Προς το περιεχόμενο

Sedan η suv?


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Τι προτείματε suv η Sedan και γιατί;

Κάθε τύπος αυτοκινήτου εξυπηρετεί διαφορετικές ανάγκες ή και γούστα.

Εσένα τώρα, σε τι ακριβώς θα σου χρησιμεύσει αν μάθεις πχ τη δική μου προτίμηση που βασίζεται στις δικές μου ανάγκες και στα δικά μου γούστα?

Εκτός βέβαια και αν χρειάζεσαι βοήθεια για να κατανοήσεις τις δικές σου ανάγκες, ή αν δεν έχεις ιδέα για τις διαφορές μεταξύ suv και sedan.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κούρσα ναι μεν έχει λίτρα σε χώρο αλλά αν δεν είναι τζαμοπορτα δεν χωράει όγκο .

Πχ σε vw bora μια 43αρα τηλεόραση δεν χωραει , ένα μηχάνημα οξυγόνου της γιαγιάς μου ούτε αυτό χωράει ενώ πχ σε γκολφ με. Βγαλμένη την εταζιερα μπαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Joshoua αν δεν θέλεις μην απαντάς φίλε μου.

Εγώ γενικά είναι άνθρωπος της πόλης δεν πάω σε χωματόδρομους και τέτοια.Ειναι τα suv για πόλεις;

Ειμαι ανάμεσα σε Passat και tiguan?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω SUV Honda CRV για πολη το θεωρω μεγαλη υπερβολη και με πολυ καλη αναμνηση θυμαμαι το Honda Civic του 2008 που ειχα.

Για οποιον δεν παει στα λαγκαδια και στα βουνα δεν υπαρχει λογος για SUV.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Joshoua αν δεν θέλεις μην απαντάς φίλε μου.

Δεν έχω πρόβλημα να σου απαντήσω, εγώ προσωπικά δεν προτιμώ τίποτα από αυτά τα δύο, προτιμώ πολυμορφικά επειδή οι χώροι τους της τα καθιστούν πολύ πρακτικά στην καθημερινή χρήση, αλλά - όπως έγραψα και παραπάνω - το να γνωρίζεις τις προσωπικές ανάγκες και τα γούστα του καθένα δεν σε βοηθάει καθόλου στην επιλογή σου.

1 ώρα πριν, Fotis Deutschland είπε

Εγώ γενικά είναι άνθρωπος της πόλης δεν πάω σε χωματόδρομους και τέτοια.Ειναι τα suv για πόλεις;

Ειμαι ανάμεσα σε Passat και tiguan?

Τα suv δεν είναι για πόλεις, είναι μεγάλα οικογενειακά αυτοκίνητα ιδανικά για εκδρομές και ταξίδια, με δυνατότητα κίνησης σε τραχύ έδαφος, αλλά και με πολύ καλή οδική συμπεριφορά στην άσφαλτο. Πάντως ο σημαντικότερος λόγος που πουλάνε πολύ τα suv στην Ελλάδα είναι το ότι διαθέτουν περισσότερο lifestyle (μούρη στα ελληνικά).

Όπως επίσης ούτε τα sedan δεν είναι και τα ιδανικότερα για πόλεις, για την πόλη το ιδανικότερο είναι κάποιο mini/supermini.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα SUV σε γενικές γραμμες αποτελουν την χρυση τομη. Εκμεταλλευομενα το υψος τους προσφέρουν καλυτερους χωρους για τους επιβατες-αποσκευες, ενω ταυτοχρονα ειναι μικροτερα σε μηκος απο τα hatch-sedan κλπ. Bonus: Commanding view & αποσταση απο εδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όμως τα SUV πονάνε στους πλευρικούς ανέμους,στα κρατήματα γενικά,κάτι τις παραπάνω για συντήρηση,λιγάκι πιο ακριβά, αλλά οκ οδηγούνται πιο εύκολα στην πόλη.

Για μένα η χρυσή τομή είναι τα Καραβάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Για πείτε γνώμες!Ειμαι ανάμεσα σε Volkswagen tiguan και Volkswagen Passat.

καινουργια η' μτχ  θα  τα παρεις? παιζει μεγαλο ρολο.

προσωπικα εγω ειχα ολους τους τυπους αυτοκινητων. ολα εξαρτονται με τις αναγκες εχει ο καθενας και φυσικα το ποσα διαθετει ο καθενας.ολα καλα ειναι.ολα μας αρεσουν. μικρα , μεγαλα , σπορ , καμπριο.

τωρα την εχω βρει με το μικρο.αυριο μπορει να μου την δωσει να παρω κατι αλλο.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...