Προς το περιεχόμενο

YouTube: Ποια ήταν τα 10 δημοφιλέστερα τραγούδια αυτό το καλοκαίρι


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι τι μουσική ακούτε οι περισσότεροι που αναφέρετε περί σκουπιδιών και για ποιο λόγο δεν θεωρείτε την μουσική που ακούτε σκουπιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αναρωτιέμαι τι μουσική ακούτε οι περισσότεροι που αναφέρετε περί σκουπιδιών και για ποιο λόγο δεν θεωρείτε την μουσική που ακούτε σκουπιδι. 

Γιατι ειναι οι κλασσικοι κλαψομ....δες νεοέλληναρες. Δεν εχεις δικαιωμα στην γνώμη. Αν σου αρέσει κατι που δεν μου αρέσει, εισαι πρόβατο, σκουπιδι, ασχετος. Αν δεν σου αρέσει κατι που μου αρέσει εισαι γελοιος και ανιδεος. Φυσικά εγώ ειμαι ο καλύτερος, η διανοια, που ξερω τα παντα για τα παντα και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ειναι τιμή σου που σου κάνω την χάρη και ασχολουμαι με βλαχούτζες λαουτζάκους σαν και σενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αναρωτιέμαι τι μουσική ακούτε οι περισσότεροι που αναφέρετε περί σκουπιδιών και για ποιο λόγο δεν θεωρείτε την μουσική που ακούτε σκουπιδι. 

Να σου πω τι ακουω εγω. Ολα αυτα τα δηθεν σημερινα τραγουδια δεν πιανουν μια.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BorrowedTime είπε

 

Έχετε δίκιο παιδιά. Σπαμμάρει ποιότητα η ελληνική μουσική οπότε ας κράξουμε τους Αμερικάνους. Τους άσχετους αμερικάνους που πίνουν κοκα κολα, οδηγούν αυτόματο και πρεπει να πας 21 για να πιεις μπυρα. Οχι σαν τους μάγκες τους Ελληνες που καπνίζουν και πίνουν απο τα 14, δεν ακουνε κανενα νομο, τρώνε 50 σουβλάκια την εβδομάδα και οδηγούν πειραγμένα παπάκια που ακούγονται μεχρι την Βουλγαρία και fiat με τον Παντελίδη τέρμα. ντάξει είμαι σιγουρος οτι τρολάρετε. Αποκλείεται να ειστε τοσο ηλιθιοι.

Έχεις δίκιο. Αμπαλοι αμερικάνοι. Τι έχουν προσφέρει στον κοσμο; Εκτός απο τις ταινιες που βλέπεις, τα ρούχα που φοράς, τον υπολογιστή που χρησιμοποιείς, το browser που χρησιμοποιείς για να μπαινεις εδω να γράφεις βλακείες κτλ κτλ κτλ

Συμφωνώ. Ας ακουσουμε λίγο Βερτη και Παντελιδη να νιώσουμε....

πρόσεχε τους χαρακτηρισμούς σου και βλακείες γράφεις εσύ, δεν είπα ότι η κουλτούρα του ελληνάρα είναι καλύτερη και ούτε είμαι της άποψης του να πίνεις και να καπνίζεις απο τα 14 , στα 20 μου άρχισα το κάπνισμα και άλλο η νοοτροπία του μπεκροπίνω απο τα 16 και άλλο πίνω μια μπυρίτσα στο χαλαρό στα 17 και μετά σαν φοιτητής η ενα ποτό σαν νέος άνθρωπος.

αυτοκίνητο starlet gt είχα και άμα θες στο βάζω και σε βίντεο να δεις την εξάτμιση που ακούγεται σαν κανονικό αυτοκίνητο και ούτε καν βουητό δεν κάνει με κανονικό τελικό και καταλύτη.

