Προς το περιεχόμενο

iPhone


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θέλω να ρωτήσω κάτι.Θελω να πάρω iPhone και είμαι ανάμεσα στο 7 και στο 8 ποιο να πάρω και γιατί;Να πω ότι το θέλω για απλή χρήση(όχι παιχνίδια) και να πω ότι θα το πάρω μετά την ανακοίνωση των καινούριων.

Επισης αναμεσα σε 7 και 7 plus τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ερωτηση ειναι αυτη; Παιρνεις το καλυτερο που μπορεις να παρεις καθε φορα. Για απλη χρηση βεβαια και το 6s ή ακομη και το 6 μια χαρα ειναι. Το εαν θελεις μεγαλη ή μικρη οθονη εξαρταται και παλι απο εσενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε θέλω να πω αν έχει ουσιαστικές διάφορες το 8 με το 7 για να κάνει 130€ παραπάνω.

πειτε και άλλες απόψεις.Επισης ποσό αναμένεται να πέσει η τιμη του 8 και του 7 μετά τον Σεπτέμβριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Φίλε θέλω να πω αν έχει ουσιαστικές διάφορες το 8 με το 7 για να κάνει 130€ παραπάνω.

πειτε και άλλες απόψεις.Επισης ποσό αναμένεται να πέσει η τιμη του 8 και του 7 μετά τον Σεπτέμβριο;

Αν δεν ειχε ουσιαστικες διαφορες δεν θα κυκλοφορουσε το 8ρι....

Για το δευτερο αντε να πεσει 100ευρω οταν βγουν τα νεα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Φίλε θέλω να πω αν έχει ουσιαστικές διάφορες το 8 με το 7 για να κάνει 130€ παραπάνω.

πειτε και άλλες απόψεις.Επισης ποσό αναμένεται να πέσει η τιμη του 8 και του 7 μετά τον Σεπτέμβριο;

Καλυτερος επεξεργαστης, καλυτερη καμερα, ασυρματη φορτιση, νεο design.

Εαν ειχες το 7 δεν θα αξιζε η αναβαθμιση. Αλλα οταν τωρα αγοραζεις την συσκευη δεν βλεπω τον λογο να πας σε 7 εαν μπορεις να δωσεις το κατι παραπανω στο 8. Απο την αλλη προσωπικα ουτε το 8 ουτε το Χ με ενθουσιαζει για τα χρηματα τους οποτε βολευομαι με το 7αρι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλή χρήση δεν υπάρχει λόγος να πας στο 8. Καλύτερα να δώσεις την διαφορά για περισσότερο αποθηκευτικό χώρο στο 7. Οι διάφορες δεν είναι τρομερές για να πεις "Ουαου". Και εγώ περιμένω να ανακοινωθούν τα νέα μοντέλα για να δω τι πτώση τιμών θα έχει το 7. 

Εν τέλη για καθημερινή χρήση (mail ,social media , browsing ) σε θέμα ταχύτητας και ανταπόκρισης είτε το 6s είτε το 7 ή 8 ίδια θα σου φανούν. Οι "διάφορες " στα μοντέλα των iPhone είναι για να δικαιολογεί η apple το κόστος των νέων μοντέλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Fotis Deutschland said:

Να πω οτι εχω το 6s.Αρα σε ποιο συμφερει να παω 7 η 8?

Σε 8ρι να πας αν είναι έτσι. Εξαρτάται βέβαια και την τιμή που θα τα βρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Για αλλαγη.Επισης ειναι καλυτερο το 7 plus η το 8?

Μ’αρεσει που το συζηταμε. Ειπες οτι οι απαιτησεις σου ειναι για απλή χρήση αλλα τωρα λες οτι θελεις αλλαγη απο 6s απλα για να αλλαξεις! Ρωτας ταυτοχρονα ποια ειναι καλυτερη συσκευη και εαν αξιζει ενω δεν εχεις σκοπο να την χρησιμοποιησεις στην πραξη στα ορια που θα φανουν οι διαφορες της! Την ιδια στιγμη δεν ξερεις καν εαν σου ταιριαζει το μικρο ή το μεγαλο μεγεθος του 7/7+.

Απαντησεις απλες.

- Καθε νεο μοντελο ειναι καλυτερο απο το επομενο.

- Το 7+ ειναι καλυτερο απο το 7

- Το 8 ειναι καλυτερο απο 7/7+ (εαν δεν υπολογισεις το μεγεθος)

Σε κανενα δεν θα καταλαβεις διαφορες απο το 6s που εχεις για την απλη χρηση που λες.

Πραγματικα δεν εχει νοημα η αλλαγη που θελεις. Εαν θελεις παλι να αλλαξεις παρε οτι σου κανει κλικ. Παρεμπιπτωντος το 7 ειναι ιδιο με το 6s στην πραξη οπτικα οποτε δεν θα καταλαβεις καν την αλλαγη οποτε προς τι η αλλαγη;

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Ευχαριστω για την απαντηση.Μαλλον θα παρω το 8αρι.Φιλε τα ρωταω ολα αυτα γιατι θελω το καλυτερο.

Το καλυτερο ειναι το πιο νεο. Ισχυει παντα. Αυτο που δεν ισχυει παντα ειναι εαν αξιζει σε σχεση με το κοστος η αλλαγη ή οχι.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...