Προς το περιεχόμενο

O Snapdragon 855 «εμφανίστηκε» στη βάση δεδομένων του Geekbench και είναι πολύ ισχυρός


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Δεν είναι ότι διαφωνώ μαζί σου, θα έχω προφανώς διαφορά από το 625 σε σχέση με το 845 ή το 855, αλλά αμφιβάλλω ότι υπάρχει αισθητή διαφορά εμπειρίας στα high end μοντέλα (π.χ. από το 845 στο 855 ή στην σύγκριση μεταξύ των επεξεργαστών της Apple κλπ. Αλλά ακόμα και διαφορά εμπειρίας να υπάρχει είτε είναι αμελητέα, είτε αν υπάρχει καλώς να υπάρχει για να ωθήσει τους κατασκευαστές να γίνουν καλύτεροι (και για να΄έχουμε και καλύτερους επεξεργαστές εμείς τα "φτωχαδάκια" 😁

εγώ φίλε την έχω καταβρεί που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά από τόσα χρόνια που τα σκάω για smartphone (και πριν ios/android τα είχα ακουμπήσει χοντρά) μπορώ να κάνω τη δουλειά μου παραπάνω από απλά ανθρώπινα με 2 κατοστάρικα και αν μου πέσει κάτω και σπάσει ή μου το κλέψουν (που το έπαθα πρόσφατα) ψιλοχέστηκα 

 

τέλος τα ακριβά κινητά από μένα, η σειρά 6XX με έχει σώσει και θα συνεχίζει να με σώζει

 

πήρα 835 στη γυναίκα που δεν ξέρω τι διάολο  κάνει με το κινητό της και παραπονιέται διαχρονικά ότι της κολλάει και 855 και 895 θα της πάρω (και θα της λέω έχεις ναυαρχίδα δεν πάει πιο γρήγορα) , αλλά εγώ που εκτιμώ τα απλά πράγματα στη ζωή θα τη βγάζω με τη φθήνια :P 

 

αν συνυπολογίσεις και το android one, παράδεισος!!!!! δε μπορούσα να ζητήσω τίποτα καλύτερο από την τεχνολογία, γιατί κάποια στιγμή κοιτούσα τα κινητά και έλεγα μέσα μου τι π@π@ριές είναι αυτές; δεν θέλω κανένα.. τώρα δεν ξέρω ποιο μου πρωτοαρέσει (και να μην νιώθω ότι μου πιάνουν το κώλο) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Η πλειοψηφια ασχολείται με casual games. Αυτό δεν χωρά αμφισβήτηση. Μήπως θέλει το Candy Crash και το Zombie Tsunami πάνω από 120 gflops που έχει η gpu του 625; Η πάνω από τα 250 gflops του 660;

Δεν μιλάω καν για το UI που δεν χρειάζεται ούτε το 1/10.

Μπορείς να μου εξηγήσεις λοιπόν που αλλού βοηθάει μια top cpu (600+ gflops) σε σχέση με μία mid range (250+ gflops). Δηλαδή εκτός από hardcore games, fortnite, bf, asphalt 9 κτλ; Και ειδικά αυτό που είπες, ότι βοηθάει εκτός από VIDEO GAMES.

Τα πάντα είναι πιο σπιρτοζικα από animations μέχρι rendering φωτογραφιών όλο το ui είναι πιο smooth. Συν cat 16 εγγραφή 4k 60p video που 660 και παρεμφερή δεν έχουν. Τώρα που παίζει στα 260 το poco με 845 δεν πιστεύω ότι αξίζει να κοιτάμε αλλού εκτός από κινητά στα 150 ευρώ. 

48 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Είσαι gamer στο κινητό ;;;

Δεν βγάζεις άκρη.

Και στο κινητό και στον υπολογιστή. Στο κινητό έχω 60 παιχνίδια αγορασμένα χρόνια τώρα. Σε μεγάλη οθόνη παίζω άνετα και δεν έχω κανένα θέμα. Έχω τερματισμενο San Andreas 100% με 44 ώρες στο note 3 και η gpu παίζει μεγάλο ρόλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα πάντα είναι πιο σπιρτοζικα από animations μέχρι rendering φωτογραφιών όλο το ui είναι πιο smooth. Συν cat 16 εγγραφή 4k 60p video που 660 και παρεμφερή δεν έχουν. Τώρα που παίζει στα 260 το poco με 845 δεν πιστεύω ότι αξίζει να κοιτάμε αλλού εκτός από κινητά στα 150 ευρώ. 

