Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, djdidi είπε

Ζω για τη μέρα που θα γραφτεί το ίδιο άρθρο για την Xiaomi. Εμπρός καλά μου κινεζακια 🇨🇳

Εγώ πάλι ζω για τα λακακια που έχουν στην μέση οι κοπέλες. Διαφορετικά κίνητρα έχουμε βλέπω...!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Όχι εννοούσα ότι είναι στον ίδιο όμιλο.

Ναι μαζί είναι αλλά τις πιάνει ξεχωριστά η oppo είναι τέταρτη δεν λέει για one vivo. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SakafliaC είπε

Δεν έχω την εντύπωση, γνωρίζω ότι οι 8 στους 10 κατόχους iphone γνωρίζουν ότι τα iphone παρουσιάζονται κάθε φθινόπωρο.

Κάνεις λάθος, σταθεροί πελάτες της εταιρίας και λάτρες της τεχνολογίας το ξέρουν όχι ο κλασσικός καταναλωτής που απλά θέλει ένα Smartphone και αγοράζει ένα iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Η διαφορά είναι ο αριθμός των πωλήσεων στα κινητά μετράει, πέρα από την συνολικό κέρδος. Μικρός αριθμός σημαίνει λιγότεροι developers. Όχι ότι η Apple έχει πρόβλημα. Αλλά κάπως έτσι ξεκινάει η κάθοδος, σιγά σιγά....

 

image.png.c3c13b12a5a2be32e717223a51094eb6.png
 

Ασε, εγω και οι υπόλοιποι Devs στο οικοσύστημα της Apple υποφέρουμε, λέμε πότε θα γράψουμε τιποτα σε Android...

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν υπάρχει σύγκριση μεταξύ ακριβών αυτοκινήτων (Ferrari) και ακριβων κινητών.

Το πιό ακριβό iphone X κοστίζει γυρω στα 1500 ευρώ. Δέν είναι πολλά λεφτά, ακόμα και ο πιό μπατίρης μπορεί κανοντας οικονομίες και βάζοντας δόσεις να το πάρει.

Τη Ferrari όμως το 99% του πληθυσμού δέν μπορεί ουτε τα αναλωσιμα να αγοράσει, ακόμα και να του τη χαρίζανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα ήθελα να είμαι από μια γωνία και να σας βλέπω τι θα λέτε όταν θα γεμίσει ο τόπος από μέτριες συσκευές που θα βγαίνουν με το κιλό! 

Το σημαντικό βέβαια για μένα είναι να μπορώ να έχω συσκευές από την apple! Το μερίδιο στην αγορά και 1% να πέσει δεν με απασχολεί καθόλου (μην πω πως θα είναι καλύτερα για να μη μας ζαλίζετε τον έρωτα)... 😛 

Είναι σαν το καλό κρασί ένα πράγμα: άλλος ψάχνει για να βρει πολύπλοκες γεύσεις και εμπειρίες και άλλος βολεύεται με το κρασί της παρέας. Αυτός που έχει μάθει στην καλή ποιότητα, αν ξαφνικά σταματήσει να βρίσκει καλές ετικέτες, δεν θα αρχίσει να πίνει το «της παρέας» αλλά θα σταματήσει απλά το κρασί. :) 

ps: προφανώς αυτό το ποστ έχει μοναδικό σκοπό να κανει trigger στα «άγρια» ένστικτα μερικών που συχνάζουν εδώ... 

ps2: το μερίδιο στην αγορά βέβαια, δεν την εμποδίζει να βγάζει όσο όλοι οι άλλοι μαζί... 

  • Like 4
  • Thanks 4
  • Confused 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SiLeNtOne-- είπε

image.png.c3c13b12a5a2be32e717223a51094eb6.png
 

Ασε, εγω και οι υπόλοιποι Devs στο οικοσύστημα της Apple υποφέρουμε, λέμε πότε θα γράψουμε τιποτα σε Android...

Ωραίο avatar!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jorgemeto είπε

Facts:

-Το android έχει 88% μερίδιο της παγκόσμιας αγοράς.

-Η Samsung χάνει μερίδιο

-Η Apple χάνει μερίδιο

-Η Huawei ανεβάζει

-Η Xiaomi ανεβάζει

Όχι άδικα. 

Το Android έχει φτάσει στο peak του κάνει τα πάντα στην κυριολεξία 

Η Samsung έχει ξεφύγει σε τιμές 

Η Apple ακόμα χειρότερα με τα 1400 του X

Huawei βγάζει εξαιρετικές συσκευές στα 300 400

Xiaomi βγάζει εξαιρετικές vfm συσκευές από 80 ευρώ μέχρι 400

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

ps: προφανώς αυτό το ποστ έχει μοναδικό σκοπό να κανει trigger στα «άγρια» ένστικτα μερικών που συχνάζουν εδώ... 

Όχι ότι τα εννοείς δηλαδή; να ξέρουμε αν μπορούμε να σε πάρουμε στα σοβαρά. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SiLeNtOne-- είπε

απ
 

Ασε, εγω και οι υπόλοιποι Devs στο οικοσύστημα της Apple υποφέρουμε, λέμε πότε θα γράψουμε τιποτα σε Android...

Μα έχεις δίκιο. Και το ανέφερα ότι δεν έχετε πρόβλημα. Όμως όπως είπα, αν η ξεκινήσει η κάθοδος και το μερίδιο γίνει πολύ μικρό, τότε θα φύγουν devs… Όχι ότι το βλέπω να γίνεται στο κοντινό μέλλον, ούτε σημαίνει ότι δεν μπορεί η apple να ξαναπάει ψηλά. Άμα ρίξει τιμές εκτοξεύτηκε οποιαδήποτε στιγμή θέλει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Θα ήθελα να είμαι από μια γωνία και να σας βλέπω τι θα λέτε όταν θα γεμίσει ο τόπος από μέτριες συσκευές που θα βγαίνουν με το κιλό! 

Το σημαντικό βέβαια για μένα είναι να μπορώ να έχω συσκευές από την apple! Το μερίδιο στην αγορά και 1% να πέσει δεν με απασχολεί καθόλου (μην πω πως θα είναι καλύτερα για να μη μας ζαλίζετε τον έρωτα)... 😛 

Είναι σαν το καλό κρασί ένα πράγμα: άλλος ψάχνει για να βρει πολύπλοκες γεύσεις και εμπειρίες και άλλος βολεύεται με το κρασί της παρέας. Αυτός που έχει μάθει στην καλή ποιότητα, αν ξαφνικά σταματήσει να βρίσκει καλές ετικέτες, δεν θα αρχίσει να πίνει το «της παρέας» αλλά θα σταματήσει απλά το κρασί. :) 

ps: προφανώς αυτό το ποστ έχει μοναδικό σκοπό να κανει trigger στα «άγρια» ένστικτα μερικών που συχνάζουν εδώ... 

Γράφω σε iphone και έφαγα κράξιμο επειδή έγραψα ότι είναι εν μέρει λογικό αυτό. Έβαλα και το "εν μέρει" ο πούστης..

Λες και στο θέμα με τις nvidia που όλοι γράφουν περιμέντε να βγούνε οι καινούριες κάρτες για να δείτε τι θα πάρετε είναι λαλάκες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...