Δεν είναι άμπαλοι οι αμερικάνοι , παλιό φαρα είναι και τους βρίζει όλος ο πλανήτης για τα εγκλήματα που έχουν κάνει όπως τους πολέμους σε ιράκ, συρία, βιετναμ, κορέα κλπ 

όσο για την ζωή τους το 90% δεν μαγειρεύει ποτέ πέρα απο πρωινό και καφέ και τρώνε όλο απέξω ότι αηδία υπάρχει, ναι ο έλληνας κάνει πολύ καλύτερη διατροφή γιατί τρώει στο σπίτι του και κανα βράδυ θα πάρει και κανένα σουβλάκι 1-2 φορές τη βδομάδα (πλήν φοιτητών και φαντάρων) , τα φρούτα και τα λαχανικά τους δεν έχουν καμία σχέση με τα δικά μας για ρώτα έναν που έχει ζήσει αμερική όπως 3 άτομα που ξέρω που είναι τόσο μεταλλαγμένα που το φρούτο εκεί νομίζεις πως είναι πλαστικό σε σχέση με τα δικά μας (ρώτα και μάθε αυτά που σου λέω).

ναι οκ στην πληροφορική είναι μπροστά αλλά ξέρεις κάτι με τις πατέντες και τις άδειες δεν αφήνουν ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο να φτιάξει υπολογιστή,προσφέρουν ταινίες και άλλα τέτοια που απολαμβάνουμε αλλά δεν τους αγιοποιεί κιόλας.

και όσο για την τεχνολογική τους ανάπτυξη σε όλα τα πανεπιστήμια τους και εταιρείες όπως intel, amd , nvidia , apple κλπ πακιστανοί , ινδοί και κινέζοι επιστήμονες είναι στην ανάπτυξη με λίγες εξαιρέσεις.

τώρα στα τραγούδια που ακούνε που είναι όλα παραγωγές απο gay και ντάπα ντούπα γκομενάκια δεν είναι ένδειξη καλής μουσικής τι να κάνουμε (όχι πως είναι τα σκυλάδικα εδώ).

υπήρχαν παλιά τραγούδια που μου άρεσαν απο αμερική αλλά περάσαν αυτές οι εποχές τώρα όλα είναι "φλώρικα" που βγάζουν για μένα.

 

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ιράν της Ευρώπης έχουμε "πρόβλημα" με την δεκάδα του Youtube...
Συγνώμη κιόλας που τα δισεκ. κόσμου σε  Αμερική και Ασία καθορίζουν τα trends και όχι εμείς οι 12εκ. Έλληνες...

Ας μιλήσουμε και για "πχοιότητα"...
Πιστεύετε στα αλήθεια κάποιος που ακούει Jazz ή Κλασσική θα βάλει να ακούσει μουσική από το Youtube?
Spotify το λιγότερο και συνήθως από κάποιο CD ή βινύλιο.

Μήπως επίσης το youtube απευθύνεται σε μικρότερο κοινό ηλικιακά?
Οπότε τι περιμένεις από τα 15χρονα - 20χρονα, να σου βγάλουν πρώτο τον Miles Davis?

Το youtube πέρα από ήχο, έχει και εικόνα (βίντεο κλιπ)... κάτι που δεν νομίζω να νοιάζει ιδιαίτερα τους φαν του Schubert...
Ενώ το βίντεο του Justin και του Drake, τους "καίει" να το βλέπουν...

Οπότε αν υπολογίσεις όλα τα παραπάνω.. λογικό δεν είναι να βγαίνει αυτή η 10άδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να σου πω τι ακουω εγω. Ολα αυτα τα δηθεν σημερινα τραγουδια δεν πιανουν μια.

Ελπίζω να είσαι μικρός και να μην πρόλαβες αυτά τα τραγούδια οταν βγηκανε. Γιατι οταν βγηκε το "Black Album" οι Metallica ήταν πουλήμένοι που παράτησαν το Thrash till Death για να πιάσουν το mainstream κοινό. Καλά για Bon Jovi και Europe δεν μιλάω καν. Ηταν οι μαλλιάδες με make up που ντροπιαζαν την Rock και τους ελεγαν glam, hair metal, pussy metal κτλ. Scorpions πάλι πέρασαν ολοκληρα τα 80s/90s να τρώνε κράξιμο γιατι καθε album ειχε 15 μπαλαντες. A και Linkin Park; Εννοείς αυτους που πιτσιρικάδες που early 00s τους κραζανε ολοι γιατι ντροπιάζουν το Metal με αυτα τα rap rock και αλλες αηδίες;

