Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: MacBook Air με Retina οθόνη και Mac mini Pro ετοιμάζει για φέτος η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Haha  εξηγησε μου  αν θες γιατι το πηρες εξ'αρχης  ? Αφου δεν ειχε τα χαρακτηριστικα που ηθελες.

Χρειαζομουν μηχανημα που να τρεχει και mac os x.(επισης, οταν το πηρα, δεν ειχε βγει το ανασχεδιασμενο dell xps 13 και δεν ηταν thoroughly tested)

Πια, τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιω το εκαστοτε dell 13", που ειναι πιο πρακτικο, πιο αξιοπιστο και ποιοτικο.

 

2.png

 

Αν με ικανοποιησει το φημολογουμενο καινουριο air 13"(με φοβιζει λιγο το πληκτρολογιο του), τοτε μαλλον θα αντικαταστησω το παλιο air.

Επεξ/σία από haHa
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, haHa είπε

Χρειαζομουν μηχανημα που να τρεχει και mac os x.(επισης, οταν το πηρα, δεν ειχε βγει το ανασχεδιασμενο dell xps 13)

Πια, τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιω το εκαστοτε dell 13" .

Πολυ ποιοτικα και ta Dell αναμφισβητα  XPS  εχω και εγω απλα ειναι πολυ παλιο πλεον και βαρυ (που ηταν απο την αρχη )  και η χρηση που  του κανω ειναι μονο στο σπιτι .Στην ουσια εχει την χρηση σταθερου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Πολυ ποιοτικα και ta Dell αναμφισβητα  XPS  εχω και εγω απλα ειναι πολυ παλιο πλεον και βαρυ (που ηταν απο την αρχη )  και η χρηση που  του κανω ειναι μονο στο σπιτι .Στην ουσια εχει την χρηση σταθερου .

13αρι ειναι στο sweet spot, χτυπα ή το φημολογουμενο air 13 ή το dell xps 13 οταν ερθει η ωρα της αλλαγης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιμένω πως και πως... δεν ελπίζω σε τιμή τύπου τα 256GB στα 1000 αλλά ποτέ δεν ξέρεις..Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα αφαιρέσουν όλες τις θύρες και το magsafe και θα αφήσουν usb-c μόνο και θα πειράξουν το πληκτρολόγιο βάζοντας πχ 1st gen butterfly (στην ουσία το πληκτρολόγιο χωρίς την προστασία για σκόνη κτλ.) όπως στα καινούργια macbook pro 13 χωρίς touchbar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gRim είπε

Το περιμένω πως και πως... δεν ελπίζω σε τιμή τύπου τα 256GB στα 1000 αλλά ποτέ δεν ξέρεις..Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα αφαιρέσουν όλες τις θύρες και το magsafe και θα αφήσουν usb-c μόνο και θα πειράξουν το πληκτρολόγιο βάζοντας πχ 1st gen butterfly (στην ουσία το πληκτρολόγιο χωρίς την προστασία για σκόνη κτλ.) όπως στα καινούργια macbook pro 13 χωρίς touchbar. 

Ενω τα καινουρια πληκτρολογια δεν θα βγαλουν προβληματα... μονο η απλ μπορει να περνει κατι που δουλευει αψογα παντου εδω και τοσα χρονια και να το αχρηστευει...χωρις να της το εχει ζητησει και κανεις κιολας...

Δε γινεται αυτα τα μακ απο τη μια να δουλευουν αψογα σε σχεση με τα windows και απο την αλλη να σου αφαιρουν οτι θετικο σου δινουν απο μ@@ς...

Επεξ/σία από cpgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2018 στις 2:56 ΜΜ, markoliaz είπε

απο το 2008 εχω προιντα της apple, οπως imac, mac mini, mac book...γενικα παντα ηταν κορυφαια, αθορυβα, χωρις ποτε καποιο προβλημα, ουτε υπερθεμανση ουτε τιποτα, τοσα χρονια αντεχουν τα παντα..ειναι εγγυηση τα προιοντα της apple, δεν ξερω για τα καινουργια αν ακομα ακολουθουνε τα υψηλα στανταρ τους, παντως ολα τα δικα μου ειναι made in usa και οχι made in china οπως ειναι τα καινουργια τους, σιγουρα θα παιζει και αυτο καποιο ρολο εστω και μικρο.....

Τι χρήση κάνεις; Η υπερθέρμανση έχει σχέση με τα προγράμματα. Εγώ με το final cut pro και με άλλα προγράμματα παρεμφερή, έχω την δυνατότητα να βράζω πατάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι δεν εχω τοσο δυνατα προγραμματα οντως, το logic pro εχω και photoshop, αλλα οχι ανοιχτα μαζι, το καθενα μονο του.

Επεξ/σία από markoliaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...