Προς το περιεχόμενο

Έκπληξη: To νέο Sony Xperia XZ3 έχει οθόνη HDR 6,0 ιντσών τεχνολογίας OLED


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 800 euros που ζητάει ούτε ο ceo της Sony δεν το αγοράζει και στο 6 μηνο αντικαταστάτης !!?(σε 6 μήνες θα έχει 300 euro ,υπάρχει και πιο γρήγορος τρόπος να κάψεις τα λεφτά σου..με σπίρτα).Το έβγαλε σε πολλά χρώματα γιατί θα ειναι καιρό στα ράφια...να δίνει λίγο όμορφο decor τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ σωστο το σχολιο σου φιλε. Οτι δεν μας αρεσει να εξαφανιστει... και στις τηλεορασεις τα ιδια. Κατα την ταπεινη μου αποψη η sony στις τηλεορασεις εχει μακραν την ποιοτικοτερη εικονα και ακουω εδω και χρονια οτι θα το κλεισει το τμημα που αφορα τις τηλεορασεις... Μονο καλο κανει στον καταναλωτη να υπαρχουν πολλες επιλογες απο ολες τις εταιρειες. Και η sony  ειναι απο τις ιστορικοτερες με εμφαση στην ποιοτητα εταιρεια με τεχνογνωσια και καινοτομιες. Οσον αφορα το xz3 συμφωνα με τις πρωτες μετρησεις που βγηκαν διαθετει την ποιοτικοτερη οθονη ..το σχεδιο πανομοιοτυπο με το xz2

Επεξ/σία από jimmyrock
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2018 στις 7:27 ΜΜ, vrwmiaris είπε

Arvato, το νου σας

Δεν παμε arvanto αλα omnitech

Στις 31/8/2018 στις 10:40 ΜΜ, anegefalos είπε

Μια χαρά τιμές έχει η Sony. Απλά περιμένεις ένα χρόνο πάνω κάτω να πέσει η τιμή και το χτυπάς στα 350-400 εουρα. Αν δε βιάζεσαι περιμένεις λίγο ακόμα και το χτυπάς στα 240 εουρα(xz) 😉

Και εγω χτύπησα από δω μέσα xz1 13/4/18 280€ σφραγισμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jimmyrock είπε

Πολυ σωστο το σχολιο σου φιλε. Οτι δεν μας αρεσει να εξαφανιστει... και στις τηλεορασεις τα ιδια. Κατα την ταπεινη μου αποψη η sony στις τηλεορασεις εχει μακραν την ποιοτικοτερη εικονα και ακουω εδω και χρονια οτι θα το κλεισει το τμημα που αφορα τις τηλεορασεις... Μονο καλο κανει στον καταναλωτη να υπαρχουν πολλες επιλογες απο ολες τις εταιρειες. Και η sony  ειναι απο τις ιστορικοτερες με εμφαση στην ποιοτητα εταιρεια με τεχνογνωσια και καινοτομιες. Οσον αφορα το xz3 συμφωνα με τις πρωτες μετρησεις που βγηκαν διαθετει την ποιοτικοτερη οθονη ..το σχεδιο πανομοιοτυπο με το xz2

το θεμα ειναι οτι το κινητο τηλεφωνο ειναι μια συσκευη που κουβαλει καποιος πανω του το μεγαλυτερο μερος της ημερας ....και σαν τετοια συσκευη που ειναι κατι περισσοτερο απο κινητο τηλεφωνο, η οθονη δεν μετραει απο μονη της για να δικαιολογησει υπερκοστολογισεις .....το θεμα ειναι η υποστηριξη που θα εχει απ την εταιρια στο λειτουργικο διοτι η σονυ εχει δειξει πολλες φορες σημαδια εγκαταλειψης ,φορτωνει με αχρηστες εφαρμογες τα κινητα της που βαραινουν το ολο κλιμα ,οι ram που βαζει ειναι οριακες σε μεγεθος αν αναλογιστεις οτι πολλες εταιριες σε ναυαρχιδες βαζουν 6gb και οχι 4gb ...και εν γενει οταν αγοραζεις τηλεοραση ,την αγοραζεις να την εχεις πανω απο μια δεκαετια σπιτι σου και οσο αντεξει  ....το κινητο ομως που παραπεμπει σε φορητο λαπτοπ ,ετσι οπως τρεχει η τεχνολογια πανω σε αυτες τις συσκευες ,ουτε τρια ετη δεν θα αντεξει ως υπαρξη ....οποτε τα 800 ευρω που θα διαθεσει καποιος για μια τριετια  ,εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα απο μια τηλεοραση των 2000-2500 ευρω που θα κανει αποσβεση καποιος σε δεκα ετη + και οσο αντεξει ....τωρα εαν η επιλογη κινητου σε εσενα ειναι η ιστορια της φιρμας ,τοτε παω πασο !!! Παντως ενω στις τηλεορασεις βγαζει διαμαντια ,στα κινητα ειναι στο πουθεν καθε φορα σε σχεση με τον ανταγωνισμο !! δες huawei ,xiaomi,oneplus,samsung,iphone κλπ κλπ ....δε νομιζω οτι μπορει να ανταγωνιστει κατι απο εκει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως το πίσω μέρος του είναι αντιαισθητικό και άβολο εργονομικά.Το μπροστινό μέρος είναι εντάξει,αφού επιτέλους έχει κανονικά bezels.

