Προς το περιεχόμενο

Succession (HBO)


Techno_Knight

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

podcast of the producer of succession είναι όλα τα λεφτά.

https://www.youtube.com/watch?v=zS86kV8vUyg

Spoiler

Kendall aka the 2023 Boston Celtics

Εχουν γραφεί πολλά γιατι η Σιβ αλλαξε γνώμη. Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν είχε αλλη γνώμη. Μισούσε τα αδέρφια της και πίστευε ότι με τον Τομ έχει καλύτερη σύνδεση από τον τρελο βασιλιά κενταλ. Στην πραγματική ζωή το ίδιο ακριβώς ισχύει και με την κόρη του μερντοχ και τις σχέσεις τις με τα άλλα αδέλφια. 

Αυτο που δεν καταλαβαίνωειναι γιατι ο Τομ κράτησε τον Ιούδα Γρέγκ. Αρρωστημένα του άρεσε που σήκωσε ανάστημα και πήγε το πιστό σκυλί να τον προδώσει και να πάρει τη θέση του? δεν ξέρω αλλά αφήνω κανενα άλλο να απαντήσει σε αυτό. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορουσε κατα τη γνωμη μου να ηταν καλυτερο το φιναλε

Spoiler

γιατι στο τελευταιο 20λεπτο το εχασε καπως με την παιδιαστικη ανατροπη στην ανατροπη  που η προηγουμενη ομως βασιζοταν σε πραγματικα στοιχεια κοροιδιας κι οχι ενος καπριτσιου που επανεμφανιστηκε ως απο μηχανης Θεος για να δωσει εξτρα δραμα.Κατι που βεβαια η σειρα το ειχε χρησιμοποιησει αρκετα σε ολες τις σεζον αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις.

All in all,πολυ καλη σειρα συνολικα απ'τις κορυφαιες των τελευταιων ετων.

Επεξ/σία από johny f
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο ένας πολιτισμός που έχει συνειδητοποιήσει πλήρως την παρακμή του μπορεί να δημιουργήσει τέχνη όπως το Succession, το οποίο πραγματεύεται ολα τα αίτια της παρακμής αυτής.

 

συγκλονιστική σειρά. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Ποσο τεραστιος ο σεναριογράφος της σειράς...πως μια ασχετη σκηνή στην πρώτη σεζον κλεινει στην 4η σεζον και αποκτά νοημα...τιποτα τυχαίο σε αυτή τη σειρά...το πάρτυ των σκορπιών και ο καθένας παιρνει ότι του αξιζει αν σταματήσει να προσπαθεί..

Spoiler

οπως λέει και ο αδερφός του λόγκαν, προσπαθώ αλλα ο αδερφος μου σταμάτησε, οπως ειπε και ο κενταλ προσπαθησα αλλα δεν τα κατάφερα.. επίσης σε κοινωνικό επίπεδο το μνμ ειναι η ανθρωπινη απληστία και ματαιοδοξια δεν εχει ταβάνι.  οποιος εχει τα λεφτά θελει και την εξουσία. κανεις δεν αρκειται μονο στα λεφτά.

Δειτε απλα τη σειρά.. πάμε για άλλα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους σεναριογράφους αυτής της σειράς πρέπει με κάποιο τρόπο να τους κλωνοποιήσουν . Μιλάμε για ότι καλύτερο από ανάπτυξη χαρακτήρων μέχρι εξέλιξη ιστορίας εχει εμφανιστεί εδω κ πολλα χρόνια .Κ με ένα finale ανάλογα δραματικό κ απρόβλεπτο όπως άξιζε σε μια τέτοια σειρά . Από επεισόδια κορυφαίο για εμένα το τελευταίο του 3ου κύκλου . Όλα όμως σχεδόν τα επεισόδια κυλούσαν κ τελείωναν χωρίς να καταλάβεις ποτέ πέρασε μία ώρα . Όταν συμβαίνει αυτό έχεις μια επιτυχημένη σειρά . Άνετα σε μερικά χρόνια θα τη ξαναδώ από την αρχή όπως έκανα με το Breaking bad παλιότερα κ με το game of thrones τώρα .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστέψτε το η όχι έχω 4 μέρες που είδα το 9 και δεν θέλω να δω το 10 για να μην τελειώσει αυτή η σειρά όπως και το Ted lasso. Σειρες που ξεχωρίζουν ανάμεσα στις εκατοντάδες που βγαίνουν κάθε χρόνο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πιστέψτε το η όχι έχω 4 μέρες που είδα το 9 και δεν θέλω να δω το 10 για να μην τελειώσει αυτή η σειρά όπως και το Ted lasso. Σειρες που ξεχωρίζουν ανάμεσα στις εκατοντάδες που βγαίνουν κάθε χρόνο. 