Και στο κινητό και στον υπολογιστή. Στο κινητό έχω 60 παιχνίδια αγορασμένα χρόνια τώρα. Σε μεγάλη οθόνη παίζω άνετα και δεν έχω κανένα θέμα. Έχω τερματισμενο San Andreas 100% με 44 ώρες στο note 3 και η gpu παίζει μεγάλο ρόλο. 

Πως μπορείς και παίζεις απορώ. Μπράβο σου. 

Καλα οποιαδήποτε high end συσκευή παίζει games. Είτε a11 είτε 835 είτε και πιο πίσω. Το San  Andreas το έπαιζα σε redmi note 3 και δεν κολλούσε. Δεν ειναι βαρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

Πως μπορείς και παίζεις απορώ. Μπράβο σου. 

Καλα οποιαδήποτε high end συσκευή παίζει games. Είτε a11 είτε 835 είτε και πιο πίσω. Το San  Andreas το έπαιζα σε redmi note 3 και δεν κολλούσε. Δεν ειναι βαρύ.

Δεν έχω θέμα αρκεί να είναι 5.5 και πάνω η οθόνη. Το San Andreas το έγραψα απλά για να σου δείξω ότι παίζω τα πάντα στο note 3 το τελείωσα και δεν κόλλαγε καθόλου αλλά τα σημερινά παιχνίδια είναι πολύ βαριά κυρίως με τις αναλύσεις των οθονών. Gamer δε θες μόνο 55αρες και υπολογιστή για να ευχαριστηθείς. Μπορεί να κλείσω και 8ωρο σε υπολογιστή αλλά και ένα modern combat θα παίξω στο κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Τα πάντα είναι πιο σπιρτοζικα από animations μέχρι rendering φωτογραφιών όλο το ui είναι πιο smooth. Συν cat 16 εγγραφή 4k 60p video που 660 και παρεμφερή δεν έχουν. Τώρα που παίζει στα 260 το poco με 845 δεν πιστεύω ότι αξίζει να κοιτάμε αλλού εκτός από κινητά στα 150 ευρώ. 

Έχεις παρεξηγήσει πολλά πράγματα και φυσικό είναι, αφού συνήθως οι χάλια gpu πάνε σε χάλια cpu (με χάλια επί μέρους components) και νομίζεις ότι φταίει η gpu.

Για αυτό θα χρησιμοποιήσω τον 660 vs 835 για να καταλάβεις καλύτερα, αφού σαν cpu/isp είναι ίδιοι και διαφέρουν σαν gpu.

1) Animations. Θες να μου πες ότι έχει πιο σπιρτόζικα animations ο 835 από τον 660 γιατί τα 250 gflops του 660 δεν φτάνουν για να κάνουν render με 60 fps τα animations; Ξέρεις πόσο κουλό είναι αυτό; Μικρά εικονιδιάκια με animation, και screen scrolling να θέλουν άλλα 250 gflops για να είναι 60 fps; Στα παιχνίδια τότε θα έπρεπε να είχαν x100 φορές διαφορά. Τα animation και το screen scrolling, κτλ θέλουν μια βασική gpu με απλά καλό 2d acceleration, γρήγορη cpu ώστε να μην έχεις πρόβλημα με τα backround services, μνήμη ώστε να μην τα φορτώνει συνέχεια και γρήγορο storage ώστε αν χρειαστεί να τα φορτώσει να το κάνει άμεσα. Θα ήθελα πολύ να δω που διαφωνείς με αυτό.

2) Για το rendering των φωτογραφιών ισχύει το ίδιο.

3) Το cat16 τι σχέση έχει με την gpu που λέγαμε ένας θεός ξέρει. Δεν ανήκει καν στην cpu. Είναι component του soc, και είναι άσχετο από cpu και gpu. Άσε που στην Ελλάδα ούτε το cat 6 (300 mbps) δεν φτάνουμε όχι το cat16...

4) Tο video capturing, σαν ταχύτητα και ποιότητα, εξαρτάται από την VPU (video processing unit) και τον ISP (image signal processor). Ενδεικτικά το MI6 (835) και MiNote3 (660) έχουν 4Κ@30.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, cpgr είπε

ή σκέφτεσαι κάτι ποιο έξυπνο σε εππίπεδο hardware και software ωστε να δουλεύουν μαζι πολυ αποδοτικότερα....στη περίπτωση της απλ δε νομιζω οτι φταιει μονο η cache για τη ταχύτητα (ενω αν αφαιρέσεις ραμ απο το αντροιντ...δε πας βημα)..ειναι ολοκληρη αρχιτεκτονική + φιλοσοφια της εταιριας απο πισω που εκμεταλεύεται το παραμικρο...