Βρείτε τις διαφορές:

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9232&sSearch1=&sSearch2=XZ3+Premium&idPhone2=9166

Γιατί να μην πάρει κάποιος το XZ2 που έχει την μισή τιμή;

ΥΓ 1:Αν το στριφογυρίσεις σε λεία επιφάνεια σε πόσα δευτερόλεπτα σταματάει;  😁

ΥΓ 2:No mini jack 3.5mm  😐

ΥΓ 3:Overpriced.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2018 στις 8:35 ΠΜ, alikara είπε

Γενικότερα η Sony πάντα είχε ποιότητα.

πες κι άλλα πες πες.... Πας χαμένος παλικάρι μου εσύ, θα μπορούσες να να ήσουν από τα στελέχη σε έναν κολοσσού σαν την Sony, Samsung κ.τ.λ.  Οτι να 'ναι. Τι είναι αυτά που λες?

τώρα αν εσύ ξέρεις περισσότερα  γιατί το έκανα αυτό από έναν γίγαντα σαν την sony ε μπράβο ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, georgetsl είπε

το θεμα ειναι οτι το κινητο τηλεφωνο ειναι μια συσκευη που κουβαλει καποιος πανω του το μεγαλυτερο μερος της ημερας ....και σαν τετοια συσκευη που ειναι κατι περισσοτερο απο κινητο τηλεφωνο, η οθονη δεν μετραει απο μονη της για να δικαιολογησει υπερκοστολογισεις .....το θεμα ειναι η υποστηριξη που θα εχει απ την εταιρια στο λειτουργικο διοτι η σονυ εχει δειξει πολλες φορες σημαδια εγκαταλειψης ,φορτωνει με αχρηστες εφαρμογες τα κινητα της που βαραινουν το ολο κλιμα ,οι ram που βαζει ειναι οριακες σε μεγεθος αν αναλογιστεις οτι πολλες εταιριες σε ναυαρχιδες βαζουν 6gb και οχι 4gb ...και εν γενει οταν αγοραζεις τηλεοραση ,την αγοραζεις να την εχεις πανω απο μια δεκαετια σπιτι σου και οσο αντεξει  ....το κινητο ομως που παραπεμπει σε φορητο λαπτοπ ,ετσι οπως τρεχει η τεχνολογια πανω σε αυτες τις συσκευες ,ουτε τρια ετη δεν θα αντεξει ως υπαρξη ....οποτε τα 800 ευρω που θα διαθεσει καποιος για μια τριετια  ,εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα απο μια τηλεοραση των 2000-2500 ευρω που θα κανει αποσβεση καποιος σε δεκα ετη + και οσο αντεξει ....τωρα εαν η επιλογη κινητου σε εσενα ειναι η ιστορια της φιρμας ,τοτε παω πασο !!! Παντως ενω στις τηλεορασεις βγαζει διαμαντια ,στα κινητα ειναι στο πουθεν καθε φορα σε σχεση με τον ανταγωνισμο !! δες huawei ,xiaomi,oneplus,samsung,iphone κλπ κλπ ....δε νομιζω οτι μπορει να ανταγωνιστει κατι απο εκει !!!