Oτι και να ακουμε θα υπάρχει καποιος που το κράζει. Τα σημερινά ειναι σκουπίδια γιατι γιατι δεν εχουν την ποιότητα των Metallica. Οι Metallica αντιστοιχα ήταν σκουπίδια γιατι δεν ειχαν την ποιοτητα των Zeppelin και ηταν απλά κραυγες. Οι Zeppelin παλι ηταν ασχετοι γιατι πήραν τα καλύτερα Blues κομματια και τα ρεζιλεψαν. Οπου φυσικά οι Blues artist ήταν σκουπιδια γιατι δεν ηταν Beatles οι οποιοι φυσικά δεν ηταν Glenn Miller κτλ κτλ.

Απλά μπορείτε να ακούσετε αυτά που γουσταρετε και να αφησετε τους αλλους να ακουνε αυτά που γουσταρουν. Και σαν "μεταλλάς" απο το 1986 που ακουσα πρώτη φορά το Master of Puppets και το Pleasure to Kill (νομιζω και το Reign in Blood ή ηταν το 87;) σου λεω ευθαρσως οτι το πλεον κομπλεξικο κοινό ειναι οι μεταλλαδες

 

ΥΓ. Σταματήστε αυτη την αηδία οτι σημερα δεν υπαρχει μουσική. Εχετε ιδέα τι σαπίλα υπήρχε στα 70s; Στα 80s; Στα 90s; Αλλα ο κοσμος θυμαται τα καλά οχι την σαπιλα. Κανεις δεν θυμαται τους Bay City Rollers απο τα 70s γιατι υπηρχαν οι Black Sabbath. Κανεις δεν θυμαται τους Flock of Seagulls απο τα 80s γιατι υπηρχαν οι Metallica. Κανεις δεν θυμαται τους CCMusic Factory απο τα 90s γιατι υπηρχαν Οι Pearl Jam. Ετσι και σημερα. Το 2040 κανεις δεν θα θυμαται τη Nicky Minaj γιατι υπάρχουν οι Greta Van Fleet, οι Black Keys και τοσοι αλλοι. Οταν εμφανεστατα ακουτε μονο mainstream radio (γιατι αλλιως δεν θα λεγατε τετοιες βλακειες) μην το παιζετε ψαγμενοι

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι!!!!
Δώστε εντολή στο λαό τι πρέπει να ακούει.

Ένα είναι το γούστο.... το δικό σου!!!!!

Όλοι οι άλλοι δεν ξέρουν, είναι παρακμή επειδή εσένα απλά δεν σου αρέσει.

Μήπως κάποιοι γεράσατε και έχετε μείνει στο βαθύ παρελθόν;

Όταν άκουγα metallica, Jovi, scorpions.... πιτσιρικάς ήταν ο απόλυτος ξεπεσμός τώρα που μεγαλώσαμε έγιναν ποιότητα ;;

Η μουσική είναι γούστο, ΑΚΟΥΩ τα πάντα και όταν λέω τα πάντα εννοώ τα ΠΑΝΤΑ, γουστάρω despacito, γουστάρω παντελίδη, γουστάρω  metallica, γουστάρω Λουτσιάνο, γουστάρω τρύπες , ξύλινα σπαθιά , Βασίλη ............. ότι δεν μου αρέσει το προσπερνώ και δεν το κράζω. 
 

Αν δεν γουστάρεις κάτι μην το ακούς απλά.

