Προς το περιεχόμενο

Έρευνα: Το 47% των χρηστών Android αλλάζει σε iPhone για «καλύτερη εμπειρία χρήσης»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, elorant said:

Εν ολίγοις το iPhone είναι positional good. Δηλαδή ο κόσμος το παίρνει για να δείξει ότι έχει λεφτά.

Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις! 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, HellgastJohn said:

οι admin του insomnia βλέποντας 13 σελίδες αγνού flamewar 😎

https://media.giphy.com/media/uFi0IOuvg37tplbW9h/giphy.gif

Μπα, πιο πολύ... 

giphy.gif

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stafaf είπε

Φίλε είσαι σίγουρα στο σωστό forum? Μήπως πρέπει να πας για κανα "κυνήγι και ψάρεμα"?

Δε σε βλέπω και πολύ ενημερωμένο, γι'αυτό το γράφω.

Τι να σου πω μπορεί. 

Αλλά τηλέφωνα 4" με 1500 μπαταρία και 1mp selfie μόνο στο zer βλέπω.  Το 2018 να δώσει κάποιος 300€ για κάτι τέτοιο το βρίσκω κοροϊδία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stafaf είπε

Πεστα ρε φίλε. Τι να κλ@σει τώρα το μήλο μπρος στο 10πύρηνο mediatek θηρίο. 

Έβαλες τα πράγματα στη θέση τους.

Μεγάλο πρόλογο έκανες. Ήθελες να γράψεις ότι είσαι και καλά advanced user και έγραψες τζάμπα τόσα σχόλια.

Πες άνθρωπέ μου ότι είσαι τζιμάνι αφού μπορείς και βάζεις dolby atmos και xposed και άσε τις σάλτσες.

Εχεις και ακάου στο xda-developers? Ουάου ρε συ... Μας ρούπωσες.

Επειδή είδα πόσο ευγενικός, επιστημονικά τεκμηριωμένος (και δε ξέρω κι εγώ τι άλλο πιστεύεις) είναι ο λόγος σου γι αυτό και σχολίασα. Μην ανησυχείς, διάβασα όλα τα post σου, δεν περίμενα εσένα να μου πεις το αυτονόητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, adr_giv είπε

Επειδή είδα πόσο ευγενικός, επιστημονικά τεκμηριωμένος (και δε ξέρω κι εγώ τι άλλο πιστεύεις) είναι ο λόγος σου γι αυτό και σχολίασα. Μην ανησυχείς, διάβασα όλα τα post σου, δεν περίμενα εσένα να μου πεις το αυτονόητο.

Η δίκη σου επιστημονική τεκμηρίωση με τα zer ήταν όμως πολύ to the point. Βαθιά γνωση του αντικειμένου βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα σύγκριση με κανένα zer. Ναι το θεωρώ υπερτιμημένο το se. Δεν είσαι υποχρεωμένος να συμφωνήσεις και ούτε καίγομαι να σε πείσω. Η ένστασή μου απέναντί σου έχει να κάνει με το γεγονός ότι ειρωνεύεσαι και μειώνεις (τζιμάνι, advanced user, κυνήγι και ψάρεμα, Κήπος και αγρόκτημα) όποιον σου πει κάτι με το οποίο δε συμφωνείς. Αυτό ΕΙΝΑΙ αλαζονικός λόγος γιατί πιστεύεις ότι γνωρίζεις τα πάντα και οι υπόλοιποι έχουν λιγότερες γνώσεις (άρα δεν μπορούν να έχουν διαφορετική άποψη).

Μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Δεν διαφωνίσαμε αν είναι καλύτερο το ZER ή το iPhone se.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δράση φέρνει αντίδραση. Αν μου πετάς zer, σου πετάω «κυνήγι και ψάρεμα». 

Σου το ξαναέγραψα. Δε με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν άγνωστο για το ο,τιδήποτε. Αλλά στην ανοησία δεν έχω ανοσία. Σόρυ κιόλας. Θα απαντώ όπως θέλω και κρίνω. Αν οι mods διαφωνούν εδώ είμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@adi32

Το θέμα ήταν η σύγκριση της γκάμας τιμών των συσκευών με iOS - Android, με σκοπό να αξιολογηθεί ορθότερα η επιλογή iOS για λόγους «Εμπειρίας χρήσης» και και να μην συγκρίνονται ανόμοια πράγματα. Θα έπρεπε δηλαδή να βγάλουμε απ’ τη σύγκριση τα Android των 800€ και κάτω. Οι συσκευές με iOS όμως δεν ξεκινούν από 800 αλλά από 300. Το ότι δεν σ’ αρέσει το SE είναι άσχετο. Αυτό που περιγράφεται ως «Εμπειρία χρήσης», ισχύει στο ακέραιο και για το SE. Δεν έχει να κάνει με τα Mpixels της front camera και το μέγεθος της οθόνης. Ίσως έχει να κάνει με τη μπαταρία αλλά εκεί δεν έχει θέμα το SE.  Στο λέω από πρώτο χέρι.

