Προς το περιεχόμενο

mayans mc


basilisgate13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την τριτη 4/9/2018 βγηκε το νεο spinoff του SONS OF ANARCHY.Εξελισεται στην μετα Jax Teller εποχη με πρωταγωνιστη τον EZ Reyes.

Πρωτες εντυπωσεις αρκετα θετικες καθως εμεινε στο κλιμα που ειχε θεσει η πρωτη σειρα.

spoiler

Spoiler

ειδαμε και sons of anarchy μεσα .Που σημαινει οτι ακομα κρατανε τις παραδοσεις και δεν σταματησαν τις παρανομιες μετα τον jax teller

 

mayans-mc.jpg

MV5BOTY5MzBiNmEtOGE0MS00YzYzLWE3MGYtNmYwMDdiNzZiMDU5XkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'ολο που ημουν φαν των sons και ειχα φτιαξει μαλιστα και πολυ πετυχημενο logo για να τυπωσω σε μπλουζακι ( και κατοπιν μου  ζητησε και μελος απο εδω να του φτιαξω ιδιο με το ονομα της πολης του ) ,οφειλω να πω οτι με κουρασε πολυ απο ενα σημειο και μετα.

Ελπιζω να μην εχει τους ιδιους βαρετους διαλογους και χαρακτηρες και στο mayan.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρωτο επεισοδιο ηταν πολυ δυνατο.Εμενα προσωπικα με καθηλωσε και την μια ωρα του επεισοδιου.Απο το πρωτο επεισοδιο καταλαβαινεις που θα κινηθει η σειρα και παιζει και παλι μεγαλο ρολο η οικογενεια εκτος της συμμοριας.Οσοι ηταν φαν του SOA αξιζει να του δωσουν μια ευκαιρια να δουν τα 2 πρωτα επεισοδια νομιζω αυριο βγαινει το 2ο και αν δεν τους κρατησει το αφηνουν.

Λεγεται οτι θα βγει και prequel  με τους first 9 (αυτο θα μου αρεσε περισσοτερο σε σχεση με mayans αλλα εχουμε δρομο ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασ βρουν εναν τροπο στις σκηνες που υπαρχει πυροβολιτο,να γινουν πιο ρεαλιστικες...οπως και στο sons και εδω ριχνουν καμια 500 σφαιρες και πεθαινουν μονο οι αντιπαλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλούτσικο ήταν αλλά όλοι οι περιφερειακοί ήρωες λίγο αδιάφοροι, αν και νωρίς ακόμα.

Παλικάρια σαν τον Tig και τον chibs λείπουν.....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Oid259 είπε

Καλούτσικο ήταν αλλά όλοι οι περιφερειακοί ήρωες λίγο αδιάφοροι, αν και νωρίς ακόμα.

Παλικάρια σαν τον Tig και τον chibs λείπουν.....

ποσο ισχυει αυτο που λες.Το SOA ηταν κυριως για τον jax teller  αλλα μας ειχε δειξει και ξεραμε πολλα πραγματα σχεδον για ολους.Ποιος μπορει να ξεχασει τον Tig , τον chibs , τον bobby ,τον happy και φυσικα τον oppie.Η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα νωρις ακομα 1 επεισοδιο εδειξε αλλα οντως ο μονος που μου κεντρισε την προσοχη ηταν ο πρωταγωνιστης οι αλλοι μου ηταν λιγο αδιαφοροι.Αντε μαζι με τον EZ Reyes  να βαλω και τον alvarez

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το SONS ξεκινησε εχοντας σαν cast πολυ μεγαλα ονοματα τις show bizz(katey sagal-married whith children...ron perlman-hellboy...drea de madeo-sopranos...rockmond dunbar-αποδραση...)λογικο το σεναριο να ειναι υψηλου επιπεδου...η λογικη λεει οτι οι mayans δεν θα βγαλουν 7 season.Ολοι αυτη η κουλτουρα τον M.C καπου σου φερνει κουραση.(το εχω παντος απορια,οταν καποιος τους καλει πρεπει να πανε ολοι?:rolleyes:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σαπουνόπερα καλές είναι αυτές οι σειρές.  η μόδα απο μαύρες dyna γυρνάει σε   chollo softails. Άμα καταφέρει η σειρά να φέρει πιο πολύ κόσμο στις 2 ρόδες το θεωρώ θετικό

όσο για την σειρά το 3ο επεισόδιο με άρεσε. Κέρδισε την θέση της στο PVR

ΥΓ οι μοτοσυκλετιστικές λέσχες δεν έχουν να κάνουν πολλά η με τον τρόπο που παρουσιάζονται σε αυτές τις σειρές. Η μυστικότητα που κρατάμε για peace of mind και τέτοιες σειρές δημιουργούν πολλές προκαταλήψεις απέναντι μας. Καλά δεν μιλάω για τους μπάτσους και τα κόμπλεξ τους :)

ΠΗΓΗ : Prospect in a 3 piece MC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, headbanger είπε

