Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Η one plus για να ανέβει πρέπει να βγάλει ακόμα κανένα κινητό. Έχει βγάλει 6 σε πόσα χρόνια 

Η oneplus ρε παιδιά έχει πρόβλημα (ή γίνετε εσκεμμένα) με την γραμμή παραγωγής όσων αφορά τα προηγούμενα της μοντέλα και το price drop. Είναι το μοναδικό android κινητό που με το που θα βγει το καινούργιο δεν μπορείς να αγοράσεις το παλίο από την σελίδα τους, αποσύρεται άμεσα και δεν κάνει price drop μέσα στο εξάμηνο ουτε ευρώ. Στο τέλος του εξαμήνου του κάθε μοντέλου λίγο πριν κυκλοφορήσει το επόμενο φτάνεις να δίνεις +50 ευρώ και να παίρνεις galaxy S που έχει προσαρμοσει την τιμή του μετά το price drop. Και εγώ 5Τ έχω και το πήρα μόνο επειδή είναι dual με επίσημη εγγύηση, αλλίως ίδια τιμή S8+ έπαιρνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, gthe είπε

Η oneplus ρε παιδιά έχει πρόβλημα (ή γίνετε εσκεμμένα) με την γραμμή παραγωγής όσων αφορά τα προηγούμενα της μοντέλα και το price drop. Είναι το μοναδικό android κινητό που με το που θα βγει το καινούργιο δεν μπορείς να αγοράσεις το παλίο από την σελίδα τους, αποσύρεται άμεσα και δεν κάνει price drop μέσα στο εξάμηνο ουτε ευρώ. Στο τέλος του εξαμήνου του κάθε μοντέλου λίγο πριν κυκλοφορήσει το επόμενο φτάνεις να δίνεις +50 ευρώ και να παίρνεις galaxy S που έχει προσαρμοσει την τιμή του μετά το price drop. Και εγώ 5Τ έχω και το πήρα μόνο επειδή είναι dual με επίσημη εγγύηση, αλλίως ίδια τιμή S8+ έπαιρνα

Tα one plus όταν βγαίνουν έχουν πολύ καλή τιμή για αυτό και δεν πέφτουν σχεδόν ποτέ. Κρατάνε ίδια τιμή μέχρι το βράδυ αποσυρθούν. Η one είναι μικρή έχει προβλήματα παραγωγής σίγουρα που πρέπει να λύσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Θα ήθελα να είμαι από μια γωνία και να σας βλέπω τι θα λέτε όταν θα γεμίσει ο τόπος από μέτριες συσκευές που θα βγαίνουν με το κιλό! 

 

η αγορά εδώ και χρόνια είναι γεμάτη από μέτριες συσκευές που βγαίνουν με το κιλό, απλά πλέον αυτές οι συσκευές δεν είναι και αντικειμενικά κακές το αντίθετο μάλιστα

 

συνεπώς είναι μοιραίο το "high end" κομμάτι της αγοράς να μειώνεται αφού πλέον δεν είναι όσο απαραίτητο ήταν για να μη σου σπάνε τα νεύρα 

 

κάτι αντίστοιχο που συμβαίνει και στους υπολογιστές εδώ και πάρα πολλά χρόνια 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Tα one plus όταν βγαίνουν έχουν πολύ καλή τιμή για αυτό και δεν πέφτουν σχεδόν ποτέ. Κρατάνε ίδια τιμή μέχρι το βράδυ αποσυρθούν. Η one είναι μικρή έχει προβλήματα παραγωγής σίγουρα που πρέπει να λύσει. 

Day one είναι ότι καλύτερο στη τιμή του συμφωνώ απόλυτα. Και αυτό θα κρατήσει και κάνα 2μηνό ακόμα. Στη πορεία του εξαμήνου (γιατί τώρα ανά εξάμηνο τα βγάζει) άλλες ναυαρχίδες κάνουν price drop και σταματά να είναι ανταγωνιστικό. Αυτό λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είχα Bugatti και ας πουλούσε 20 αυτοκίνητα.