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι τέτοιο είναι πιο έξυπνο. Έχουμε μία εταιρεία που υποτίθεται επενδύει περισσότερο στο λειτουργικό για να κερδίσει κάτι.

Εφόσον βγάζει ένα κινητό που κάνει ίδια ή (συνήθως) περισσότερα λεπτά από τα περισσότερα που έχουν αντίστοιχες επιδόσεις, τότε τι κέρδισε; Είτε η επένδυση στο software της κόστισε όσο το να βάλει hardware, άρα δεν ήταν και πολύ έξυπνη επένδυση, είτε όντως είναι πιο αποδοτική επένδυση και η εταιρεία δεν το εκμεταλεύεται... Αφού, λοιπόν, μπορεί με το φοβερά optimised λειτουργικό της να κάνει τέτοια "θαύματα", γιατί δε βάζει ίδιο hardware με τους υπόλοιπους για να τους "λιανίσει" και να κρατάει κάθε iPhone future-proof για τουλάχιστον 5 χρόνια; Γιατί να βάλει 3GB στο iPhone X και όχι 4-5 για να κρατήσει ακόμα περισσότερο το κινητό, εφόσον είναι τόσο εύκολο; Τι κερδίζει ο καταναλωτής στο τέλος, επομένως; Ίδιες επιδόσεις έχει σήμερα, ίδια "αντοχή" στο χρόνο θα έχει αύριο...

Η ουσία είναι ότι οι διαφορές δεν είναι πολύ μεγάλες. Όπως προείπα, το σημαντικότερο optimisation που έχει κάνει η Apple με το iOS είναι τα κλειδώματά της (όπως ότι δεν μπορείς να αλλάξεις default εφαρμογή, δεν υπάρχει "πραγματικό" σύστημα για share μεταξύ εφαρμογών, δεν μπορεί να μπει οποιαδήποτε 3rd party εφαρμογή αν δεν περάσει ειδικό έλεγχο από το AppStore). Σε επίπεδο software optimisation, δε θεωρώ καθόλου ότι τα λειτουργικά της Apple δείχνουν κάτι το εντυπωσιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι τέτοιο είναι πιο έξυπνο. Έχουμε μία εταιρεία που υποτίθεται επενδύει περισσότερο στο λειτουργικό για να κερδίσει κάτι.

Εφόσον βγάζει ένα κινητό που κάνει ίδια ή (συνήθως) περισσότερα λεπτά από τα περισσότερα που έχουν αντίστοιχες επιδόσεις, τότε τι κέρδισε; Είτε η επένδυση στο software της κόστισε όσο το να βάλει hardware, άρα δεν ήταν και πολύ έξυπνη επένδυση, είτε όντως είναι πιο αποδοτική επένδυση και η εταιρεία δεν το εκμεταλεύεται... Αφού, λοιπόν, μπορεί με το φοβερά optimised λειτουργικό της να κάνει τέτοια "θαύματα", γιατί δε βάζει ίδιο hardware με τους υπόλοιπους για να τους "λιανίσει" και να κρατάει κάθε iPhone future-proof για τουλάχιστον 5 χρόνια; Γιατί να βάλει 3GB στο iPhone X και όχι 4-5 για να κρατήσει ακόμα περισσότερο το κινητό, εφόσον είναι τόσο εύκολο; Τι κερδίζει ο καταναλωτής στο τέλος, επομένως; Ίδιες επιδόσεις έχει σήμερα, ίδια "αντοχή" στο χρόνο θα έχει αύριο...

Η ουσία είναι ότι οι διαφορές δεν είναι πολύ μεγάλες. Όπως προείπα, το σημαντικότερο optimisation που έχει κάνει η Apple με το iOS είναι τα κλειδώματά της (όπως ότι δεν μπορείς να αλλάξεις default εφαρμογή, δεν υπάρχει "πραγματικό" σύστημα για share μεταξύ εφαρμογών, δεν μπορεί να μπει οποιαδήποτε 3rd party εφαρμογή αν δεν περάσει ειδικό έλεγχο από το AppStore). Σε επίπεδο software optimisation, δε θεωρώ καθόλου ότι τα λειτουργικά της Apple δείχνουν κάτι το εντυπωσιακό.

