Προς το περιεχόμενο

Χερι εξω απο την πορτα του αυτοκινητου κατά την οδήγηση


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, KoreanW είπε

...εννοείς ότι το χέρι του αλλουνού ενοχλεί περισσότερο από το δικό σου δίκυκλο με εσένα πάνω του ενόσω κινείσαι ανάμεσα στις λωρίδες;

...και ότι η τροχαία πρέπει από όλα αυτά να επιβάλλει πρόστιμο μόνο για τη γόπα που ρίχνει από το παράθυρο;

μην αρχιζεις τα πανεπιστημονικα κι εσαι... υπερασπιστης της παραβατικοτητας κλπ επειδη μπορω ανετα να σε "ακυρωσω" πανω σε αυτο... Μην το παιζεις συντηρητικος οδηγος ελληναρας κι εσυ.. Ολοι κανουμε τις μλκιες μας μην προσπαθεις βγεις κι απο πανω.. εγω σου λεω το αλλο... Ο οδηγος x πεταει αναμμενο τσιγαρο απ το παραθυρο.. Ο οδηγος x με μηχανη-μηχανακι η ακομα με ποδηλατο που ειναι απο πισω του,  το τσιγαρο πεφτει πανω στο μπλουζακι του με αποτελεσμα να χασει τον προσανατολισμο του και να τρακαρει η να τσακιστει μονος του δεξια αριστερα.. Ποιος φταιει τοτε???? Επειδη το παιζεις εξυπνος θα στο πω με απλα ελληνικα... Τροχαιο δεν σημαινει απαραιτητα να υπαρξει συγκρουση 2 οχηματων.... Αρα μπορει ανα πασα στιγμη να δημιουργηθει ατυχημα επειδη οι περισσοτεροι καθυστερημενοι δεν χρησιμοποιουν το σταχτοδοχειο που υπαρχει στο αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, nightwalker1990 said:

μην αρχιζεις τα πανεπιστημονικα κι εσαι... υπερασπιστης της παραβατικοτητας κλπ επειδη μπορω ανετα να σε "ακυρωσω" πανω σε αυτο... Μην το παιζεις συντηρητικος οδηγος ελληναρας κι εσυ.. Ολοι κανουμε τις μλκιες μας μην προσπαθεις βγεις κι απο πανω.. εγω σου λεω το αλλο... Ο οδηγος x πεταει αναμμενο τσιγαρο απ το παραθυρο.. Ο οδηγος x με μηχανη-μηχανακι η ακομα με ποδηλατο που ειναι απο πισω του,  το τσιγαρο πεφτει πανω στο μπλουζακι του με αποτελεσμα να χασει τον προσανατολισμο του και να τρακαρει η να τσακιστει μονος του δεξια αριστερα.. Ποιος φταιει τοτε???? Επειδη το παιζεις εξυπνος θα στο πω με απλα ελληνικα... Τροχαιο δεν σημαινει απαραιτητα να υπαρξει συγκρουση 2 οχηματων.... Αρα μπορει ανα πασα στιγμη να δημιουργηθει ατυχημα επειδη οι περισσοτεροι καθυστερημενοι δεν χρησιμοποιουν το σταχτοδοχειο που υπαρχει στο αυτοκινητο.

έχω δει και δικυκλιστές με τσιγαράκι, μπουκάλι πλαστικό που το πετάνε και όποιον πάρει ο χάρος, καφάσια στην μπαγκαζιέρα, κοιλοδοκούς στο χέρι και δε συμμαζεύεται

ακύρωσε ό,τι θες, και έχεις άδικο και δεν μπήκα καν στον κάπο να σε χρωματίσω με αυθαίρετους χαρακτηρισμούς όπως έκανες

γενικώς η Ελλαδίτσα είναι η χώρα που ο καθένας αγανακτά με την παρανομία ...του άλλου LOL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ειστε μικροψυχοι. Τι τα θες τα δυο χερια στο τιμονι drifter εισαι ή οδηγος formula 1? Μια χαρα ειναι με το ενα χερι κι οταν χρειαστει το 2ο ειναι στο παραθυρο κι επεμβαινει αμεσως. Δηλαδη επειδη το λεει ο ΚΟΚ εσεις οδηγατε και με τη ζελατινα του κρανους κατεβασμενη συνεχεια? Η μηπως ελεγχεται το αμαξι περιμετρικα καθε φορα που μπαινετε ? 