για σαπουνόπερα καλές είναι αυτές οι σειρές.  η μόδα απο μαύρες dyna γυρνάει σε   chollo softails. Άμα καταφέρει η σειρά να φέρει πιο πολύ κόσμο στις 2 ρόδες το θεωρώ θετικό

όσο για την σειρά το 3ο επεισόδιο με άρεσε. Κέρδισε την θέση της στο PVR

ΥΓ οι μοτοσυκλετιστικές λέσχες δεν έχουν να κάνουν πολλά η με τον τρόπο που παρουσιάζονται σε αυτές τις σειρές. Η μυστικότητα που κρατάμε για peace of mind και τέτοιες σειρές δημιουργούν πολλές προκαταλήψεις απέναντι μας. Καλά δεν μιλάω για τους μπάτσους και τα κόμπλεξ τους :)

ΠΗΓΗ : Prospect in a 3 piece MC

Λατρευω τις 2 ροδες αλλα η μανα μου θα με δολοφονηησει  και πιστευω και με δικα μου λεφτα να παρω θα εχει συνεχως αγχος οποτε μεχρι τωρα ειμαισ τις 4(Ειδικα στην Ελλαδα που παιδεια για τους αναβατες μηδανικη δεν το συζητω).Περα απο αυτο η σειρα για καποιο λογο μεχρι το 3 επεισοδιο δεν μου εχει δημιουργησει τα συναισθηματα που μου ειχαν δημιουργησει οι SOA στα αντιστοιχα πρωτα επεισοδια.Ισως η χημεια των μελλων της λεσχης ίσως πολλά δεν  ξερω......Ομως θα συνεχισω εννοειται να την βλεπω.Οι ηθοποιοι της 1ης σειρας ηταν ενας προς εναν τελειοι για των ρολο τους και ιδανικοι θα ελεγα.Εφοσον διαδραματιζεται  μετα απο το τελος της 1ης θα ηθελα να δω και αλλα cameos απο πρωταγωνιστες της 1ης σεζον.Εδειξε σε καποιο σημειο τους SOA αλλα κανεις τους δεν ηταν στην αρχικη σσειρα δεν ξερω τι παιχτηκε εκει(αν ξερει κανεις ας βοηθησει).Τελος το PVR και η ΠΗΓΗ που λες τι ειναι?

Στις 16/9/2018 στις 10:35 ΠΜ, burgos4 είπε

το SONS ξεκινησε εχοντας σαν cast πολυ μεγαλα ονοματα τις show bizz(katey sagal-married whith children...ron perlman-hellboy...drea de madeo-sopranos...rockmond dunbar-αποδραση...)λογικο το σεναριο να ειναι υψηλου επιπεδου...η λογικη λεει οτι οι mayans δεν θα βγαλουν 7 season.Ολοι αυτη η κουλτουρα τον M.C καπου σου φερνει κουραση.(το εχω παντος απορια,οταν καποιος τους καλει πρεπει να πανε ολοι?:rolleyes:)

Εμ αφου στα περισσοτερα θεματα ειναι σαν ομαδα.Αλλα οταν συμβαινει κατι σε εναν μερικες φορες πανε 2-3 ατομα.Οντως οι 1η σεζον η οποια ειναι χαραγμενη στη καρδια μου ειχε ηθοποιαρες και θα ελεγα μη αντικαταστησιμους για το ρολο τους.

Στις 10/9/2018 στις 1:12 ΠΜ, talibanakos είπε

Παρ'ολο που ημουν φαν των sons και ειχα φτιαξει μαλιστα και πολυ πετυχημενο logo για να τυπωσω σε μπλουζακι ( και κατοπιν μου  ζητησε και μελος απο εδω να του φτιαξω ιδιο με το ονομα της πολης του ) ,οφειλω να πω οτι με κουρασε πολυ απο ενα σημειο και μετα.

Ελπιζω να μην εχει τους ιδιους βαρετους διαλογους και χαρακτηρες και στο mayan.

Ξερεις που μπορω να βρω replica απο το πετσινο  που φορανε οι SOA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

Ξερεις που μπορω να βρω replica απο το πετσινο  που φορανε οι SOA?

Σε κανα ebay σιγουρα,αλλα για μενα βρες το λογοτυπο και δωσε να στο φτιαξει καμια μοδιστρα.

Βεβαια αν το φορεσεις πανω σε μηχανη μπορει να φας κανενα κατακεφαλο απο κανεναν γνησιο..

Αν θες στο φτιαχνω παντως με οτι ονομα θες για πολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, talibanakos είπε

Σε κανα ebay σιγουρα,αλλα για μενα βρες το λογοτυπο και δωσε να στο φτιαξει καμια μοδιστρα.

Βεβαια αν το φορεσεις πανω σε μηχανη μπορει να φας κανενα κατακεφαλο απο κανεναν γνησιο..

Αν θες στο φτιαχνω παντως με οτι ονομα θες για πολη.

Γιατι κατακεφαλο απο κανεναν γνησιο ισα ισα που τα καλυτερα παιδια ειναι οι αναβατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...