Προς το περιεχόμενο

Ο θεσμός του οικογενειακού γιατρού


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

Οι περισοτεροι γιατροι που δηλωσαν συμμετοχη ειναι νεοι σε ηλικια χωρις πελατολογιο .Λογικα και χωρις πειρα

Η δικιά μου είναι 44 ετών, το είδα από το ΑΜΚΑ της χθες και Αρχιατρος αν το λέω σωστά (Συνταγματαρχης), 3 χρυσά αστέρια είχε στο γραφείο της, στο 401 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

44 και συνταγματαρχης θαχει μεσο.Μαλλον κατι πρωην θα ειναι .Αν δουλευεις στο δημοσιο νομιζω δεν μπορεις ιδιωτικα τα ιδια. Παντως οι στρατιωτικοι γιατροι γενικα ειναι καλοι αν ειναι απο  μαχιμους .Γιατι εχει και διοικητικους

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

44 και συνταγματαρχης θαχει μεσο.Μαλλον κατι πρωην θα ειναι .Αν δουλευεις στο δημοσιο νομιζω δεν μπορεις ιδιωτικα τα ιδια. Παντως οι στρατιωτικοι γιατροι γενικα ειναι καλοι αν ειναι απο  μαχιμους .Γιατι εχει και διοικητικους

Όχι.... Είναι εν ενεργεία. Έχουν δικαίωμα οι στρατιωτικοί γιατροί.για οικογενειακοι

 

Δεν ξέρω τι κάνει στο 401 

Παθολόγος Διαβητολογος γράφει 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Μονο καποιος οικογενειακος γιατρος θα μπορουσε να σε βοηθησει για αυτο .Ισως αυτος που διαλεξες για σενα.

Μα από τη γραμματεία του είπαν ότι δε γνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για δοκιμασε ...την τυχη σου να παρεις τηλεφωνο να ρωτήσεις

 

https://www.eopyy.gov.gr/

 

https://www.eopyy.gov.gr/contact

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τι έχει γίνει τελικά με την ιστορία αυτή? 

Ειχανε πει ότι δεν δήλωσε ο κόσμος και ακυρώνεται κλπ 

Κανονικά το κράτος έπρεπε να υποχρεώνει όλους τους πολίτες να περνούν κάθε δύο χρόνια από γιατρους και εξετάσεις. 

Κτεο ανθρώπων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κανει εγγραφη εχω παει δυο φορες και θα ξαναπαω την αλλη εβδομαδα .Μου εχει δωσει παραπεμτικο για εξετασεις που θα παω σε λιγο να κανω.

 

Υπαρχει ελλειπης πληροφοριση νομιζω .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα εκανα εξετασεις και εκλεισα τωρα ραντεβου ηλεκτρονικα να τις παω στη γιατρο την Τριτη το απογευμα 

100.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τελικα σημερα μου ειπε ο γιατρος που ηθελα να βαλω για οικογενειακο οτι πρεπει να δηλωσω στην περιοχη που ειναι η ΔΟΥ μου,

διαφορετικα θα απορριφθει, μπαινω στο συστημα και μου βγαζει μονο εναν ιδιωτη,

τι παιζει με δαυτους;

δεν πληρωνουμε κατι, ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, patrickdrd είπε

τελικα σημερα μου ειπε ο γιατρος που ηθελα να βαλω για οικογενειακο οτι πρεπει να δηλωσω στην περιοχη που ειναι η ΔΟΥ μου,

διαφορετικα θα απορριφθει, μπαινω στο συστημα και μου βγαζει μονο εναν ιδιωτη,

τι παιζει με δαυτους;

δεν πληρωνουμε κατι, ετσι;

Οχι δεν πληρωνεις .Μια υπογραφη βαζεις μονο σε ενα χαρτι που εκτυπωνει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλάζει τίποτα με τις εξετάσεις?
Δηλαδή θα μπορώ να πηγαίνω στον  ιδιώτη ιατρό της επιλογής(και να τον πληρώνω) και αν μου γράψει εξετάσεις(αίματος,υπέρηχους,ακτινογραφίες κτλ) εγώ θα πληρώνω μόνο την συμμετοχή ασφαλισμένου που πλήρωνα και πριν?

Επεξ/σία από Muchacho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Muchacho είπε

Αλλάζει τίποτα με τις εξετάσεις?
Δηλαδή θα μπορώ να πηγαίνω στον  ιδιώτη ιατρό της επιλογής(και να τον πληρώνω) και αν μου γράψει εξετάσεις(αίματος,υπέρηχους,ακτινογραφίες κτλ) εγώ θα πληρώνω μόνο την συμμετοχή ασφαλισμένου που πλήρωνα και πριν?

Ετσι ακριβως. Ολοι οι γιατροι εχουν δικαιωμα συνταγογραφισης με την συμμετοχη ασφαλσισμενου οπως ξεραμε σε συμβεβλημενα εργαστηρια ή αγορα φαρμακων με συμμετοχη.

Μεχρι τωρα αυτος ο θεσμος με εχει βολεψει αρκετα.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικα και θα μπορεις και ...χωρις αυτον .Ο γιατρος ειναι για δωρεαν επισκεψεις κλπ. Επισης για οσους εργαζοντε χαρτι για απουσια λογω ασθενειας που μπορουν βεβαια να παρουν και απο νοσοκομειο  , ΙΚΑ κλπ .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον εκανα για 5 ατομα την αιτηση  για οικογενοικους γιατρους,3 διαφορετικοι γιατροι  για την ακριβεια,εβγαλα ολα τα χαρτια και τους ειπα να παρουν τηλ τους γιατρους που ειχαν επιλεξει για να κανονισουν να πανε τα χαρτια.

Αποτελεσμα και οι 3 γιατροι,τους ειπαν οτι τους εχουν βαλει στον συστημα χωρις αυτοι να δηλωσουν και οτι εκρεμουν 2 δικαστηρια για αυτην την υποθεση μιας και εχουν προσφυγουν στην δικαιοσυνη.Αν δεν εκδικαστουν αυτες  δεν μπορει να λειτουργησει και φυσικα θα πρεπει να κερδισει  το υπουργειο

Ολοι οι γιατροι ειναι στο κεντρο  της αθηνας σε περιπτωση που αναρωτιεται κανεις  σε ποια περιοχη εκανα αιτηση

Επεξ/σία από D4rkshadow
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...