1) Κάνει Optimization στο λειτουργικό γιατί της αφήνει περισσότερο κέρδος

2) Τους λιάνιζε τόσα χρόνια όντας πρώτη σε πωλήσεις, και τώρα που είναι 3η πάλι έχει το 90% των συνολικών κερδών της mobile αγοράς (hw + sw). Δηλαδή γιατί να αλλάξει την τακτική της; Για το υπόλοιπο 10%;

3) Αν κάνει το iPhone hardware future proof για 5 χρόνια με τόσο ισχυρό hw, πως θα πουλήσει τον επόμενο χρόνο. Δεν έχει λογική αυτό για μία εταιρεία.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί κάτι τέτοιο είναι πιο έξυπνο. Έχουμε μία εταιρεία που υποτίθεται επενδύει περισσότερο στο λειτουργικό για να κερδίσει κάτι.

Εφόσον βγάζει ένα κινητό που κάνει ίδια ή (συνήθως) περισσότερα λεπτά από τα περισσότερα που έχουν αντίστοιχες επιδόσεις, τότε τι κέρδισε; Είτε η επένδυση στο software της κόστισε όσο το να βάλει hardware, άρα δεν ήταν και πολύ έξυπνη επένδυση, είτε όντως είναι πιο αποδοτική επένδυση και η εταιρεία δεν το εκμεταλεύεται... Αφού, λοιπόν, μπορεί με το φοβερά optimised λειτουργικό της να κάνει τέτοια "θαύματα", γιατί δε βάζει ίδιο hardware με τους υπόλοιπους για να τους "λιανίσει" και να κρατάει κάθε iPhone future-proof για τουλάχιστον 5 χρόνια; Γιατί να βάλει 3GB στο iPhone X και όχι 4-5 για να κρατήσει ακόμα περισσότερο το κινητό, εφόσον είναι τόσο εύκολο; Τι κερδίζει ο καταναλωτής στο τέλος, επομένως; Ίδιες επιδόσεις έχει σήμερα, ίδια "αντοχή" στο χρόνο θα έχει αύριο...

Η ουσία είναι ότι οι διαφορές δεν είναι πολύ μεγάλες. Όπως προείπα, το σημαντικότερο optimisation που έχει κάνει η Apple με το iOS είναι τα κλειδώματά της (όπως ότι δεν μπορείς να αλλάξεις default εφαρμογή, δεν υπάρχει "πραγματικό" σύστημα για share μεταξύ εφαρμογών, δεν μπορεί να μπει οποιαδήποτε 3rd party εφαρμογή αν δεν περάσει ειδικό έλεγχο από το AppStore). Σε επίπεδο software optimisation, δε θεωρώ καθόλου ότι τα λειτουργικά της Apple δείχνουν κάτι το εντυπωσιακό.

Δεν βαζει 6 + 8gb ram στο Χ γιατι οσοι δωσουν 1000ε θα το κρατησουν μια 5ετια για πλακα...( αμα δε χαλασει απο μονο του) και η απλ δε θα βγαλει λεφτα απο τα επομενα αιφον.. επισης δε θα υπαρχει ανταγωνισμος με τις αλλες εταιριες που σημαινει διαφημηση = κερδος,οπως γινεται αυτη τη στιγμη με τετοια αρθρα... 

Επισης σωστα λες το  optimisation που έχει κάνει η Apple με το iOS είναι τα κλειδώματά της, αλλα ειναι ενα κομματι του, το υπολοιπο ειναι ο σχεδιασμος απο το μηδεν ολοκληρου του κινητου πανω σε αυτη τη λογικη...

Αλλά κλειδώματα = περιορισμοι που δεν υπαρχουν στο ανδροιντ αλλα με κοστος ταχυτητας...

Αυτες οι 2 πλατφορμες αυτα προσφεραν /προσφερουν και θα προσφερουν στο μελλον, δε προκειται να αλλαξει κατι ο ενας κυνηγαει την ουρα του αλλου και οι εταιριες βγαζουν λεφτα απο αυτο... απλα διαλεγεις τι σου ταιριαζει καλυτερα ή δε διαλεγεις τιποτα και περνεις ενα 3310...χαχα 

Επεξ/σία από cpgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα Gamer είναι μονόδρομος το iOS! Ο λόγος είναι το Metal (κάτι σαν directx στα pc) ακόμα και iphone τετραετίας θα είναι 2-3 φορές πιο γρήγορο από τον 855 στην πραγματική ζωή στο gaming... Μιλάμε για επιδόσεις  γραφικών  PS2+++!!! ουσιαστικά αν τα βάλεις κάτω τα iphones είναι πάμφθηνα 4-5 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό για το Gaming σε όλα τα  άλλα κι ένα κινητό τον 150 μια χαρά είναι σε όλα. Κι όταν μιλάμε για gaming στα κινητά δεν σημαίνει ότι τα παίζει όλα στο κινητό! το βάζεις στην TV και παίζεις με το gamepad σου κανονικά σαν να είχες κάτι μεταξύ PS2-PS3!! αυτή η εμπειρία είναι με iphone5SE 60ακατεβατα FPS με το S9 για ακατέβατα 60FPS το βάζω στα medium...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xenofonlive είπε

