Προς το περιεχόμενο

O Chrome γίνεται 10 ετών και το γιορτάζει με νέο σχεδιασμό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τεχνιτη νοημοσύνη την έχουμε δει ψάχνεις για μια ταινία και σου βγάζει διαφημίσεις για DVD player,home cinema,tv,cinema μέχρι και διαφήμιση για σαμπουαν

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα χρόνια κι αν περάσουν, όσες εκδόσεις κι αν κυκλοφορήσουν δεν θα αποκτήσει ΠΟΤΕ την συμβατότητα, ελαφρότητα, αξιοπιστία, ταχύτητα, ασφάλεια και προσαρμοστικότητα του Internet Explorer 6. Όταν με το καλό τα καταφέρει, ΙΣΩΣ του δώσω μια ευκαιρία. Μέχρι τότε είμαι μια χαρά με τον Explorer και απολαμβάνω το browsing σε όλο του το μεγαλείο!

internet-explorer-6-107-1.jpg.b9a8bd2ec31d1cc5e0100917766176e4.jpg

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Federer είπε

Όσα χρόνια κι αν περάσουν, όσες εκδόσεις κι αν κυκλοφορήσουν δεν θα αποκτήσει ΠΟΤΕ την συμβατότητα, ελαφρότητα, αξιοπιστία, ταχύτητα, ασφάλεια και προσαρμοστικότητα του Internet Explorer 6. Όταν με το καλό τα καταφέρει, ΙΣΩΣ του δώσω μια ευκαιρία. Μέχρι τότε είμαι μια χαρά με τον Explorer και απολαμβάνω το browsing σε όλο του το μεγαλείο!

internet-explorer-6-107-1.jpg.b9a8bd2ec31d1cc5e0100917766176e4.jpg

Netscape Navigator και τα μυαλά στα κάγκελα ρε...

Netscape_Navigator_2_Screenshot.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DaDi είπε

Εσύ στα 10 σου πήγες τρίτη;;; 

Είχε μείνει 3 χρονιές στην πρώτη δημοτικου

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Netscape Navigator και τα μυαλά στα κάγκελα ρε...

Netscape_Navigator_2_Screenshot.png

Που τον θυμήθηκες?Και ο Mozilla κορυφή στην εποχή του

Έρχεται και ο Quantum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω πλεον να ωριμασε και να μην τον εχει προς εγκατασταση σε καθε προγραμμα που βαζω.

 

Βαρεθηκα να ξετικαρω το κουτακι που μου λεει αν θελω να εγκαταστησω το Chrome

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω έχω καταλήξει στον Brave browser που βασίζεται στον chromium (open source) και έτσι έχω την εμπειρία του chrome (same ui) χωρίς τις διαφημίσεις, αυτό τον κάνει ταχύτερο αφού χρησιμοποιεί λιγότερα δεδομένα και επιπροσθέτως δείχνει να είναι και ασφαλέστερος.

Επεξ/σία από tsf
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σημερα ειδα την αλλαγή, δεν μου αρεσε που αλλαξε το new tab page και δεν εχει πλεον τα thumbnails...

https://www.askvg.com/tip-enable-new-material-design-refresh-ui-on-new-tab-page-in-google-chrome/

Ακολουθησα αυτόν τον οδηγο και πλεον έχω το παλιο ui στο new tab page και ολο το υπολοιπο περιβάλλον με το new design...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, NemeSis1990 said:

ΕΡΩΤΗΣΗ: Γιατι δεν  υπάρχει στον chrοme η γραμματοσειρά που έχει το Android; Λέω για την roboto

Λογικά θα πάρουν πόδι σιγά σιγά και θα μπει η Google Sans.
Ήδη έχει μπει στα maps στο κινητό, στο google assistant, στο firebase... φαντάζομαι θα πάει σε όλη της την "οικογένεια".

6 hours ago, NemeSis1990 said:

ΕΡΩΤΗΣΗ: Γιατι δεν  υπάρχει στον chrοme η γραμματοσειρά που έχει το Android; Λέω για την roboto

Λογικά θα πάρουν πόδι σιγά σιγά και θα μπει η Google Sans.
Ήδη έχει μπει στα maps στο κινητό, στο google assistant, στο firebase... φαντάζομαι θα πάει σε όλη της την "οικογένεια".

Προσωπικά ένα feature ή option ζητώ από τον browser και δεν το βλέπω να γίνεται.
Θέλω όταν κάνω κάτι download να ΜΗΝ μου πετάγεται αυτή η μπάρα κάτω.. οι περισσότεροι browsers το έχουν λύσει εξαιρετικά.
Ο Chrome γιατί όχι? Γιατί δεν μου δίνει την επιλογή να μην το βλέπω?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, XPHSTOS_ είπε

Λογικά θα πάρουν πόδι σιγά σιγά και θα μπει η Google Sans.
Ήδη έχει μπει στα maps στο κινητό, στο google assistant, στο firebase... φαντάζομαι θα πάει σε όλη της την "οικογένεια".

Λογικά θα πάρουν πόδι σιγά σιγά και θα μπει η Google Sans.
Ήδη έχει μπει στα maps στο κινητό, στο google assistant, στο firebase... φαντάζομαι θα πάει σε όλη της την "οικογένεια".

Προσωπικά ένα feature ή option ζητώ από τον browser και δεν το βλέπω να γίνεται.
Θέλω όταν κάνω κάτι download να ΜΗΝ μου πετάγεται αυτή η μπάρα κάτω.. οι περισσότεροι browsers το έχουν λύσει εξαιρετικά.
Ο Chrome γιατί όχι? Γιατί δεν μου δίνει την επιλογή να μην το βλέπω?!?!?!

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι απλη: γιατί είναι ο χειρότερος browser 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, AtiX είπε

Να ζησεις chromούλη και χρόνια πολλά 

safari να γίνεις με άσπρα μαλλιά 

παντού να σκορπίζεις του firefox το φως

και όλοι να λένε να ένας... edge!!!

Χάθηκε η ευκαιρία για το πετυχημένο ηχητικά σοφός - > φάιρφόξ (όπως το λένε τα παπούδια). Κρίμα. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...