Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Δημόσια δοκιμή της εφαρμογής Your Phone για όλους τους χρήστες Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft ξεκίνησε την περασμένη εβδομάδα τις δοκιμές της εφαρμογής Your Phone η οποία θα περιλαμβάνεται στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10.

Μέσω της συγκεκριμένης εφαρμογής, ο χρήστης μπορεί να βλέπει συγκεκριμένο περιεχόμενο από το smartphone του, απευθείας στην οθόνη του υπολογιστή του και να αλληλεπιδρά μ' αυτό χωρίς να χρειάζεται να αγγίξει το κινητό του. Αν και δε το συνηθίζει, η Microsoft κάνει διαθέσιμη την εφαρμογή για όλους τους χρήστες των Windows 10 από σήμερα και όχι μόνο για όσους συμμετέχουν στο πρόγραμμα δοκιμών Windows Insider, προκειμένου να πάρουν μια πρώτη γεύση για το πως θα δουλεύει. Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη στο Windows Store και για την ώρα υποστηρίζει συνδέσεις μόνο με Android smartphones και τη δυνατότητα να ανοίξει κάποιος στον υπολογιστή του μια ιστοσελίδα την οποία βλέπει ήδη στο κινητό του. Τα πράγματα είναι καλύτερα για όσους έχουν εγκατεστημένη μια δοκιμαστική έκδοση των Windows 10 Redstone 5, οι οποίοι μπορούν παράλληλα να μεταφέρουν φωτογραφίες από το android smartphone τους στο υπολογιστή με ένα από drag n drop.

YourPhone.jpg

Όπως έχει υποσχεθεί η Microsoft από την αρχή, η εφαρμογή Your phone θα υποστηρίζει σύντομα συγχρονισμό γραπτών μηνυμάτων και ειδοποιήσεων ενώ μέρος των αρχικών υποσχέσεων της εταιρείας είναι και η υποστήριξη όχι μόνο των android smartphones αλλά και των iPhone, μέχρι το σημείο που αυτό είναι επιτρεπτό και δεν προσκρούει στους περιορισμούς της Apple.

TheVerge


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, maarinos είπε

Θα προτιμήσω την εφαρμογή της MS, σόρρυ.

23 λεπτά πριν, Istros είπε

Καιρός ήταν.Τα iPhone πάλι απ' έξω?

Είναι κάτι σαν beta οποτε μόλις ολοκληρωθεί θα έχει και iPhones 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Requires Android 7.0+

Μόνο εγώ το είδα αυτό; Πόσοι έχουν Android 7 και βάλε; Εγώ έχω κινητό σχετικά καινούριο και έχει μείνει ακόμη στην 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, gokuthelegend said:

Requires Android 7.0+

Μόνο εγώ το είδα αυτό; Πόσοι έχουν Android 7 και βάλε; Εγώ έχω κινητό σχετικά καινούριο και έχει μείνει ακόμη στην 5.

5; Σχετικά καινούργιο; Για πολύ κακή επιλογή σε κόβω :P

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Requires Android 7.0+

Μόνο εγώ το είδα αυτό; Πόσοι έχουν Android 7 και βάλε; Εγώ έχω κινητό σχετικά καινούριο και έχει μείνει ακόμη στην 5.

αν ηταν αμαξι...ναι ακομα θα ηταν καινουριο ...κινητο με εκδοση 5....θεωρείτε παλιο...δυστηχως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μεινει στασιμη και δεν εμπλουτιστει με νεα χαρακτηριστικα (π.χ. κλησεις και μηνυματα απο την εφαρμογη κτλ) τοτε θα θαφτει πολυ γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα iphone το 3uTools κάνει τα πάντα και είναι τζάμπα. Ποιος ο λόγος για να φορτώσω στο λειτουργικό άλλο ένα app που δεν κάνει τίποτα ξεχωριστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...