Προς το περιεχόμενο

Ποντίκι


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ποντίκι χρησιμοποιείτε για τα mac σας?

Εχω το Magic Mouse  1 απο το iMac το οποίο χρησιμοποιώ απο το 2010 , τωρα και στο mbp, και θα ήθελα να παρω ακόμα ενα. Βέβαια το mm μ έχει βολέψει 100% αλλα λέω μήπως παρω κάποιο αλλο γι αλλαγή. Ή να παρω το 2 που διαβάζω οτι έχει βελτιωμένα χαρακτηριστικά?

λοιπον....?

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 δεν είναι καθόλου άσχημο και αντίθετα με αυτά που κατά  καιρούς γράφτηκαν  εδώ κι αλλού εγώ δεν αντιμετώπισα υπερβολικό  battery drain.

Για αλλαγή γιατί δεν δοκιμάζεις και το trackpad 2 ? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ελεγα οτι το macbook pro εχει απο μονο του πολυ καλο trackpad αλλα αμα θες δε και καλα ποντικι θα σου ελεγα magic mouse 2 με κλειστα τα ματια (σαν κατοχος και των δυο)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Jiakometi είπε

Το 2 δεν είναι καθόλου άσχημο και αντίθετα με αυτά που κατά  καιρούς γράφτηκαν  εδώ κι αλλού εγώ δεν αντιμετώπισα υπερβολικό  battery drain.

Για αλλαγή γιατί δεν δοκιμάζεις και το trackpad 2 ? 

Δε βολευει βρε εγω το ποντικι το θελω για χρηση με τον φορητο ο οποιος εχει αλλωστε εξαιρετικο trackpad

Απλα πολλοι προτεινουν και της logitech αλλα στο apple με βλεπω παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Δε βολευει βρε εγω το ποντικι το θελω για χρηση με τον φορητο ο οποιος εχει αλλωστε εξαιρετικο trackpad

Απλα πολλοι προτεινουν και της logitech αλλα στο apple με βλεπω παλι

Sorry, my bad ....κόλλησα στο iMac και δεν παρατήρησα το mbp. 

Ναι το ΜΜ 2 νομίζω είναι μονόδρομος για αυτά που προσφέρει.

In other news για κάτι με λιγότερες δυνατότητες (λόγω απουσίας gestures κλπ) αλλά με πολύ καλή "αίσθηση" εκτός Logitech το Dell Premier WM 527.

Πάντα σε bluetooth, για να μην απασχολείς θύρα στο mbp. 

Επεξ/σία από Jiakometi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαργαρίτα για τι χρήση το θέλεις το ποντίκι?

Είχα για 2 μήνες το magic mouse 2 (είχε αρκετά προβλήματα) και πρόσφατα αγόρασα το logitech  mx master 2s και η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής (3 βδομάδες το έχω) είναι πολύ καλύτερο.

Βέβαια έχει περάσει καιρός από τότε που είχα το MM και κάποια θέματα που είχε μπορεί να τα έχουν φτιάξει.

Επεξ/σία από Chape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α η χρήση που κάνω ειναι πολυ πολυ απλή , τωρα λιώνω το MacBook σε ψάξιμο στο safari , power point και γράψιμο. Το trackpad ειναι εξαιρετικό με το μπρος πίσω στις σελίδες, το zoom in zoom out. Στο Magic mouse με βολεύει που μπορείς να χρησιμοποιήσεις όλη την επιφάνεια και αναρωτιέμαι πόση βελτίωση σε gestures έχει το 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...