θα έρχονταν να μου πει ο Toyotaκιας κοιτά πουλάω μυρια;θα του έριχνα έναν ξερό και θα διαλυόταν.

Επισης δεν καταλαβαίνετε ότι κάθε εταιρία Android βγάζει κινητό κάθε 3 μήνες. Λογικό και επόμενο να πουλάει συνεχώς και περισσότερα κομμάτια. + ότι έχουν όλο το εύρος τιμών.

η Apple βγάζει μια φορά κάθε έτος συσκευές και είναι ακριβές. Όποτε δεν είναι και για όλους.

και όπως είδατε πούλησε λιγότερο έβγαλε περισσότερο.Δεν την ακούμπησε καν.

  Επισης η Huawei είναι μια αξιόλογη εταιρία του χώρου. Η καλύτερη μην σας πω. Xiaomi καλά κινητά φτηνά αλλά μέχρι εκεί.

Η χιαομι εινα η Apple των φτωχών. Γι αυτό δημιουργήθηκε κιόλας. Υπάρχουν αρκετές αναφορές πάνω σε αυτό. Οποίος πει το αντίθετο εθελοτυφλεί. Και οποίος πάει από Xiaomi σε Apple θα δει ότι είναι μια πίστη αντιγραφή. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Ας είχα Bugatti και ας πουλούσε 20 αυτοκίνητα.

θα έρχονταν να μου πει ο Toyotaκιας κοιτά πουλάω μυρια;θα του έριχνα έναν ξερό και θα διαλυόταν.

Ξερογκαζιά εννοείς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

η αγορά εδώ και χρόνια είναι γεμάτη από μέτριες συσκευές που βγαίνουν με το κιλό, απλά πλέον αυτές οι συσκευές δεν είναι και αντικειμενικά κακές το αντίθετο μάλιστα

συνεπώς είναι μοιραίο το "high end" κομμάτι της αγοράς να μειώνεται αφού πλέον δεν είναι όσο απαραίτητο ήταν για να μη σου σπάνε τα νεύρα 

κάτι αντίστοιχο που συμβαίνει και στους υπολογιστές εδώ και πάρα πολλά χρόνια 

Σωστά, και το είχα αναφέρει και εγώ (για τα κινητά) σε άσχετο θέμα στις κάρτες γραφικών. :D

Επειδή το λογισμικο προχωρά πολύ πιο αργά σε απαιτήσεις από την εξέλιξη του hw, δεν υπάρχει πια το πρόβλημα που είχαμε παλιά με τα κινητά να σέρνονται αν δεν ηταν ναυαρχίδες...

Το ίδιο ακριβώς που έγινε με τους υπολογιστές όπως λες...

4 λεπτά πριν, leandros60 είπε

H apple είναι Apple ασυγύριστη πάντα γνώμη μου  

Και ακατάστατη :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gthe είπε

Day one είναι ότι καλύτερο στη τιμή του συμφωνώ απόλυτα. Και αυτό θα κρατήσει και κάνα 2μηνό ακόμα. Στη πορεία του εξαμήνου (γιατί τώρα ανά εξάμηνο τα βγάζει) άλλες ναυαρχίδες κάνουν price drop και σταματά να είναι ανταγωνιστικό. Αυτό λέω.

Ναι μόνο day one για μένα όταν τα άλλα έχουν πολύ μεγαλύτερες τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Περιμένω την Xiaomi να πάρει την τρίτη θέση όπως πάει. Ειδικά τώρα με το Poco Phone που ήδη κυκλοφορεί στην Ευρωπαϊκή αγορά στα 350€ κυριολεκτικά Vfm. Άμα αρχίσει η Xiaomi να επεκτείνεται στην Ευρώπη επίσημα θα αποκτήσει και αυτή πολύ μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά. 