Όλα τα κομμάτια που ανέβηκαν είναι  hits, αυτά παίζουν στα ράδιο , αυτά παίζουν στα club, ότι γίνεται επιτυχία στην Αμερική- Αγγλία  σε λίγο θα βαράει και εδώ, όσα δεν τα έχετε ακούσει σε λίγο θα τα μάθετε, εκτός αν έχετε μείνει αγκαλιά με τα 80s-90s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Ελπίζω να είσαι μικρός και να μην πρόλαβες αυτά τα τραγούδια οταν βγηκανε. Γιατι οταν βγηκε το "Black Album" οι Metallica ήταν πουλήμένοι που παράτησαν το Thrash till Death για να πιάσουν το mainstream κοινό. Καλά για Bon Jovi και Europe δεν μιλάω καν. Ηταν οι μαλλιάδες με make up που ντροπιαζαν την Rock και τους ελεγαν glam, hair metal, pussy metal κτλ. Scorpions πάλι πέρασαν ολοκληρα τα 80s/90s να τρώνε κράξιμο γιατι καθε album ειχε 15 μπαλαντες. A και Linkin Park; Εννοείς αυτους που πιτσιρικάδες που early 00s τους κραζανε ολοι γιατι ντροπιάζουν το Metal με αυτα τα rap rock και αλλες αηδίες;

Oτι και να ακουμε θα υπάρχει καποιος που το κράζει. Τα σημερινά ειναι σκουπίδια γιατι γιατι δεν εχουν την ποιότητα των Metallica. Οι Metallica αντιστοιχα ήταν σκουπίδια γιατι δεν ειχαν την ποιοτητα των Zeppelin και ηταν απλά κραυγες. Οι Zeppelin παλι ηταν ασχετοι γιατι πήραν τα καλύτερα Blues κομματια και τα ρεζιλεψαν. Οπου φυσικά οι Blues artist ήταν σκουπιδια γιατι δεν ηταν Beatles οι οποιοι φυσικά δεν ηταν Glenn Miller κτλ κτλ.

Απλά μπορείτε να ακούσετε αυτά που γουσταρετε και να αφησετε τους αλλους να ακουνε αυτά που γουσταρουν. Και σαν "μεταλλάς" απο το 1986 που ακουσα πρώτη φορά το Master of Puppets και το Pleasure to Kill (νομιζω και το Reign in Blood ή ηταν το 87;) σου λεω ευθαρσως οτι το πλεον κομπλεξικο κοινό ειναι οι μεταλλαδες

Ναι δεν τα προλαβα αυτα περισσοτερο linkin park προλαβα απο οταν ηταν μικροι και δεν γνωριζω οτι γραφεις. Εγω απλα ακουω τα τραγουδια τους ειναι εξαιρετικα ολα απο εκει και περα πως τους ελεγαν η αν εφαγαν κραξιμο λιγο με νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ναι δεν τα προλαβα αυτα περισσοτερο linkin park προλαβα απο οταν ηταν μικροι και δεν γνωριζω οτι γραφεις. Εγω απλα ακουω τα τραγουδια τους ειναι εξαιρετικα ολα απο εκει και περα πως τους ελεγαν η αν εφαγαν κραξιμο λιγο με νοιαζει.

Αυτό ακριβώς λεω φίλε μου. Οι Linkin Park (οπως πχ και οι Slipknot στα πρώτα τους album) εφαγαν τρελο κράξιμο γιατι το nu metal ειναι ξεπουλημα και αλλες βλακείες. Ξερεις γιατι δεν τα ακουσες; Γιατι ησουν πιτσιρικας και γουσταρες να ακους την μουσική τους. Και καλά εκανες. Μην κανεις το λαθος που κανει καθε γενια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να σου πω τι ακουω εγω. Ολα αυτα τα δηθεν σημερινα τραγουδια δεν πιανουν μια.

Η αλήθεια είναι ότι δεν αντέχω τόση πχοιότητα. 

Με την λογική σου ο Σούμπερτ κάθεται και γελάει κάπου εκεί στο βάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Αν είναι θέμα γούστου το τραγούδι τότε αυτοί που ακούνε cardi b ας πουμε,έχουν άσχημο γούστο.

Γούστο (ορισμος). Η αντίληψη που εχει κάποιος για αισθητικά ζητήματα.

Υποκειμενικότητα (ορισμός). Η αντίληψη για κάτι με βάση τα προσωπικά πιστευω και προσωπικές γνώμες

Προσωπικός (ορισμός). Το πρόσωπο, το άτομο.

Συμπέρασμα. Αν εγώ θεωρώ οτι η Cardi B ειναι ανώτερη του Μπετόβεν, δεν σου πεφτει λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...