Για ένα Gamer είναι μονόδρομος το iOS! Ο λόγος είναι το Metal (κάτι σαν directx στα pc) ακόμα και iphone τετραετίας θα είναι 2-3 φορές πιο γρήγορο από τον 855 στην πραγματική ζωή στο gaming... Μιλάμε για επιδόσεις  γραφικών  PS2+++!!! ουσιαστικά αν τα βάλεις κάτω τα iphones είναι πάμφθηνα 4-5 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό για το Gaming σε όλα τα  άλλα κι ένα κινητό τον 150 μια χαρά είναι σε όλα. Κι όταν μιλάμε για gaming στα κινητά δεν σημαίνει ότι τα παίζει όλα στο κινητό! το βάζεις στην TV και παίζεις με το gamepad σου κανονικά σαν να είχες κάτι μεταξύ PS2-PS3!! αυτή η εμπειρία είναι με iphone5SE 60ακατεβατα FPS με το S9 για ακατέβατα 60FPS το βάζω στα medium...

Ναι μπορει αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι θα δωσεις το 1/4 της αξιας του ps3 για να αγορασεις ενα και μονο καλωδιο (lighting -> hdmi) μπορει και να αξιζει το iphone gaming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cpgr είπε

Ναι μπορει αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι θα δωσεις το 1/4 της αξιας του ps3 για να αγορασεις ενα και μονο καλωδιο (lighting -> hdmi) μπορει και να αξιζει το iphone gaming...

12Ε με τα μεταφορικά από κίνα! Oxi το γνήσιο αλλά κάνει 100% το ίδιο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xenofonlive είπε

12Ε με τα μεταφορικά από κίνα! Oxi το γνήσιο αλλά κάνει 100% το ίδιο πράγμα.

Δοκιμασμένο? Για στειλε κανα λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, PokemonEnthousiast είπε

εχω στη κατοχη παντως iphone 5s και θα σου δωσω ενα δικιο στο οτι εχει το τελευταιο update και ανοιγοντας ολα τα διαθεσιμα απς απο το στορ κανει τη χρηση του χωρις να κολλαει αλλα δοκιμασα multitasking με messenger viber spotify απο πισω κοντεψε να παρει φωτια και κολλαγε εκει φαινονται τα χρονια του. Αν το παρεις καθαρα ως βασικη χρηση ομως και το συγκρινες με ενα android με 1 ram και android go ας πουμε παλι το 5s λογο του οτι ολα εκει ειναι optimized πολυ καλα η εμπειρια σου θα ειναι καλυτερη επισης παιζει το asphalt 9 :P ναι ξερω πολυ μετρια γραφικα χαιρω πολυ αλλα το παιζει κινητο του 2013 :P 

Δοκίμασα το asphalt 9 σε Sony Z1 και στα low έπαιξε μια χαρά! Χάχα δεν το περίμενα... Κινητό από Ιανουάριο του 14.... Φυσικά ρουταρισμενο και κλοκαρισμενο πάει ακόμα κουφετο! 😍 

2 ώρες πριν, xenofonlive είπε

Για ένα Gamer είναι μονόδρομος το iOS! Ο λόγος είναι το Metal (κάτι σαν directx στα pc) ακόμα και iphone τετραετίας θα είναι 2-3 φορές πιο γρήγορο από τον 855 στην πραγματική ζωή στο gaming... Μιλάμε για επιδόσεις  γραφικών  PS2+++!!! ουσιαστικά αν τα βάλεις κάτω τα iphones είναι πάμφθηνα 4-5 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό για το Gaming σε όλα τα  άλλα κι ένα κινητό τον 150 μια χαρά είναι σε όλα. Κι όταν μιλάμε για gaming στα κινητά δεν σημαίνει ότι τα παίζει όλα στο κινητό! το βάζεις στην TV και παίζεις με το gamepad σου κανονικά σαν να είχες κάτι μεταξύ PS2-PS3!! αυτή η εμπειρία είναι με iphone5SE 60ακατεβατα FPS με το S9 για ακατέβατα 60FPS το βάζω στα medium...

Ο και καλά mobile gamer θα πάρει κινητό με 120 hz οθόνη... Ούτε iPhone x θα πάρει, ούτε iPhone se ούτε s9.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...