Η xiaomi είναι η επόμενη Samsung ... και δεν μιλάω μόνο για κινητά ... Βγάζει απο πετσέτες μπάνιου μέχρι air condition  ... ψυγεία ... τηλεοράσεις ... φίλτρα νερού .... ηλεκτρικά σκούτερ ... οτι μπορεις να φανταστείς ... Θα παει πολυ μπροστά η εταιρία ... ίσως σε 2 χρόνια να ξεπεράσει την Huawei και να είναι δεύτερη ...  η xiaomi έφτασε εκεί που έφτασε με σχεδόν  μηδενικό marketing ... Φανταστείτε να είχε και ένα δυνατό τμήμα marketing ... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Ας είχα Bugatti και ας πουλούσε 20 αυτοκίνητα.

θα έρχονταν να μου πει ο Toyotaκιας κοιτά πουλάω μυρια;θα του έριχνα έναν ξερό και θα διαλυόταν.

Επισης δεν καταλαβαίνετε ότι κάθε εταιρία Android βγάζει κινητό κάθε 3 μήνες. Λογικό και επόμενο να πουλάει συνεχώς και περισσότερα κομμάτια. + ότι έχουν όλο το εύρος τιμών.

η Apple βγάζει μια φορά κάθε έτος συσκευές και είναι ακριβές. Όποτε δεν είναι και για όλους.

και όπως είδατε πούλησε λιγότερο έβγαλε περισσότερο.Δεν την ακούμπησε καν.

  Επισης η Huawei είναι μια αξιόλογη εταιρία του χώρου. Η καλύτερη μην σας πω. Xiaomi καλά κινητά φτηνά αλλά μέχρι εκεί.

Η χιαομι εινα η Apple των φτωχών. Γι αυτό δημιουργήθηκε κιόλας. Υπάρχουν αρκετές αναφορές πάνω σε αυτό. Οποίος πει το αντίθετο εθελοτυφλεί. Και οποίος πάει από Xiaomi σε Apple θα δει ότι είναι μια πίστη αντιγραφή. 

Καταλαβαίνεις τώρα γιατί πουλάει η APPLE; Βασίζεται στον εγωκεντρισμό...

  • Like 9
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leandros60 είπε

H apple είναι Apple ασυγύριστη πάντα γνώμη μου  

Η apple πάντα θα βγάζει από τα καλύτερα τηλέφωνα με ελάχιστες διαφορές +- από τις άλλες ναυαρχίδες και όπως δείχνει ποτέ δεν θα βγάλει κάτι τιμολογημένο ανταγωνιστικά. Δεν την ενδιαφέρει απλά. Δηλαδή στην δείκτη VFM δεν θα ανέβει ποτέ ψηλά. Όποιον τον ενδιαφέρει αυτό δεν αγοράζει apple. Εγώ δεν είχα ποτέ λόγω κόστους, αν μου το χαρίζαν... ένα 7 plus ή 8 plus είναι όντως τρομερό τηλέφωνο, ίσως καλύτερο των galaxy αν εξαιρέσουμε τα bezels τους. Αλλά πάντα VFM android θα προτιμάω, ξεκάθαρα. Το Χ για μένα ήταν πολύ κακή επιλογή της εταιρείας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

Η xiaomi είναι η επόμενη Samsung ... και δεν μιλάω μόνο για κινητά ... Βγάζει απο πετσέτες μπάνιου μέχρι air condition  ... ψυγεία ... τηλεοράσεις ... φίλτρα νερού .... ηλεκτρικά σκούτερ ... οτι μπορεις να φανταστείς ... Θα παει πολυ μπροστά η εταιρία ... ίσως σε 2 χρόνια να ξεπεράσει την Huawei και να είναι δεύτερη ...  η xiaomi έφτασε εκεί που έφτασε με σχεδόν  μηδενικό marketing ... Φανταστείτε να είχε και ένα δυνατό τμήμα marketing ... 

Και όλα σχεδόν είναι πολύ ψαγμένα, απλά, ποιοτικά και ξέρουν τι θέλει ο χρήστης...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...