Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω μια σταθερότητα τις τελευταίες ημέρες.

Δε προβλέπω να ξαναπέφτει στα επίπεδα 0.45-0.50 να πάρουμε ακόμη λίγα.

Με την ανωμαλία όμως που το δέρνει τοσο καιρό-αποδειγμένα-με τι "κουράγια" να αγοράσεις στα 0.80!!! 

Υ.Γ. το εχω σε ευρώ, αν φαινονται τα νουμερα περίεργα σε κάποιους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συμπάσχω πλήρως. Το καλό είναι ότι έχει αρχίσει να σχηματίζεται ένα support γύρω στα 0.73 euro πράγμα που δεν είχε συμβεί τις προηγούμενες φορές που είχε ανέβει απότομα. Αυτό σε συνδυασμό του ότι περιμένουμε και άλλα καλά νέα ίσως δείχνει μια πιθανή τιμή εισόδου (μη πάρω κανέναν στο λαιμό μου, το xrp δεν θα σταματήσει να μας εκπλήττει ποτέ οπότε όλα είναι πιθανό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Συμπάσχω πλήρως. Το καλό είναι ότι έχει αρχίσει να σχηματίζεται ένα support γύρω στα 0.73 euro πράγμα που δεν είχε συμβεί τις προηγούμενες φορές που είχε ανέβει απότομα. Αυτό σε συνδυασμό του ότι περιμένουμε και άλλα καλά νέα ίσως δείχνει μια πιθανή τιμή εισόδου (μη πάρω κανέναν στο λαιμό μου, το xrp δεν θα σταματήσει να μας εκπλήττει ποτέ οπότε όλα είναι πιθανό).

Φίλοι, βιάστηκαν στο προχθεσινό ράλλυ και αγόρασαν στα 0.90 σχεδόν. Ε, σήμερα "κλαίνε". Παρόλο που τους ανέφερα περί ανωμαλίας του κρύπτο, αλλά ρίσκαραν κι αυτοί. Όπως φυσικά όλοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, marten είπε

Έρχεται σύντομα η πρώτη XRP Card στον κόσμο. Πρώτα στις ΗΠΑ και μετά παγκοσμίως.
https://www.globalid.cards/xrp-card/?fbclid=IwAR1T3BlRhyaTZLJa3qmbN5PuntwCaYQvQ-FBROUVAYBBuDsVXYSMbpNgukc

Αυτό με τις κάρτες που βγάζουν για κρύπτο ποτέ δεν το κατάλαβα, για να κρατάς xrp πάει να πει οτι πιστεύεις οτι στο μέλλον θα ανέβει η αξία τους. Αν ήταν να τα χαλάς για ψώνια δεν θα τα είχες εξ αρχής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gassim είπε

Αυτό με τις κάρτες που βγάζουν για κρύπτο ποτέ δεν το κατάλαβα, για να κρατάς xrp πάει να πει οτι πιστεύεις οτι στο μέλλον θα ανέβει η αξία τους. Αν ήταν να τα χαλάς για ψώνια δεν θα τα είχες εξ αρχής.

Ισχύει για τώρα που η διακύμανση των τιμών στα cryptos είναι πολύ μεγάλη δεν έχει πολύ χρησιμότητα.

Σε 5-10 χρόνια όταν θα έχουν μπει αρκετοί από τους μεγάλους παίκτες των παραδοσιακών επενδύσεων, θα έχουμε ETFs και τα cryptos θα έχουν ρευστότητα σαν τις μετοχές, μπορεί και περισσότερο, η τιμή θα είναι πιο σταθερή. Τότε θα έχει περισσότερο νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απίστευτα ευνοϊκό για την ανάπτυξη του να υποστηρίζει η αγορά το νόμισμα. 

Επίσης δεν με χαλάει αν αδειάσει η χρεωστική μου να πληρώσω επιτόπου τον καφέ μου με την black XRP card          (χωρίς εξτρα χρεώσεις μεταφοράς) απο την στιγμή που γίνετε μέσα σε δευτερόλεπτα ο διακανονισμός του .

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, poseidon98 είπε

Είναι απίστευτα ευνοϊκό για την ανάπτυξη του να υποστηρίζει η αγορά το νόμισμα. 

Επίσης δεν με χαλάει αν αδειάσει η χρεωστική μου να πληρώσω επιτόπου τον καφέ μου με την black XRP card          (χωρίς εξτρα χρεώσεις μεταφοράς) απο την στιγμή που γίνετε μέσα σε δευτερόλεπτα ο διακανονισμός του .

