Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου ψυγείου


goeap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για αγορά καινούριου ψυγείου. Προηγούμενο ήταν (χαροπαλεύει) ένα Pitsos 20 περίπου ετών.

Κριτήρια:

- Έως 500 ευρώ

-Χωρητικότητα min 400lt

-Αξιοπιστία, αντοχή, ποιότητα, κλπ.

 

Από μοντέλα είμαι κάπου μεταξύ των Ariston, Pitsos, LG, Siemens
 

Για τα Pitsos-Siemens(-Bosch) έχω αρκετή (σχετικά θετική) εμπειρία. Τι άποψη έχετε για τα Ariston (κύριος υποψήφιος κυρίως λόγω τιμής) και για τα LG? Έχετε καμία γνώμη για τα Hitachi?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, goeap είπε

Ψάχνω για αγορά καινούριου ψυγείου. Προηγούμενο ήταν (χαροπαλεύει) ένα Pitsos 20 περίπου ετών.

Κριτήρια:

- Έως 500 ευρώ

-Χωρητικότητα min 400lt

-Αξιοπιστία, αντοχή, ποιότητα, κλπ.

Από μοντέλα είμαι κάπου μεταξύ των Ariston, Pitsos, LG, Siemens
 

Για τα Pitsos-Siemens(-Bosch) έχω αρκετή (σχετικά θετική) εμπειρία. Τι άποψη έχετε για τα Ariston (κύριος υποψήφιος κυρίως λόγω τιμής) και για τα LG? Έχετε καμία γνώμη για τα Hitachi?

Για τα LG από συγγενείς και φίλους που πήραν τα τελευταία χρόνια έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

To Pitsos που πήρα εγώ πριν 6 χρόνια είναι μέτριο, δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Κάνε μια μικρή υπέρβαση και πάρε συσκευή με την κατάψυξη κάτω, θα γλιστώσεις πολύ σκύψιμο. Αξίζει

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ψυγειο σου κραταει ακομα ΠΕΡΙΜΕΝΕ ,βγαινουν τρομερες προσφορες στις λευκες ηλεκτρικες συσκευες κατα καιρους.

Βλεπε τις τιμες και τα μοντελα για να αποκτησεις μια ιδεα για το τι παιζει και οταν βγει μια καλη προσφορα χτυπα την.

Εγω ειχα παρει αυτο

https://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/fridges/fridge-freezers/168878-samsung-rl4352lbasp/ef?cmicc=skroutz

στα 530€ στο τελος του 17 σε μια τετοια προσφορα.

Αν βιαζεσαι σε εχουν στο χερι δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπαιρνα κάτι λιγότερο από Whirlpool

https://www.skroutz.gr/s/15205674/Whirlpool-Ψυγειοκαταψύκτης-NoFrost-Inox-A-B-TNF-5012-OX.html

Έχω ένα παρόμοιο 5 χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φυγεικαταψύκτη PITSOS no frost 15 χρόνια εγώ και παρόμοιο 11 η κόρη μου.Και οι δύο λειτουργούν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Συμβουλεύω να πας  σε ψυγειοκαταψύκτη ο οποίος εκτός από τα 3 βασικά συρτάρια κατάψυξης να έχει και μικρό συρταράκι το οποίο χωράει  ίσα ίσια 4 πλαστικές θήκες για παγάκια με το οποίο λύνεις το βασικό πρόβλημα του καλοκαιριού για παγάκια.

Το κλασικό ψυγείο ναι έχει καλύτερο και πιο άνετο χώρο συντήρησης αλλά η κατάψυξη θα είναι μια ζωή μπάχαλο και δεν θα μπορείς ποτέ να βρεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...