Προς το περιεχόμενο

[Wristwatch-Smartwatch] Lenovo Watch 9 Black-White 15,48€ @ Dresslily.com


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το minimal ρολόι του τίτλου στα 15,48 ευρώ με την χρήση του κωδικού DSDLTOP20 σε χρώματα μαύρο - λευκό.

Link: https://www.dresslily.com/lenovo-watch-9-bluetooth-smartwatch-product3170657.html

Το μόνο μείον του είναι ότι δεν φορτίζεται και θέλει αλλαγή μπαταρίας κάθε ένα χρόνο περίπου.

Συνδέεται μέσω Bt με το κινητό και μέσω εφαρμογής μας παρέχει κάποιες βασικές smart λειτουργίες.

Επιπλέον είναι αδιάβροχο αντέχει σε 5 atm που αυτό μεταφράζεται σε 50m γλυκού νερού.

 

 

lenovo.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρήκα και εγώ πριν λίγο τη προσφορά και ήμουν έτοιμος να την ποσταρω. Είναι από ότι λένε τα reviews πολύ καλό ποιοτικά. Το άσπρο φαίνεται πολύ όμορφο ίσως και με μια αλλαγή στο λουράκι. Ξέρει κανείς αν είναι αξιόπιστο το μαγαζί? Με 4 ευρώ πάνω το παίρνεις το μαύρο απο gearbest (το λευκό παει στα 24 στο gearbest). 

Με λίγη αναζήτηση δε βρήκα και τα καλύτερα για τη σελίδα. Μεγάλοι χρόνοι αναμονής, κακό customer support. Λέτε να δώσω τα παραπάνω χρήματα και να κάνω την αγορά απο gearbest? (το άσπρο βγαίνει 10€+ μαζί και με τα μεταφορικά απο gearbest) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω παρει το μαυρο απο προηγουμενη προσφορά. Για να το φοράς για κανονικό ρολόι ειναι μια χαρά. Η εφαρμογή του στο κινητό ειναι ΓΤΠ. Και γενικα καμια φορα χάνει τον συγχρονισμό του. Απο νερό δε παθαινει τίποτα. Θαλασσα πισίνα μπάνιο όλα τα έχει δοκιμάσει.

Επεξ/σία από fagib2002
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, amagawd είπε

5atm απλά πλένεις τα χέρια σου. Ούτε στο ντουζ δεν μπαίνει 

Τα 5atm παντού αναφέρονται σε 50m. Δεν το βάζεις για ψαροντούφεκο αλλά σε ντούς και επιφανειακή κολύμβηση μπαίνει κανονικότατα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Off topic mode on/

5 atm = 40 μέτρα βαθος

Στην επιφάνεια της θάλασσας η πιεση ειναι 1 ατμόσφαιρα, και κάθε 10 μέτρα βάθους αυξάνεται η πίεση κατά μία ατμόσφαιρα 

Off topic mode off/

 

 

Επεξ/σία από Flying_Dutchman
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έριξα μια παραγγελία με paypal στο λευκό και βλέπουμε :P στη χειρότερη ζητάω επιστροφή απο το paypal και δεν μπλέκω με το customer support τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ το παρήγγειλα χτες ένα σε μαύρο. Αναμένω άλλη μια παραγγελία με έναν εξωτερικό δίσκο από το ίδιο κατάστημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Flying_Dutchman είπε

Off topic mode on/

5 atm = 40 μέτρα βαθος

Στην επιφάνεια της θάλασσας η πιεση ειναι 1 ατμόσφαιρα, και κάθε 10 μέτρα βάθους αυξάνεται η πίεση κατά μία ατμόσφαιρα 

Off topic mode off/

en.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως η αλήθεια είναι στην μέση, πχ αν κάνεις βουτιά η πίεση που ασκείτε στο ρολόι είναι πάνω από 1 ατμόσφαιρα που είναι στην επιφάνεια της θάλασσας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντω στο θέμα του αδιάβροχου το διαφημίζουν για 50 μέτρα βάθος και ακόμα και για κολύμπι, οπότε δεν φαντάζομαι να έχετε θέμα να πλύνετε τα χέρια σας φορώντας το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άτομα που το έχουν, επιβεβαιώνουν ότι δεν παίρνει χαμπάρι ούτε από Ντούς, ούτε απο μπάνιο σε πισίνα ή θάλασσα.

Καμιά 10αρια άλλα ρολόγια που έχω με ίδια πιστοποίηση 5atm, δεν είχαν κανένα πρόβλημα σε δραστηριότητες όπως αυτές που αναφέρονται παραπάνω, ever.

Προσπεράστε τις φοβίες αυτές, δεν υπάρχει λόγος. 

 

Edit: Το μόνο που πρέπει να προσέχετε είναι, δεν πατάμε κουμπιά σε ρολόγια με 5atm ή και γενικά ακόμα όταν είμαστε μέσα ή κάτω από το νερό. Εκτός και αν πρόκειται για συγκεκριμένα ρολόγια καταδυτικά ή αντίστοιχα.  ;) 

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ρολόι, λιγο πιο φτηνό (14.95€) στο aliexpress, αφού πάρετε και κουπόνι 2$ για αγορές άνω των 10$ (το κουπόνι ισχύει για όλα τα καταστήματα, για μια αγορά και μέχρι 31/08)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...