Προς το περιεχόμενο

Succession (HBO)


Techno_Knight

Προτεινόμενες αναρτήσεις

cq5dam.web.1200.675.jpeg

Δεν βρήκα thread για αυτό, και μου κάνει εντύπωση το πόσο λίγο ντόρο έκανε γενικά. Ξεκινά ως στυλ mockumentary, αλλά όσο πάει σοβαρεύει. Με εξέπληξε, και ασχέτως ότι οι περισσότεροι χαρακτήρες είναι ψιλοκαθάρματα, είναι ενδιαφέροντες. Γενικά δεν πηγαίνει όπως το νομίζεις, και στα τελευταία επεισόδια παίρνει ψιλοσκοτεινή στροφή. Αξίζει, θα έλεγα. Εντάξει, εμένα μου αρέσουν οι σειρές τέτοιου τύπου, οπότε δεν είναι για όλους (οι περισσότεροι δεν αντέχουν το "υπερπλούσια οικογένεια" angle), αλλά τα άτομα που δούλεψαν σε αυτό, έρχονται από The Thick Of It & The Big Short. Απλά θέλει μερικά επεισόδια για να σου "κάτσει".

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έψαξα λόγω της χρυσής σφαίρας που πήρε . Το το οι περισσότεροι χαρακτήρες είναι ψιλό καθάρματα όπως γράφεις με έπεισε να το ξεκινήσω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Η σειρά βασίζεται στην πραγματική ιστορία της οικογένειας Murdoch και του μεγιστάνα των ΜΜΕ με αναφορά σε πραγματικά γεγονότα

με  δάνεια στο σενάριο από τον Βασιλιά Λήρ. Το κάστ είναι κορυφαίο και είναι καλή σειρά και αξίζει να την δείς

H τελευταία σκηνή στη δεύτερη σεζόν (και όλο το επεισόδιο) είναι από τις κορυφαίες σκηνές στην ιστορία της τηλεόρασης.

Για το πρώτο επεισόδιο της πρώτης σεζόν και το τελευταίο της δεύτερης. Αξίζει και μόνο που βασίζεται σε αληθινά γεγονότα για τον άνθρωπο που αγόρασε ολα τα ΜΜΕ, που ανεβοκατεβαζε πρωθυπουργούς στην Αυστραλία και την Αγγλία και προέδρους στην Αμερική, που αγόρασε κινηματογραφικά στούντιο και εφημερίδες, που για πολλούς ήταν ο σύγχρονος Χιτλερ. 

 spacer.png

 

https://www.harpersbazaar.com/culture/film-tv/a29385920/succession-roy-family-murdochs-comparison/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Είδα το πρώτο επεισόδιο και ψιλό βαρέθηκα.Αυτά με τους πλούσιους,τις εταιρείες,ποιος θα πάρει τη θέση του άλλου κτλ τα βρίσκω αδιάφορα(προσωπικά μιλάω).Δεν ξέρω αν θα την συνεχίσω.Μάλλον όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=fXOm3cAPttk

Top 10 Reasons Why HBO's Succession is the Best Show on TV

όλοι οι πρωταγωνιστές παραδίδουν μαθήματα υποκριτικής... τα όρια της κωμωδίας με το δράμα μπλέκονται αριστοτεχνικά,  βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα,

π.χ. η τρίτη σεζόν θα αναφέρεται στο σκάνδαλο Επστάιν, το φινάλε της 2ης σεζόν, η χρυσή σφαίρα...

Ειναι αργό ναι, το θέμα του δεν είναι εύκολο, αλλά η σειρά είναι σε άλλο επίπεδο...σχεδόν κινηματογραφικό.

Φυσικά είναι δύσκολη σειρά ...αλλά αξίζει

 

 

Επεξ/σία από avacan23
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2020 στις 10:01 ΠΜ, Solatorobo είπε

Είδα το πρώτο επεισόδιο και ψιλό βαρέθηκα.Αυτά με τους πλούσιους,τις εταιρείες,ποιος θα πάρει τη θέση του άλλου κτλ τα βρίσκω αδιάφορα(προσωπικά μιλάω).Δεν ξέρω αν θα την συνεχίσω.Μάλλον όχι.

Και εγώ στην ίδια θέση ήμουν. Είχα δει τα πρώτα 2 και το παράτησα για κανα 6μηνο.
Πρόσφατα δεν είχα τι να δω και το ξανάβαλα, και έχω φτάσει στα μέσα του 2ου κύκλου. Πολύ καλή κατα την γνώμη μου, αξίζει την δεύτερη προσπάθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθόλου τυχαίο το 9,9 του 9ου κ τελευταίου επεισοδίου στο 3ο κυκλο . Σοκ κ δέος . Από τις καλύτερες σειρες ever  στο HBO . Ευτυχώς που βγαινουν ακομα Ελληνικοί υπότιτλοι γιατι στα μερη μας δεν ειναι πολύ δημοφιλής . Κ κάτι που ψαρεψα απο το imdb

This Episode Is Compared To 'The Rains of Castemere' , Game of Thrones , Which Coincidentally Is The 9th Episode of It's Season 3 As Well.

Επεξ/σία από totalius
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερές οι δύο πρώτες σεζόν, ξεκινάω σύντομα και τη τρίτη.

Χαρακτήρες με βάθος, που παρότι είναι όλοι τους αντιπαθέστατοι σαν άτομα σου κρατάνε το ενδιαφέρον αμείωτο.

Καταπλητκικές ερμηνείες επίσης σχεδόν από όλο το κάστ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα την τρίτη σεζόν. Καμιά κοιλιά για μένα που έκατσα να δω ένα χαλαρό επεισόδιο απόψε και τελικά είδα τα τελευταία 4 μονορούφι. Παίζει να είναι η καλύτερη σειρά που παίζεται αυτόν τον καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φανταστική και η τρίτη σεζόν, η κυνικότητα και η εγωπάθεια στο μεγαλείο της.

Ναι, απο τις καλύτερες σειρές που παίζονται τα τελευταία χρόνια. Λίγο με παραξένεψε το πόσο βιαστικά

Spoiler

Ξεφούσκωσε το θέμα με την αντιδικία. Έχτιζε και ανέβαινε η ένταση στα πρώτα επεισόδια και ξαφνικά με μια αναφορά ΄ότι απλά θα υπάρχει πρόστιμο και κανείς δε μπαίνει φυλακή απλά περάσαμε στην επόμενη πίστα. Anyway, μια μικρη παραφωνία ίσως στο κατα τα άλλα πλήρες σύνολο.

Ενταξει ο Culkin έχει πλέον απογειώσει το χαρακτήρα του Ρόμαν, τον έχει κάνει δικό του πλήρως. Δεν υπάρχει καρέ που να μην είναι απολαυστικός.

Strong & Snook επίσης καταπληκτικές ερμηνείες. Ακόμα και ο Γκρεκ που στο πρώτο κύκλο με κούραζε αφόρητα είναι πλέον πολύ διασκεδαστικός.

 

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σειρά, καλές ερμηνείες αν και προσωπικά την βρήκα κάπως επαναλαμβανόμενη όσον αφορά την

Spoiler

προσπάθεια εις διπλούν του Kendall να αρπάξει τα ηνία της εταιρείας. Κατά την γνώμη μου στην δεύτερη σεζόν δεν θα έπρεπε να αναλωθεί η σειρά σε αυτό, σου προκαλεί ένα αίσθημα επανάληψης καθώς ήδη έχει αναλυθεί κατά πολύ στην 1η σεζόν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...