ΕΠΙΣΗΣ!!! Του ΚΟΚ κανονικα δεν θα επρεπε να του πεφτει λογος ουτε για χρηση ζωνης ουτε για κρανους. Αυτο εχει να κανει με τη δικη σου ασφαλεια για την οποια εισαι εσυ και μονο υπευθυνος. Δεν επηρεαζει την ασφαλεια των αλλων στο δρομο ουτε στο ελαχιστο. Μη μου πειτε αμα πεταχει μια μυγα και σου μπει στο ματι θα τρακαρεις. 40 φορες μου εχει συμβει ΜΕ κρανος και δεν εχω παθει τιποτα. Ο ΚΟΚ καλο θα ηταν να κυνηγαει αντικανονικες συμπεριφορες και μονο. Σε ολη μου τη ζωη δεν εχω δει να γραφουν εναν ανθρωπο για παραβιαση STOP αλλα ολη μερα γραφουν κρανη , ζωνες και παρκαρισματα. Αντε και κανα αλκοτεστ που σε γραφουν και μετα φευγεις με το οχημα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, KoreanW είπε

και επίσης μην συνεχίζεις τους λογικούς ακροβατισμούς με το να θεωρείς ότι επικίνδυνοι στο οδόστρωμα είναι οι μεν και οι άλλοι ανεύθυνοι και ακίνδυνοι

 

Και οι μεν ειναι επικινδυνοι αλλα και οι δε.

Το κοιταζω απο την πλευρα μου γιατι ο τετρατροχος θα σκοτωσει το διτροχο στο 90% των περιπτωσεων,οχι το αντιστροφο.

ΚΑι να σου απαντησω και σε αυτο που προσθεσες καθυστερημενα,στο μονο σημειο που ειμαι "υπερασπιστης της παραβατικοτητος" ειναι στη διηθηση,καθως ειναι κατι που εμφανιζεται ως παρανομο αλλα δε μπορει να εφαρμοστει η απαγορευση και το ξερεις.

 

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, GoldenAssassin said:

Μην ειστε μικροψυχοι. Τι τα θες τα δυο χερια στο τιμονι drifter εισαι ή οδηγος formula 1? Μια χαρα ειναι με το ενα χερι κι οταν χρειαστει το 2ο ειναι στο παραθυρο κι επεμβαινει αμεσως. Δηλαδη επειδη το λεει ο ΚΟΚ εσεις οδηγατε και με τη ζελατινα του κρανους κατεβασμενη συνεχεια? Η μηπως ελεγχεται το αμαξι περιμετρικα καθε φορα που μπαινετε ? 

ΕΠΙΣΗΣ!!! Του ΚΟΚ κανονικα δεν θα επρεπε να του πεφτει λογος ουτε για χρηση ζωνης ουτε για κρανους. Αυτο εχει να κανει με τη δικη σου ασφαλεια για την οποια εισαι εσυ και μονο υπευθυνος. Δεν επηρεαζει την ασφαλεια των αλλων στο δρομο ουτε στο ελαχιστο. Μη μου πειτε αμα πεταχει μια μυγα και σου μπει στο ματι θα τρακαρεις. 40 φορες μου εχει συμβει ΜΕ κρανος και δεν εχω παθει τιποτα. Ο ΚΟΚ καλο θα ηταν να κυνηγαει αντικανονικες συμπεριφορες και μονο. Σε ολη μου τη ζωη δεν εχω δει να γραφουν εναν ανθρωπο για παραβιαση STOP αλλα ολη μερα γραφουν κρανη , ζωνες και παρκαρισματα. Αντε και κανα αλκοτεστ που σε γραφουν και μετα φευγεις με το οχημα σου!

μεταξύ μας, το αν φοράς ζώνη/κράνος αφορά το κοινωνικό σύνολο γιατί η ζωή σου και η ασθένειά σου κοστίζει για το κοινωνικό σύνολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

μεταξύ μας, το αν φοράς ζώνη/κράνος αφορά το κοινωνικό σύνολο γιατί η ζωή σου και η ασθένειά σου κοστίζει για το κοινωνικό σύνολο

Αν πεθανω θα κοστισω ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ απο το αν τραυματιστω σοβαρα οποτε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GoldenAssassin είπε

Τι τα θες τα δυο χερια στο τιμονι drifter εισαι ή οδηγος formula 1? Μια χαρα ειναι με το ενα χερι κι οταν χρειαστει το 2ο ειναι στο παραθυρο κι επεμβαινει αμεσως.

