Προς το περιεχόμενο

Νέο Surface hardware από τη Microsoft έρχεται στις 2 Οκτωβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 λεπτά πριν, georgepppo είπε

Windows 10: για πρώτη φορά σε λειτουργικό της ms είδα να μην έχει τόσα bugs και προβλήματα ενώ παράλληλα να είναι σβέλτο λειτουργικό που δεν "χαλάει" ότι και να του κάνεις, τα xp καλά με την χρήση που έκανα 1-2 φορές το χρόνο επανεγκατάσταση , τα vista γίνανε svista και ξανά xp , τα 7 με βολέψανε και μείωσα τον αριθμό των format/year αλλά και πάλι χαλάγανε μετά απο 1.5-2 χρόνια φθείρονταν , τα 10 μα την παναγία μια φορά τα πέρασα όταν βγήκαν με φουλ updates αν και κατεβασμένα η ms επέλεξε να υποστηρίξει και εμάς τους άφραγκους :D  και έκανα ξανά εγκατάσταση πρόσφατα που κάηκε η μητρική και πήγα σε ryzen.

το λειτουργικό είναι το πιο ελαφρύ μετά τα xp και με ssd τρέχει χωρίς κανένα κόλλημα ότι και να του κάνεις(με h/w της προκοπής πάντα)...

το μόνο που μου έσπαγε τα νεύρα ήταν το force update που σε ανάγκαζε σε reboot άκυρες στιγμές αλλά έφαγε ένα service disable η δεν θυμάμαι πως το λένε πως το είχα κάνει και όλα μέλι γάλα.

τα 7 υστερούν σήμερα στα πάντα, αν σε βολεύουν εσένα άλλο θέμα και ο παππούς μου βολευόταν με το lada και άμα του έδινες κανένα σύγχρονο αμάξι μόνο κλωτσιές δεν του ριχνε αυτό δεν πάει να πει πως το lada είναι καλύτερο απο το νέο αμάξι.......

Και γω τα 10 εχω με την τελευταία αναβάθμιση αν και ταλαιπωρήθηκα γιατί δεν την έπαιρνε.Γνωριζω πάντως αρκετούς που έχουν μείνει στα 7 η στα 8 και δεν σκέφτονται να πάνε στα 10.Απο τα 7 και μετά τα πράγματα είναι πιο ομαλά και με λιγότερα προβλήματα από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Και γω τα 10 εχω με την τελευταία αναβάθμιση αν και ταλαιπωρήθηκα γιατί δεν την έπαιρνε.Γνωριζω πάντως αρκετούς που έχουν μείνει στα 7 η στα 8 και δεν σκέφτονται να πάνε στα 10.Απο τα 7 και μετά τα πράγματα είναι πιο ομαλά και με λιγότερα προβλήματα από πριν.

Γιατί δεν έμεινες με την 7; Πώς την πάτησες έτσι εσύ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Και γω τα 10 εχω με την τελευταία αναβάθμιση αν και ταλαιπωρήθηκα γιατί δεν την έπαιρνε.Γνωριζω πάντως αρκετούς που έχουν μείνει στα 7 η στα 8 και δεν σκέφτονται να πάνε στα 10.Απο τα 7 και μετά τα πράγματα είναι πιο ομαλά και με λιγότερα προβλήματα από πριν.

τώρα μας λες 7 και μετά καλύτερα πράγματα. Πριν μας έλεγες το χειρότερο λειτουγικο το 10.

Το ίδιο έκανες και με την apple. το ίδιο με ios. Κατι ρουφας σίγουρα.

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Γιατί δεν έμεινες με την 7; Πώς την πάτησες έτσι εσύ;

Την πατάν και οι καλύτεροι

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Έχει χάσει τον οίστρο του 😛

Στα σχόλια και στις ασυναρτησίες είστε πρώτοι καμία άποψη δεν βλέπω επί του θέματος.τα windows είναι το καλύτερο λειτουργικό χωρίς προβλήματα?Η microsoft θα παραμείνει για τα υπόλοιπα 100 χρόνια με τα 10? Με δωρεάν εφαρμογές,αναβαθμίσεις?

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Γιατί δεν έμεινες με την 7; Πώς την πάτησες έτσι εσύ;

Εγώ ασχολούμαι με υπολογιστές από dos και μετά windows.παντα είχα όλες τις τελευταίες αναβαθμισεις στους υπολογιστες μου

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

τώρα μας λες 7 και μετά καλύτερα πράγματα. Πριν μας έλεγες το χειρότερο λειτουγικο το 10.