Το Τεντ Λάσο? Ούτε καν για μένα, από τα ίδια σκατα μου φαίνεται με τα χαζά κηρύγματα κτλπ αλλά ναι, το Succession είναι διασκεδαστικό...το φινάλε όμως όχι και τόσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Succession[Season 4][Series Finale]

Succession-Season-4-Poster.webp

https://www.imdb.com/title/tt7660850/episodes?season=4

Καπου 4 Μαιου ξεκινησα αυτο το αριστουργημα για το οποιο δεν γνωριζα τιποτα και 1 μηνα ακριβως μετα με βαρια την καρδια ολοκληρωσα το τελευταιο επεισοδιο. Το καθυστερησα γιατι πραγματικα δεν ηθελα να τελειωσει ολο αυτο το ταξιδι στον κοσμο της διαφθορας του χρηματος της δοξας και μιας οικογενειας γεματης με ολα αυτα αλλα στο παρασκηνιο μια οικογενεια δυστυχισμενη διπροσωπη ματαιοδοξη μιας οικογενειας που πιστευω υπαρχουν πολλες αντιστοιχου βεληνεκους στην πραγματικη μας κοινωνια η σειρα κυριολεκτικα μας δειχνει οτι το χρημα δεν φερνει την ευτυχια ουτε τα υλικα αγαθα και το φαινεσθαι και οι ψευτικες αγαπες μπορει να κρυβουν απο πισω μεγαλα απωθημενα και μισοι οπως βλεπουμε μεταξυ οικογενειων. Δεν ξερω γιατι περιμενα διαφορετικο τελος ετρεφα λανθασμενες αυταπατες ενω αν πιασω ολες τις σεζον καταληγουν ακριβως σε αυτο το τελος ρεαλιστικο λιγο over the top σε καποια σκηνικα αλλα δειχνει το ρεζουμε του νοηματος ολης της σειρας. Τεραστια σεζον σε μια τεραστια σειρα με ενα απο τα καλυτερα επεισοδια που εχουμε δει σε σειρα αυτο του 3ου με τεραστιους ηθοποιους ειδικα Jeremy Strong τι να πω ο ανθρωπος ζει το ρολο του σε καθε σκηνη ειναι μοναδικος αλλα και ο Culkin εξαιρετικος στον ρολο του δεν ξερω αν εχουμε δει περισσοτερο κατεστραμενο ανθρωπο σε σειρα απο αυτον τον χαρακτηρα κυριολεκτικα σε καθε επιπεδο. Στεναχωριεμαι που τελειωσε και ισως και για το τελος οχι γιατι δεν ηταν καταπληκτικο απλα δενεσε με καποιους χαρακτηρες και περιμενεις να εχουν τουλαχιστον μια αξιοπρεπης καταληξη αλλα μιλαμε για HBO που δεν χαριζει τιποτα καθε σειρα του και μια σκιαγραφηση της πραγματικης κοινωνιας μας. Απο τρεξτε να τη δειτε ειναι μεσα στις 5 καλυτερες σειρες της τελευταιας 10ετιας και οσο πιο επικαιρη γινεται. 9.8/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...