Θεε μου τι διαβαζω..

3 λεπτά πριν, KoreanW είπε

40 φορες μου εχει συμβει ΜΕ κρανος και δεν εχω παθει τιποτα.

 Ω θεε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλα που υπαρχετε κι εσεις οι τυπικοι οδηγοι που τα κανετε ολα σωστα και παει η Ελλαδα μπροστα

Μόλις τώρα, talibanakos είπε

Θεε μου τι διαβαζω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, talibanakos said:

Και οι μεν ειναι επικινδυνοι αλλα και οι δε.

Το κοιταζω απο την πλευρα μου γιατι ο τετρατροχος θα σκοτωσει ο διτροχο στο 90% των περιπτωσεων,οχι το αντιστροφο.

και ο τετράτροχος θα κάνει έναν ελιγμό για να αποφύγει το δίτροχο και μπορεί να χάσει τη ζωή του

στο 90% των περιπτώσεων, ο δικυκλιστής είναι παραβατικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KoreanW είπε

και ο τετράτροχος θα κάνει έναν ελιγμό για να αποφύγει το δίτροχο και μπορεί να χάσει τη ζωή του

στο 90% των περιπτώσεων, ο δικυκλιστής είναι παραβατικός

Τα στατιστικα ειναι απο δικη σου ερευνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GoldenAssassin είπε

Να στε καλα που υπαρχετε κι εσεις οι τυπικοι οδηγοι που τα κανετε ολα σωστα και παει η Ελλαδα μπροστα

2 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Τυπικοτεροι απο εσενα σιγουρα,οπως και λιγοτεροι επικινδυνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KoreanW είπε

και ο τετράτροχος θα κάνει έναν ελιγμό για να αποφύγει το δίτροχο και μπορεί να χάσει τη ζωή του

στο 90% των περιπτώσεων, ο δικυκλιστής είναι παραβατικός

Αφού έτσι αποφάσισες, έτσι θα είναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά .... είναι παράνομο; Αν δεν είναι τότε προς τι τόση ενόχληση. Οκ, μοιάζει λίγο σαν επίδειξη ή μαγκιά όπως και πολλά άλλα στην καθημερινότητα αλλά δε νομίζω ότι είναι επικίνδυνο (τουλάχιστο όσο το κινητό ή ο καφές). Προσωπικά δε βολεύομαι με το χέρι έξω, αλλά πίνω καφεδάκι, και μιλάω και στο κινητό πού και πού όπως οι περισσότεροι εδώ φαντάζομαι. Οπότε μπορείτε να βρίσετε εμένα καλύτερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

και ο τετράτροχος θα κάνει έναν ελιγμό για να αποφύγει το δίτροχο και μπορεί να χάσει τη ζωή του

στο 90% των περιπτώσεων, ο δικυκλιστής είναι παραβατικός

Ειμαι επαγγελματιας οδηγος χρονια τωρα,να εισαι σιγουρος οτι αυτοι που ειναι πιο παραβατικοι ειναι οι τετρατροχοι.

 

1 λεπτό πριν, Jiakometi είπε

Αφού έτσι αποφάσισες, έτσι θα είναι....

Ετσι τον συμφερει μπας και "κερδισει" στην αντιπαραθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Jiakometi said:

Αφού έτσι αποφάσισες, έτσι θα είναι....

έτσι είναι, ναι μόλις τώρα βγήκε το πόρισμα όσο και ο δικυκλιστής είναι ακνδυνος 90%

υγ: και δε χρειάζομαι καμία αντιπαράθεση και πρέπει να την κερδίσω, τα τραβάμε στους δρόμους και γνωριζόμαστε όλοι,

και το δίκυκλο από πρώτο χέρι το ξέρω και τα ρίσκα και τις ταρζανιές του και τα ωφελήματά του

ειλικρίνεια θέλει και αυτογνωσία, τα λάθη μάς αφορούν όλους ιδίως όταν πρόκειται για τη δημόσια ασφάλεια και τον αλληλοσεβασμό

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...