Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση 4 συσκευών της Huawei από το 3D Mark εξαιτίας cheating και η απάντηση της εταιρείας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, polteris είπε

Την Θανου εννοεις!!! Η Πατουλιδου ηταν απλα τυχερη 🤣🤣🤣

Την Θανου εννοεις!!! Η Πατουλιδου ηταν απλα τυχερη 🤣🤣🤣

Την Θανου εννοεις!!! Η Πατουλιδου ηταν απλα τυχερη 🤣🤣

-Θες να πεις ότι εννοεί την Θάνου και οτι η Πατουλίδου ήταν απλά τυχερή;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 minutes ago, Comic maniak said:

I summon  @*nenya*  για να δωσει την γνωμη της στο θεμα😂😂.

XD Τι θες παιδακι μου να πω βραδιατικα; Οτι αγαπω το Huawei μου το P10 lite;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, *nenya* είπε

XD Τι θες παιδακι μου να πω βραδιατικα; Οτι αγαπω το Huawei μου το P10 lite;

Ειχα δει το "I summon Nenya" σε παλιο post και ειπα να το δοκιμασω😂😂. Επισης, γραφεις ωραια comment αρα why not? XD

Επεξ/σία από Comic maniak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι κάνουν οι εταιρείες μεταξύ τους δεν με απασχολεί. Τόσα χρόνια που λιώνουμε τα κινητά ξέρουμε τι παίζει και τι βγάζει η καθεμία τους...

Το ίδιο και στα αυτοκίνητα. Η Νισάν στην αρχή ήθελε να χτυπήσει την Πόρσε με το GTR υποσχόμενη ότι δίνει ένα υπερόπλο στα 120κ που τσαγιαζει όλα τα Πόρσε...της κολάσεως έγινε μεταξύ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, johncorfas είπε

Η απάντηση της εταιρείας έκανε ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Τουλάχιστον θα μπορούσαν να πουν μια δικαιολογία και όχι "το κάνουν κι αλλοι, άρα το κάνουμε και εμείς". Αν ξέρει, με στοιχεία , ότι το κάνουν κι αλλοι να βγει να πει ποιοι είναι και αν ισχυει, τότε το προβλημα το έχει η UL και πρέπει να βρει τρόπους να το λύσει. Αν όχι τότε καλύτερα να μην πετάει λάσπη στους άλλους για να γλιτώσει...

Δυστυχώς το κάνουν και άλλοι,έχει δίκιο σ αυτό που λεει.Δεν μπορεί ένας CEO να βγει και να λέει ονόματα εταιριών.Η 3D Mark γιατί δεν μας λέει?μόνο τη huawei βρήκε με το app της?αμφιβάλω πολυ

"UL is one of several companies approved to perform safety testing by the U.S. federal agency Occupational Safety and Health Administration"

Η UL παρέχει υπηρεσίες και πληρώνεται.Μην τα βλέπετε όλα ρομαντικά από πίσω είναι μια αγορά δισεκατομμύριων και πρόσφατα η Huawei πέρασε την apple(και όλους τους άλλους)σε πωλήσεις και βγήκε πρώτη.Τυχαιο?Απλά πρέπει κάπως να τη φρενάρουν.οι άλλοι κλέφτες θα γίνουν?

Επεξ/σία από Istros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Hal9000 είπε

«οι δοκιμές αυτές δεν αντιπροσωπεύουν την πλήρη εμπειρία ενός χρήστη»

Αυτό δεν φωνάζουν τόσα χρόνια οι οπαδοί της Apple; Αυτό δεν αρνούνται τόσα χρόνια οι Apple haters;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να ψάχνουν ποιος κλέβει και πως (γιατί σίγουρα θα βρουν άλλους τρόπους κλεψιάς στο μέλλον )ας βγάλουν ένα full cheat score στα benchmarks να τελειώνουμε.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παίρνω κινητό το τελευταίο πράγμα που κοιτάζω είναι οι διάφορες μετρήσεις που δημοσιεύονται. Είναι αστείο. 

Το  P20 pro θερίζει απλά. Οι κινήσεις εντυπωσιασμού, γιατί αυτό είναι, αφορούν ίσως το 1% των αγοραστών μόνο. 

Η  Huawei δεν βρίσκεται τυχαία στη θέση που είναι. Έχει πολύ ποιοτικές συσκευές, πολύ γρήγορες, με καλές κάμερες κτλ. Επίσης μεγάλη σημασία έχει η υποστήριξη μετά την αγορά και εδώ έχω να πω πως τουλάχιστον στην Ελλάδα έχει αν όχι την καλύτερη, μια από τις καλύτερες. Ειδικά στο σέρβις στη Μιχαλοπούλου είναι απλά απίστευτοι.