Φιλε εγραψες ολοκληρο σεντονι και πραγματικα δεν καταλαβα τι θελεις να πεις... Εμπλεξες την τιμολογιακη πολιτικη με την ποιοτητα προιοντος...Η ιστορια της εκαστοτε εταιρειας εχει αμεσο αντικτυπο στην ποιοτητα των προιοντων που διαθετει. Με τον τομεα των τηλεορασεων ασχολουμαι και δεν χρειαζεται να επαναλαβω την αποψη μου. Απο κινητα εχω το xz1 (απο συγγενη το πηρα σε τιμη καλη) και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, jimmyrock είπε

Φιλε εγραψες ολοκληρο σεντονι και πραγματικα δεν καταλαβα τι θελεις να πεις... Εμπλεξες την τιμολογιακη πολιτικη με την ποιοτητα προιοντος...Η ιστορια της εκαστοτε εταιρειας εχει αμεσο αντικτυπο στην ποιοτητα των προιοντων που διαθετει. Με τον τομεα των τηλεορασεων ασχολουμαι και δεν χρειαζεται να επαναλαβω την αποψη μου. Απο κινητα εχω το xz1 (απο συγγενη το πηρα σε τιμη καλη) και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. 

εννοειται οτι καταλαβες , εγω εγραψα αποψη για κινητο σμαρτ τηλεφωνο ως συσκευη...εσυ ανακατεψες τηλεορασεις και ιστορια εταιριας ....τα οποια ειναι παγερα αδιαφορα για εναν καταναλωτη ο οποιος εχει στον ανταγωνισμο πολλες εταιριες που προσφερουν πολλα περισσοτερα απο την sony οσον αφορα τα κινητα σε ποιοτητα,τιμη και χαρακτηριστικα ανωτερα  ....και οχι τις τηλεορασεις και την ιστορια της sony που ξεκινησε απο ηλεκτρικο κατσαρολακι βρασιματος ρυζιου ,παραταυτα σημερα πολλες εταιριες βγαζουν ηλεκτρικα κατσαρολακια βρασιματος ποιοτικοτερα ,ενω η sony τα εχει παρατησει ...σημαδιακοτατο εαν καταλαβαινεις (σχημα λογου φιλτατε ) !!!!

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2018 στις 1:10 ΠΜ, Istros είπε

Καιρός ήταν να δούμε κάτι διαφορετικό από τη Sony.Κανουν οικονομία στα mAh?δεν μπορούν να βάλουν μεγαλύτερες μπαταρίες στις συσκευές τους?

Η Japan display είναι κοινοπραξία Sony Toshiba και hitachi

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ήθελα να πω Japan OLED (JOLED), όχι Japan Display. Η JOLED ξεκίνησε από Sony, Panasonic και πριν από κάνα μήνα επειδή χρειάζονταν επιπλέον Cash Flow πούλησαν το μεγαλύτερο μέρος στη Denso, θυγατρική της Toyota που φτιάχνει τα διάφορα εξαρτήματα. Αν κατάλαβα έκανε την επένδυση για να χρησιμοποιήσει καλά oled panels σε κάποιο lexus. Sorry for the confusion

Source: https://www.japantimes.co.jp/news/2017/12/26/business/corporate-business/denso-become-largest-investor-japan-display-affiliates-oled-panel-project/#.W47r1RlRU0M

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Dimisdask είπε

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ήθελα να πω Japan OLED (JOLED), όχι Japan Display. Η JOLED ξεκίνησε από Sony, Panasonic και πριν από κάνα μήνα επειδή χρειάζονταν επιπλέον Cash Flow πούλησαν το μεγαλύτερο μέρος στη Denso, θυγατρική της Toyota που φτιάχνει τα διάφορα εξαρτήματα. Αν κατάλαβα έκανε την επένδυση για να χρησιμοποιήσει καλά oled panels σε κάποιο lexus. Sorry for the confusion

Source: https://www.japantimes.co.jp/news/2017/12/26/business/corporate-business/denso-become-largest-investor-japan-display-affiliates-oled-panel-project/#.W47r1RlRU0M

Εάν έλεγες Sony ,Panasonic μόνο θα ταν καλύτερα η Toyota με μπέρδεψε λίγο μπορώ να πω.Κάπου το χα διαβάσει αλλά για denso.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το ζαχαρονω εδώ καί αρκετό καιρό έχω δει αρκετά reviews καί λένε ότι η οθόνη είναι εκπληκτική και επίσης έχει καί απαιχτω ήχο + ότι έρχεται από κουτί με Android Pie.

Όταν πέσει κάνα 400 Άρι θά τό χτυπήσω τώρα βλέπω έχει πάει κιόλας στα 600 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...