(Φαντάζομαι ότι όταν λες «μπαταρία» εννοείς την αυτονομία και όχι το ίδιο το αντικείμενο.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

@adi32

Το θέμα ήταν η σύγκριση της γκάμας τιμών των συσκευών με iOS - Android, με σκοπό να αξιολογηθεί ορθότερα η επιλογή iOS για λόγους «Εμπειρίας χρήσης» και και να μην συγκρίνονται ανόμοια πράγματα. Θα έπρεπε δηλαδή να βγάλουμε απ’ τη σύγκριση τα Android των 800€ και κάτω. Οι συσκευές με iOS όμως δεν ξεκινούν από 800 αλλά από 300. Το ότι δεν σ’ αρέσει το SE είναι άσχετο. Αυτό που περιγράφεται ως «Εμπειρία χρήσης», ισχύει στο ακέραιο και για το SE. Δεν έχει να κάνει με τα Mpixels της front camera και το μέγεθος της οθόνης. Ίσως έχει να κάνει με τη μπαταρία αλλά εκεί δεν έχει θέμα το SE.  Στο λέω από πρώτο χέρι.

(Φαντάζομαι ότι όταν λες «μπαταρία» εννοείς την αυτονομία και όχι το ίδιο το αντικείμενο.)

Δε διαφωνώ. 

Αυτά που του επιτρέπονται να κάνει το ios τα κάνει άριστα. 

Όσοι αρκούνται και μπορούν να τα πληρώνουν μεγεια τους. 

Είπαμε το ένα είναι λειτουργικό μιας εταιρείας που τρέχει μόνο τα προγράμματα μιας εταιρείας και το άλλο είναι διαφορετικά λειτουργικά 50 εταιριών με χιλιάδες παραλλαγές που τρέχουν εκατομμύρια εφαρμογές από οποιονδήποτε. 

Πως είναι δυνατόν το Android να είναι πιο σταθερό? Ειδικά αν ο χρήστης του αλλάζει τα φώτα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Arkin είπε

Σίγουρα πιο κλειστό λειτουργικό το ios για μένα κάνει δύσκολη τη ζωή αυτών που το έχουν. Για άλλους που στέλνουν μόνο μηνύματα και κάνουν κλήσεις είναι οκ. 

 

 

 

Μεγαλύτερη ανακρίβεια από αυτή που έγραψες δεν υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Μεγαλύτερη ανακρίβεια από αυτή που έγραψες δεν υπάρχει...

μπορεις να μου περιγραψεις τη διαδικασια μεταφορας αρχειων απο ios σε υπολογιστη και ταυτοχρονα να υπαρχουν και στο icloud?

αναφερομαι σε κατι πολυ συγκεκριμενο ασχετως κλειστου ανοιχτου συστηματος

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, dancer said:

μπορεις να μου περιγραψεις τη διαδικασια μεταφορας αρχειων απο ios σε υπολογιστη και ταυτοχρονα να υπαρχουν και στο icloud?

αναφερομαι σε κατι πολυ συγκεκριμενο ασχετως κλειστου ανοιχτου συστηματος

Δεν χρειάζεται καμμία διαδικασία, εάν είναι στο iCloud, είναι παντού. Μήπως περιγράφεις κάποια ειδική περίσταση; Για πες πιο αναλυτικά τι εννοείς. Τι είδους αρχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CheOnWeb είπε

Δεν χρειάζεται καμμία διαδικασία, εάν είναι στο iCloud, είναι παντού. Μήπως περιγράφεις κάποια ειδική περίσταση; Για πες πιο αναλυτικά τι εννοείς. Τι είδους αρχεία;

ρωταω κατι πολυ απλο, πως μπορω χωρις να εχω ιντερνετ να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον υπολογιστη ενω ειναι ενεργοποιημενο το icloud στο ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dancer said:

ρωταω κατι πολυ απλο, πως μπορω χωρις να εχω ιντερνετ να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον υπολογιστη ενω ειναι ενεργοποιημενο το icloud στο ios

Το "χωρίς Internet" από πού προέκυψε; Δεν επιτρέπει το iOS σύνδεση στο Internet? Και πάλι δεν καταλαβαίνω τι είδους αρχεία εννοείς. Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα; Επίσης το iCloud έχει διάφορες υπηρεσίες. Σε ποια αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...