Όλα τα άλλα είναι για κουβεντα, έτσι για να περνάει η ώρα.

 

ΥΓ. Δεν έχω μετοχές.😯

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

Στα μανισια τηλεφωνακια οτι θελει ο καθενας κατασκευαστης μπορει να κανει.

Στα Custom OS δεν παιζει κανενα cheat.

Αν θες πραγματικες επιδοσεις και κανεναν πανω απο το κεφαλι σου, βαζεις custom. (Κατι που η απλ δεν θα επιτρεψει γιατι το ρητο "φικια για μεταξωτες κορδελες" θα την στιγματισει για παντα).

Τιναυτοιρε...

 

καλα τα λες, αλλα η χαβαη ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ εταιρια που εχει κλειδωμενο bootloader. Δεν προκειται ποτε να δουν custom rom.

πηγη απο το ινσ βαριεμαι να ψαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Όταν παίρνω κινητό το τελευταίο πράγμα που κοιτάζω είναι οι διάφορες μετρήσεις που δημοσιεύονται. Είναι αστείο. 

Το  P20 pro θερίζει απλά. Οι κινήσεις εντυπωσιασμού, γιατί αυτό είναι, αφορούν ίσως το 1% των αγοραστών μόνο. 

Η  Huawei δεν βρίσκεται τυχαία στη θέση που είναι. Έχει πολύ ποιοτικές συσκευές, πολύ γρήγορες, με καλές κάμερες κτλ. Επίσης μεγάλη σημασία έχει η υποστήριξη μετά την αγορά και εδώ έχω να πω πως τουλάχιστον στην Ελλάδα έχει αν όχι την καλύτερη, μια από τις καλύτερες. Ειδικά στο σέρβις στη Μιχαλοπούλου είναι απλά απίστευτοι.

Όλα τα άλλα είναι για κουβεντα, έτσι για να περνάει η ώρα.

 

ΥΓ. Δεν έχω μετοχές.😯

Εσύ μπορεί να κοιτάς και το χρώμα, απλώς η τιμή μίας συσκευής ορίζεται από το SOC για αρχή, το kirin 970 που το πλάσαρε η εταιρεία για high end SOC έχει επιδόσεις midle range κινητού. Αν διαβάσεις  το άρθρο του anandetch θα καταλάβει πόσο μεγάλο είναι το κλέψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μεγαλύτερη δυσφήμηση είναι η καλύτερη διαφήμιση λένε αλλά το έχει παρακάνει εδώ η Huawei νομίζω, δεν την βλέπω για πολύ ακόμα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Daredevil είπε

Εσύ μπορεί να κοιτάς και το χρώμα, απλώς η τιμή μίας συσκευής ορίζεται από το SOC για αρχή, το kirin 970 που το πλάσαρε η εταιρεία για high end SOC έχει επιδόσεις midle range κινητού. Αν διαβάσεις  το άρθρο του anandetch θα καταλάβει πόσο μεγάλο είναι το κλέψιμο.

Δηλαδή να καταλάβω πως εσύ δούλεψες τον 970 και είδες πως σε καθημερινή χρήση έχει απόδοση midrange, σωστά; Αν όχι τότε τι να λέμε.... 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Όταν παίρνω κινητό το τελευταίο πράγμα που κοιτάζω είναι οι διάφορες μετρήσεις που δημοσιεύονται. Είναι αστείο. 

Το  P20 pro θερίζει απλά. Οι κινήσεις εντυπωσιασμού, γιατί αυτό είναι, αφορούν ίσως το 1% των αγοραστών μόνο. 

Η  Huawei δεν βρίσκεται τυχαία στη θέση που είναι. Έχει πολύ ποιοτικές συσκευές, πολύ γρήγορες, με καλές κάμερες κτλ. Επίσης μεγάλη σημασία έχει η υποστήριξη μετά την αγορά και εδώ έχω να πω πως τουλάχιστον στην Ελλάδα έχει αν όχι την καλύτερη, μια από τις καλύτερες. Ειδικά στο σέρβις στη Μιχαλοπούλου είναι απλά απίστευτοι.

Όλα τα άλλα είναι για κουβεντα, έτσι για να περνάει η ώρα.

ΥΓ. Δεν έχω μετοχές.😯

έχεις όμως huawei και ως γνήσιος ελληνάρας υποστηρίζεις την αγορά σου μέχρι το κόκκαλο, δηλ το Ρ20 pro που λες δεν έχει μειονεκτήματά? στα πάντα όλα είναι πολύ κάλο? η απουσία card slot, 3.5 jack, gorilla glass και κλειδωμένος bootloader αυτά γιατί δεν τα ανέφερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...