Το ίδιο έκανες και με την apple. το ίδιο με ios. Κατι ρουφας σίγουρα.

Την πατάν και οι καλύτεροι

Μάλλον δεν ξερεις να διαβάζεις η δεν καταλάβαινεις τι διαβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Istros είπε

Στα σχόλια και στις ασυναρτησίες είστε πρώτοι καμία άποψη δεν βλέπω επί του θέματος.τα windows είναι το καλύτερο λειτουργικό χωρίς προβλήματα?Η microsoft θα παραμείνει για τα υπόλοιπα 100 χρόνια με τα 10? Με δωρεάν εφαρμογές,αναβαθμίσεις?

Πρέπει να έχει δίκιο ο alexakos, κάτι παιρνεις. Το θέμα είναι για surface. Μας μιλάς για το windows mobile, και το πόσο χάλια είναι τα windows, για το πόσο χάλια είναι τα windows 10, για το Mac os και το iOS και γενικά ότι να ναι. Και στο τέλος αφού έχεις πει όλα αυτά μας λες ότι έβαλες windows 10.

Δηλαδή προσπάθησε να βάλεις λίγο την λογική να δουλέψει και σκέψου ποιος λέει ασυναρτησίες.

Και όταν το αποφασίσεις πες και γιατί έβαλε windows 10 αφού είναι το χειρότερο λειτουργικό.

Εσύ με αυτά που γράφεις όχι windows 10 δεν έπρεπε να έχεις αλλά ούτε καν windows. Έπρεπε να είσαι σε Linux.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Retromaniac said:

Όχι αλλά έχω δικαίωμα να γράφω ότι λέτε ότι να ναι. Εσύ ποιος εισαι να μου πεις να μην λέω κάτι που εντέλει είναι πιο σωστό από το να γράφετε αερολογιες;

Αυτός που έχει βαρεθεί να βλέπει εύκολα σχόλια.εχεις γράψει 10+ σχόλια και κανένα δεν έχει σχέση με το θεμα.μονο σχολιάζεις τους άλλους.και μετά λες τους άλλους ότι είναι εκτός θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Madness1 είπε

Αυτός που έχει βαρεθεί να βλέπει εύκολα σχόλια.εχεις γράψει 10+ σχόλια και κανένα δεν έχει σχέση με το θεμα.μονο σχολιάζεις τους άλλους.και μετά λες τους άλλους ότι είναι εκτός θεματος

Ένα έγραψα, τα υπόλοιπα ήταν γιατί σου απαντουσα που με ρωταγες ποιος είσαι εσύ κτλ

Αντίστοιχα εκτός θέματος είναι όλα τα υπόλοιπα μηνύματά σου που αναφέρονται σε μένα.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Έχει χάσει τον οίστρο του 😛

 

13 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Πρέπει να έχει δίκιο ο alexakos, κάτι παιρνεις. Το θέμα είναι για surface. Μας μιλάς για το windows mobile, και το πόσο χάλια είναι τα windows, για το πόσο χάλια είναι τα windows 10, για το Mac os και το iOS και γενικά ότι να ναι. Και στο τέλος αφού έχεις πει όλα αυτά μας λες ότι έβαλες windows 10.

Δηλαδή προσπάθησε να βάλεις λίγο την λογική να δουλέψει και σκέψου ποιος λέει ασυναρτησίες.

Και όταν το αποφασίσεις πες και γιατί έβαλε windows 10 αφού είναι το χειρότερο λειτουργικό.

Εσύ με αυτά που γράφεις όχι windows 10 δεν έπρεπε να έχεις αλλά ούτε καν windows. Έπρεπε να είσαι σε Linux.

