Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Τεστα, πάντως από εδώ και πέρα θα χρειαστεί βαθιές τσεπες αν καποιος θελήσει να βελτιώσει την θεση του.

Νομίζω πως τα πάντα έχουν να κάνουν με το πόσα θέλεις να βγάλεις. Θεωρητικά και αν η τιμή του φτάσει ψιλά όλοι θα είναι ικανοποιημένοι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, eliascm21 είπε

Δεν έχω υπόψιν πιο τρίγωνο λες, αν μπορείς πόστερε το. Για τώρα όμως με βάση την τεχνική ανάλυση τι μπορούμε να πούμε;

Ενα απλο pennant τριγωνο ειναι βαλε 1 h θα το δεις.Τωρα η θα συνεχισει την διορθωση η θα σπασει τα 1.5.Αν τα σπασει ειναι καθαρος αερας μεχρι τα 1.96 δεν εχει να προβλεψεις τι και πως

Κατι επαθε το traidingview και μου μετακινει τις γραμμες στις κορυφες των κεριων μονο του.Ξερει κανεις πως το απενεργοποιεις?Μου εχει σπασει τα νευρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Κατά καιρούς παρακολουθώ τα video του Alessio! Από το τελευταίο του για το XRP κράτησα το παρακάτω screenshot! 

 

 

xrp_analysis_001.jpg

Εχε υποψιν σου οτι αυτο που βλεπεις ειναι παλιο και σε δολαρια και το 5 που δειχνει δεν ειναι εκει πλεον αλλα στο 1.5 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, popai32 είπε

Εχε υποψιν σου οτι αυτο που βλεπεις ειναι παλιο και σε δολαρια και το 5 που δειχνει δεν ειναι εκει πλεον αλλα στο 1.5 

Ξέρω ότι είναι σε δολάρια... Ξέρω ότι ήταν 2 ημερών πριν... Και επίσης ήταν μια προσωπική του εκτίμηση, χωρίς να είναι δεσμευτική! Απλώς μου αρέσει το τρόπος που τα εξηγεί! Δεν είμαι ειδικός! Ούτε κάνω trading καθημερινά... 

Θεωρούσε ότι το XRP θα φτάσει στα 1,26$ και παραπάνω... και αν το πάρει η κατηφόρα θα (πρέπει) να σταματήσει κάπου ανάμεσα 0,36$-0,58$

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Ξέρω ότι είναι σε δολάρια... Ξέρω ότι ήταν 2 ημερών πριν... Και επίσης ήταν μια προσωπική του εκτίμηση, χωρίς να είναι δεσμευτική! Απλώς μου αρέσει το τρόπος που τα εξηγεί! Δεν είμαι ειδικός! Ούτε κάνω trading καθημερινά... 

Θεωρούσε ότι το XRP θα φτάσει στα 1,26$... και αν το πάρει η κατηφόρα θα (πρέπει) να σταματήσει κάπου ανάμεσα 0,36$-0,58$

Επειδη το παρουσιασες και βγαινουν αλλα συμπερασματα  νομιζα οτι δεν το ειχες καταλαβει με συγχωρεις.Ναι καλος ειναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Είχε πει κάποιος κατά την διάρκεια της συζήτησης να μην λέμε ποσά νομίσματα έχουμε για ευνόητους λόγους. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει γιατί; 

Καλησπέρα και από εμένα. Είχε πει κάποιος κατά την διάρκεια της συζήτησης να μην λέμε ποσά νομίσματα έχουμε για ευνόητους λόγους. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει γιατί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Petatostithalassa είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Είχε πει κάποιος κατά την διάρκεια της συζήτησης να μην λέμε ποσά νομίσματα έχουμε για ευνόητους λόγους. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει γιατί; 

Καλησπέρα και από εμένα. Είχε πει κάποιος κατά την διάρκεια της συζήτησης να μην λέμε ποσά νομίσματα έχουμε για ευνόητους λόγους. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει γιατί; 

Θα ήθελα να μου πεις πόσα λεφτά έχεις στην Τράπεζα, τι αυτοκίνητο έχεις, αλήθεια που το παρκάρεις;
Που μένεις; Ποιος είναι ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου κλπ κλπ

38 λεπτά πριν, popai32 είπε

Επειδη το παρουσιασες και βγαινουν αλλα συμπερασματα  νομιζα οτι δεν το ειχες καταλαβει με συγχωρεις.Ναι καλος ειναι

Δε χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη.

Απλώς θεώρησα ότι βάζοντας το link από το video, θα το δούνε και θα καταλάβουν γιατί κράτησα αυτό το screenshot. 
Αυτά που αναφέρει μπορεί να συμβούν, μπορεί και όχι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο livecoinwatch η τιμη ειναι πιο πανω απο την τιμη που δειχνει το coinmarketcap.
Νομιζω ο Θωμας ειχε εξηγησει το λογο, με τα ασιατικα ανταλλακτηρια.

Η ερωτηση μου ειναι, που ειναι καλυτερο να παρακολουθουμε τις τιμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, actorius είπε

Στο livecoinwatch η τιμη ειναι πιο πανω απο την τιμη που δειχνει το coinmarketcap.
Νομιζω ο Θωμας ειχε εξηγησει το λογο, με τα ασιατικα ανταλλακτηρια.

Η ερωτηση μου ειναι, που ειναι καλυτερο να παρακολουθουμε τις τιμες;

Είναι καθαρά θέμα προτίμησης. Αν θες να είσαι βέβαια πιο κοντά στις πραγματικές τιμές μια εναλλακτική του coinmarketcap είναι το coingecko. Το coinmarketcap δεν έχει καλή προϊστορία με την αφαίρεση χωρίς προειδοποίηση των κορεάτικων ανταλλακτηρίων, την αφαίρεση από τη καρτέλα markets του USDT/BTC ζευγαριου της Binance (για να μην μπορει να δει καποιος τον ογκο συναλλαγων) κ.α

Επίσης η αγορά του Coinmarketcap από τη Binance το κάνει όχι και τόσο αντικειμενική πηγή για δεδομένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, zananiro είπε

δυναμική να αυξηθεί μέχρι 1.8€ και μετά συνήθως υπάρχει price correction/consolidation.

onononono

14 ώρες πριν, verylife78 είπε

αλλιως ειμαι πολυ πανω γιατι ειχα παρει οταν ειχαν 0,38 !!!

μαζι σου αλλα τωρα ξυνομαι να παρω κιαλλα.

 

@thomasG4 ακομα γραφεις στο blog? https://xrp-greece.weebly.com/

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα ομάδα. Βλέπω binancecoin και κάνω όνειρα και για το δικό μας κάποια στιγμή στο μακροπρόθεσμο μέλλον το δικό μας να κάνει αυτά τα άλματα 🙏anyway όπως είπα και έκανα αγόρασα VET (μιας κι έχει τώρα πτωτική πορεία)γιατί μου ακριβινε το xrp 😅

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doped είπε

@thomasG4 ακομα γραφεις στο blog? https://xrp-greece.weebly.com/

Δυστυχώς όχι το έχω αφήσει. 

Υπάρχει πολύ υλικό πάντως στα αγγλικά αν θέλεις. Έτσι κι' αλλιώς αυτά τα άρθρα που ανέβαζα ήταν απλά μεταφρασμένα από τα αγγλικά.

Δες εδώ:

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή εβδομάδα και από εμένα. Λέγατε να περιμένουμε κάποια πτώση τη Δευτέρα αλλά δεν έχω δει κάτι σημαντικό ακόμα...

Λέτε να βγει η μέρα έτσι η είναι νωρίς ακόμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...