο? Τι θα κανατε στην θεση μου? Να το γυρισω πισω?

Κρασί εμφιαλωμένο από s/m είναι σαν να παίρνεις γουρούνι στο σακί.:D

Για αυτό λέμε πήγαινε Σπάτα και πάρε από παραγωγό χύμα πάντα με δοκιμή πριν το αγοράσεις με 2,5 έως 3 ευρώ το 1,5 λίτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, papoys1 said:

Κρασί εμφιαλωμένο από s/m είναι σαν να παίρνεις γουρούνι στο σακί.:D

Για αυτό λέμε πήγαινε Σπάτα και πάρε από παραγωγό χύμα πάντα με δοκιμή πριν το αγοράσεις με 2,5 έως 3 ευρώ το 1,5 λίτρο.

Τα εμφιαλωμένα κρασιά απο γνωστούς παραγωγούς είναι πολυ πιο εγγυημένα απο τα χύμα, που συνήθως είναι "ρεταλια" απο διάφορους παραγωγούς ανακατεμένα σε μια δεξαμενή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2018 στις 11:32 ΠΜ, johnkampol είπε

Περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει το Σούπερ Μάρκετ 

Μετα απο κανα 15λεπτο αναμονης κ στραβωμα μου το αλλαξαν εν τελη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Τα εμφιαλωμένα κρασιά απο γνωστούς παραγωγούς είναι πολυ πιο εγγυημένα απο τα χύμα, που συνήθως είναι "ρεταλια" απο διάφορους παραγωγούς ανακατεμένα σε μια δεξαμενή...

Μη νομίζεις ότι τα εμφιαλωμένα είναι ντε και καλά όλα άριστης ποιότητας.

Τα περισσότερα εμφιαλωμένα είναι από κάποιους που το παίζουν παραγωγοί αλλά δεν γνωρίζουν καν πως είναι το αμπέλι.Απλά αγοράζουν σταφύλια ή έτοιμο μούστο ή κρασί από κάπου αλλού  το εμφιαλώνουν σε ένα ωραίο φιμέ μπουκάλι ετικέτα με επίχρυσα ή ασημένια γράμματα για περισσότερο εφέ και στο ράφι του s/m.

Τουλάχιστον στο χύμα έχεις το περιθώριο της δοκιμής υπάρχουν δε αρκετοί καλοί παραγωγοί με καλή ποιότητα χύμα κρασιού.Βέβαια αν πάρεις χύμα από το μαγαζάκι στην Αχαρνών στην Αγία Παρασκευή στο Βοτανικό ή στο Περιστέρι εκεί σίγουρα δεν ξέρεις τι αγοράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Μη νομίζεις ότι τα εμφιαλωμένα είναι ντε και καλά όλα άριστης ποιότητας.

Τα περισσότερα εμφιαλωμένα είναι από κάποιους που το παίζουν παραγωγοί αλλά δεν γνωρίζουν καν πως είναι το αμπέλι.Απλά αγοράζουν σταφύλια ή έτοιμο μούστο ή κρασί από κάπου αλλού  το εμφιαλώνουν σε ένα ωραίο φιμέ μπουκάλι ετικέτα με επίχρυσα ή ασημένια γράμματα για περισσότερο εφέ και στο ράφι του s/m.

Τουλάχιστον στο χύμα έχεις το περιθώριο της δοκιμής υπάρχουν δε αρκετοί καλοί παραγωγοί με καλή ποιότητα χύμα κρασιού.Βέβαια αν πάρεις χύμα από το μαγαζάκι στην Αχαρνών στην Αγία Παρασκευή στο Βοτανικό ή στο Περιστέρι εκεί σίγουρα δεν ξέρεις τι αγοράζεις.

Δεν είπε για τα εμφιαλωμένα γενικώς. Είπε "εμφιαλωμένα κρασιά απο γνωστούς παραγωγούς". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...