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι διαβαζεις.Η έχεις πρόβλημα.Ανεφερα ότι τα windows είναι συνηφασμενα με προβληματα,προφανώς τα γνώρισες μετά τα 7 δεν τα δούλεψες νωρίτερα.Οτι δεν πείθει πολλούς για αναβαθμιση,και ότι πρέπει να βγάλει κάτι καινούργιο για να μπορέσει να σταθεί στην αγορά απέναντι από το mac os που είναι καλύτερο και πιο εύκολο.Οτι δεν θα παραμεινει μονιμα  στα 10 και οτι δουλευει σε ενα νεο project.Σε τι ακριβώς διαφωνείς γιατί μέχρι τώρα μόνο ευκολα σχόλια βλέπω να κάνεις και να δημιουργείς εντυπώσεις.Δεν έχω διαβάσει κάτι ουσιαστικό.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Istros είπε

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι διαβαζεις.Η έχεις πρόβλημα.Ανεφερα ότι τα windows είναι συνηφασμενα με προβληματα,προφανώς τα γνώρισες μετά τα 7 δεν τα δούλεψες νωρίτερα.Οτι δεν πείθει πολλούς για αναβαθμιση,και ότι πρέπει να βγάλει κάτι καινούργιο για να μπορέσει να σταθεί στην αγορά απέναντι από το mac os που είναι καλύτερο και πιο εύκολο.Οτι δεν θα παραμειναι μονιμα  στα 10 και οτι δουλευει σε ενα νεο prokect.Σε τι ακριβώς διαφωνείς γιατί μέχρι τώρα μόνο ευκολα σχόλια βλέπω να κάνει και να δημιουργείς εντυπώσεις.Δεν έχω διαβάσει κάτι ουσιαστικό.

Ενώ εσύ λες κάτι ουσιαστικό, σχετικό με το θέμα και με επιχειρήματα και καθόλου ασυναρτησίες; Καλή συνέχεια γιατί με αυτά που γράφετε θα μας τρελάνετε τελείως.

Απλά απάντησε μου σε παρακαλώ γιατί έβαλες windows 10 και δεν έμεινες στα 7. Μην το αποφεύγεις.

Δεν θα ξανά απαντήσω, γιατί πηδάω και εγώ το θέμα μαζί σας...

Καλές ασυναρτησίες...

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Istros είπε

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι διαβαζεις.Η έχεις πρόβλημα.Ανεφερα ότι τα windows είναι συνηφασμενα με προβληματα,προφανώς τα γνώρισες μετά τα 7 δεν τα δούλεψες νωρίτερα.Οτι δεν πείθει πολλούς για αναβαθμιση,και ότι πρέπει να βγάλει κάτι καινούργιο για να μπορέσει να σταθεί στην αγορά απέναντι από το mac os που είναι καλύτερο και πιο εύκολο.Οτι δεν θα παραμεινει μονιμα  στα 10 και οτι δουλευει σε ενα νεο project.Σε τι ακριβώς διαφωνείς γιατί μέχρι τώρα μόνο ευκολα σχόλια βλέπω να κάνεις και να δημιουργείς εντυπώσεις.Δεν έχω διαβάσει κάτι ουσιαστικό.

που ξέρεις ότι το mac os είναι καλύτερο από τα 10?έχεις κάποια προσωπική εμπειρία η ότι έχεις διαβάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ενώ εσύ λες κάτι ουσιαστικό, σχετικό με το θέμα και με επιχειρήματα και καθόλου ασυναρτησίες; Καλή συνέχεια γιατί με αυτά που γράφετε θα μας τρελάνετε τελείως.

Απλά απάντησε μου σε παρακαλώ γιατί έβαλες windows 10 και δεν έμεινες στα 7. Μην το αποφεύγεις.

Δεν θα ξανά απαντήσω, γιατί πηδάω και εγώ το θέμα μαζί σας...

Καλές ασυναρτησίες...

Σου απάντησα πιο πάνω γιατί έβαλα τα 10.ξερεις να διαβάζεις η όχι?Μην μας αφήνεις είναι τόσο ουσιαστικές οι παρεμβάσεις σου,ολοκληρωμενες και με επιχειρήματα.

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

που ξέρεις ότι το mac os είναι καλύτερο από τα 10?έχεις κάποια προσωπική εμπειρία η ότι έχεις διαβάσει?

Άσε με εμένα εγώ γράφω ασυναρτησίες.για πες μας εσύ την άποψη σου?ποια πιστεύει ότι είναι καλύτερα,πιο ευκολα, και με λιγότερες τρύπες?

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εικασίες.  Στην καλύτερη να ξέρουν το μέλλον ίσα με 50 άτομα στη Microsoft.  Τώρα μη γυρνάτε σε vs το θέμα.  Το Surface είναι τρελό εργαλείο για όποιον το έχει δουλέψει δεν υπάρχει γυρισμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...