 

 

Καλά για το πελάτη και στις κάρτες τις κλασσικές φαίνεται ότι πληρώνει σε δευτερόλεπτα. Άσχετα που ο πραγματικός διακανονισμός για τον έμπορο γίνεται μέρες μετά.

Από τη μεριά του εμπόρου, δεν διαφωνώ ότι είναι πολύ καλό. Πρώτον παίρνει ένα asset που θα μεγαλώσει η αξία του με τα χρόνια και επίσης ο διακανονισμός που γίνεται σε δευτερόλεπτα, στην ουσία επιτρέπει να μπορεί να ξοδέψει άμεσα τα λεφτά που πήρε. Επίσης τα fees είναι πολύ χαμηλά και όχι το 1-2% που χρεώνουν οι payment processors όπως η Visa, Mastercard κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Καλά για το πελάτη και στις κάρτες τις κλασσικές φαίνεται ότι πληρώνει σε δευτερόλεπτα. Άσχετα που ο πραγματικός διακανονισμός για τον έμπορο γίνεται μέρες μετά.

 

Και τους καταναλωτές συμφέρει έχοντας υπόψιν οτι κάποιοι (σαν εμένα) πρέπει να μεταφέρουμε/καταθέσουμε τα λεφτά μας στην χρεωστική...Άρα μας συμφέρει περισσότερο να χτυπήσουμε μια χαμηλή τιμή ενός crypto και οταν έρθει η ώρα να κάνουμε ένα μικροέξοδο λόγο της ανόδου της τιμής του μπορεί και να γλιτώσουμε 10-20λεπτά σε κάθε συναλλαγή. Προφανώς συμφωνώ στην μακροχρόνια επένδυση του...αλλά έχει άλλη γλύκα η καθημερινή χρήση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, poseidon98 είπε

Και τους καταναλωτές συμφέρει έχοντας υπόψιν οτι κάποιοι (σαν εμένα) πρέπει να μεταφέρουμε/καταθέσουμε τα λεφτά μας στην χρεωστική...Άρα μας συμφέρει περισσότερο να χτυπήσουμε μια χαμηλή τιμή ενός crypto και οταν έρθει η ώρα να κάνουμε ένα μικροέξοδο λόγο της ανόδου της τιμής του μπορεί και να γλιτώσουμε 10-20λεπτά σε κάθε συναλλαγή. Προφανώς συμφωνώ στην μακροχρόνια επένδυση του...αλλά έχει άλλη γλύκα η καθημερινή χρήση του.

Στη bull market οντως μπορει να πει καποιος οτι εχει μια λογικη.

Η αγορα ομως δεν θα πηγαινει παντα πανω. Στη bear market στην ουσια θα πουλας XRP σε τιμη χωμα και θα χανεις πιθανα gains που θα εκανες οταν η αγορα εβγαινε απο bear market.

Στη bear market πρεπει να γινεται αγορα crypto ανα σταθερο χρονικο διαστημα για να εκμεταλλευεσαι τις χαμηλες τιμες.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Στη bear market πρεπει να γινεται αγορα crypto ανα σταθερο χρονικο διαστημα για να εκμεταλλευεσαι τις χαμηλες τιμες.

hoarder XRP εχω γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες...να ρωτήσω μετά από πόσα cryptο αξίζει να τα πάω σε πορτοφόλι;. Γτ έχω μοιρασμένα σε bitstump και binnance.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DionisisKalamata είπε

Καλησπέρα μάγκες...να ρωτήσω μετά από πόσα cryptο αξίζει να τα πάω σε πορτοφόλι;. Γτ έχω μοιρασμένα σε bitstump και binnance.

Ευχαριστώ

εξαρτάτε το πόσο βαθιά τσέπη έχεις.

Για κάποιον τα 100 ευρώ είναι πάρα πολλά λεφτά, για άλλον είναι μεροκάματο και άλλος τα δίνει πουρμπουάρ όποτε παραγγέλνει....

Αν τα λεφτά που έχεις μέσα τα θεωρείς εσύ ότι είναι πολλά, σκέψου να τα βάλεις σε πορτοφόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1,09$ στο livecoinwatch με κορεατικα ανταλλακτηρια στον υπολογισμο της τιμης.

Δινουν πονο οι κορεατες!

 

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...